Hospodárstvo

Čo je včelí mlieko

Kráľovská včelí včelka je unikátnym produktom života včiel a včelárstva. Nemá nič spoločné s mliekom, aj keď s pomocou svojich včiel efektívne kŕmiť ich larvy. Vzhľadom na vysokú nutričnú hodnotu tejto látky a jej bohaté zloženie sa nazýva "royal jelly".

Čo je to materské želé

Jedným z najsilnejších hmyzu s prísnou sociálnou štruktúrou sú včely. Každý člen "rodiny" jasne pozná svoje miesto a plní svoje povinnosti v závislosti od ich druhu a veku. Kráľovská včelí včelka produkuje iba včelí pracovníci po dosiahnutí veku 15 dní.

Ako vyzerá kráľovská želé?

Kráľovská vazelína je homogénna, nepriehľadná krémová hmota, vôňa je príjemná s jemným medom. Farba je zvyčajne biela, žltkastý odtieň alebo mierne krém. Chuť mierne horí, pletenie, na jazyku je mierne brnenie. Mladé sestry včely produkujú špeciálne žľazy v hltanom oddelení.

záver

Malo by sa opäť poznamenať, že kráľovské včelie mlieko má veľké množstvo jedinečných vlastností. Vyššie uvedené recepty vám pomôžu zbaviť sa mnohých chorôb. Ale nezabudnite, že tento nástroj je zriedka hlavným liečebným postupom, takže sa vždy používa ako doplnok.