Záhradníctvo

Polykarbonátové skleníkové odrody okurky

Takáto jednoduchá, na prvý pohľad kultúra ako uhorka si vyžaduje ťažkú ​​starostlivosť, aby sa dosiahla dobrá úroda. A ak stále chcete mať skoro čerstvú zeleninu alebo neskoro mimo sezónu, budete spravidla musieť dráždiť so skleníkom. Polykarbonát je najvhodnejší na zasklievanie. Okrem dobrého skleníka je však potrebné vyzdvihnúť kvalitné semená. Aby sme uspeli v náročnej úlohe, zvážme, aké odrody uhoriek sú vhodné pre skleník vyrobený z polykarbonátu, a zistite ich odrody.

Zimné jarné skleníkové odrody

Ak chcete na jar získať čerstvú čerstvú zeleninu, semená budú musieť byť zasiate vo februári. Prirodzene, bude to vyžadovať odrody zima-jar. Početné recenzie záhradníkov o tejto skupine majú pozitívny trend. Ktoré odrody sú najlepšie, bude potrebné vybrať empiricky, ale najprv sa môžete pokúsiť zasiať nasledujúce hybridné jednotky:

  • Hybridné "Blagovest 1" sa vyznačuje veľkou formou kríkov kvôli mnohým neustále rastúcim riasám. Rastlina patrí k sebaopínateľným odrôdam, nebojí sa múčnatky a iných tradičných chorôb. Kôra valcovitej zeleniny je pokrytá malými pupienkami. Jedna uhorka váži nie viac ako 85 g. Včasné plody sú vhodné na použitie ako surové, tak aj na morenie.
  • Prvotné ovocie možno získať z hybridného "moskovského skleníka". Rastlina patrí do parthenokarpickej formy. Dlhé chutné ovocie o veľkosti 40 cm na konzerváciu nechodí, sú jedené surové.
  • Priemerný zrelý hybrid "relé" sa vzťahuje na opylované druhy, takže jeho pristátie sa počíta tak, že v čase kvitnutia na ulici sú včely. Hmotnosť jednej zeleniny dosahuje 200 g. Uhorka často prichádza ako šalát, aj keď v zriedkavých prípadoch je nakladaný.
  • Ďalší hybrid z priemerného dozrievania "Manual" je opeľovaný len včelami. Rastlina sa nebojí mnohých chorôb, avšak skoré vylodenie je často postihnuté nekrózou. Ako čerstvá zelenina vhodná len pre šaláty.

Po prvýkrát v skleníku vyrobenom z polykarbonátu je možné vysadiť niekoľko rôznych hybridov, aby bolo možné empiricky určiť, ktoré z nich sú najlepšie. Nemajú pereopolyatsya, a čo je najdôležitejšie, nezabudnite označiť pre seba odrody.

Tip! Získanie rekordných výnosov za tri týždne v skleníku je možné pri výsadbe slabo rozvetvených rastlín. Je dôležité dodržiavať hustotu pristátia - najmenej päť kusov na 1 m2. Pri štandardnom výsadbe iných odrôd je hustota až tri rastliny na 1 m2.

Jarné a letné skleníkové odrody

Teraz už zvážime najlepšie skleníkové odrody vhodné na pestovanie v lete. Medzi skúsenými záhradníkmi sú populárne dva hybridné produkty:

  • Najobľúbenejším hybridom je Zozulya. Rastlina je pokrytá iba kvetmi ženského typu, tvoria priateľský vaječník. Hmotnosť konečného ovocia sa pohybuje od 150 do 200 g.
  • Mnohí záhradníci tvrdia, že najchutnejšie ovocie v hybridnej "apríla", samozrejme, v porovnaní s inými odrodami tohto obdobia dozrievania. Hmotnosť uhorky môže byť od 160 do 300 g.

Rastliny týchto odrôd sa považujú za vysoko výnosné a nie sú vystavené mnohým chorobám.

Tip! Ak potrebujete získať rýchle zber v priebehu mesiaca, v prípade skleníka vyrobeného z polykarbonátu je potrebné vybrať hybridné jednotky so stredným rozvetvením.

Letné jesenné skleníkové odrody

Vzhľadom na to, ktoré sú najlepšími hybridy na pestovanie v skleníku, od júla do novembra by sme mali venovať pozornosť nasledujúcim odrôd:

  • Ak nemôžete čakať na rýchle zber, najlepšou možnosťou kúpiť semená hybrid "Maryina Roshcha." Počiatočná uhorka parchantokarpického typu je nenáročná a prispôsobuje sa rôznym rastovým podmienkam. Ovocie s veľkými pupienkami je dobre solené.
  • Milovníci okurka, samozrejme, budú mať plody hybridov Anyuta. Rastlina sa rýchlo vyvíja v podmienkach hojného svetla, čo je typické pre skleníky s glazovaným polykarbonátom. Malé hrboľaté plody sú najčastejšie používané na morenie.

Uvažované odrody jesenného dozrievania sa považujú za najlepšie kvôli ich nenáročnej a dobrému vkusu. To neznamená, že iba oni potrebujú zastaviť svoju voľbu, pretože existuje mnoho ďalších hybridov.

Tip! Plody letných a jesenných odrôd sa najlepšie hodia na solenie, pretože v auguste získavajú veľa cukru. Ak potrebujete uhorky na tieto účely, hybridy so silným rozvetvením sa zapadnú do polykarbonátového skleníka.

Ktoré uhorky sú uprednostňované a odkiaľ pochádza horkosť

Štúdium dopytu po zelenine odhalilo zaujímavý fakt, že domáca spotrebiteľka preferuje uhorky s pupienkami, ktoré považujú za národnú zeleninu. Európski spotrebitelia, naopak, milujú uhorky s hladkou pokožkou. Avšak, ktoré z nich sú najlepšie, nezáleží, to všetko závisí od preferencií osoby.

Ale zaujímalo by ma, kde to ovocie trpí horkosťou? Faktom je, že pri vysokých teplotách a nedostatočnom napájaní sa kukuricacín alkaloid vyrába v kôre. Táto látka dáva veľmi horkú a nepríjemnú chuť. To môže byť ovplyvnené aj zložením pôdy, ale aby sa v skleníku nedostalo horkej plodiny, je potrebné získať nové odrody. Vďaka práci chovateľov nové hybridy prakticky nezhromažďujú horkosť v žiadnych podmienkach pestovania.

Je to dôležité! Prostredie skleníka je priaznivé nielen pre rast uhoriek, ale aj pre reprodukciu škodlivých mikroorganizmov. Môžete sa ich zbaviť dezinfekciou pôdy chlórom alebo síranom medi pred zasadením semien. To je jediný spôsob, ako zachrániť zber.

Exotické uhorky v polykarbonátovom skleníku

Pre milovníkov experimentov a tých, ktorí chcú prekvapiť svojich blízkych a susedov s exotickou zeleninou, môžete v skleníku pestovať hybridy nezvyčajného tvaru a farby. Najlepšie z neobvyklých odrôd sú biele plody odrody Bride. Jemná a chutná uhorka s vynikajúcou arómou je vhodná aj na solenie.

záver

Pri výbere najlepších odrôd pre skleníky je potrebné nakupovať osivo iba v pôvodnom obale a v žiadnom prípade nesmie byť balené v priehľadných vreciach. Tým sa zvyšuje možnosť vyhnúť sa falošnému.