Záhradníctvo

Top záhradné sadenice papriky a paradajky ľudové prostriedky

Nepochybne patria paradajky a paprika medzi najobľúbenejšie zeleniny. Majú výbornú chuť, obsahujú veľa vitamínov a prospešné stopové prvky. Navyše, rajčiaky alebo paprika môžu byť pestované v ľubovoľnej klimatickej zóne. Rôzne odrody a hybridy tak, že je jednoducho nemožné ich spočítať. Okrem štátneho registra existuje mnoho odrôd papriky a paradajok, takzvaný národný výber. Často nie sú nižšie ako odrody vyvinuté skúsenými špecialistami. Každý, kto má najmenej jeden kus pôdy rastie paradajky a papriky. Hnojenie sadenice rajčiakov a papriky s ľudovými prostriedkami záujmy mnohých ľudí, náš článok je venovaný práve tomuto.

Aké ľudové prostriedky nie je možné kŕmiť sadenicami

Existuje množstvo vynikajúcich hnojív, ktoré je potrebné použiť na otvorenom poli, ale nie sú vhodné na sadenice papriky alebo rajčiakov:

  • Akékoľvek humus, zelené hnojivá, rastlinné čaje nie sú vhodné pre sadenice kvôli nadbytku dusíka.
  • Kvasinky - po prvé, rozkladajú draslík, a po druhé, obsahujú veľa dusíka, stimulujú rast a nepotrebujeme papriky ani paradajky, ktoré by sa mohli natiahnuť.
  • Spací čaj - obsahuje triesloviny. Pri použití v otvorenom priestore pre dospelé papriky alebo paradajky, ich činnosť nie je tak nápadné, ale vývoj sadeníc spiaceho čaju môže spomaliť.

Treba poznamenať, že skúsení záhradníci úspešne používajú uvedené "zakázané" obväzy na pestovanie sadeníc. Ale robia to veľmi opatrne, kompetentne, často vedené intuíciou. So získanými skúsenosťami a pravdepodobne ich budete používať.

Tip! Ak chcete začať experimentovať s hnojivami uvedenými v tejto kapitole, položte malú škatuľu, polovicu naplnenú korením a polovicu s paradajkami.

Rozlúčte sadenice vopred a experimentujte. Získate tak neoceniteľné skúsenosti a zber nebude trpieť. Snáď najlepšie sadenice budú v tejto krabici.

Veľa šťastia pre vás!