Záhradníctvo

Odrody dlhé a tenké korenie

Je ťažké nájsť záhradníka, ktorý nikdy nemiloval sladkú papriku vo svojej oblasti. Napriek jeho požiadavkám na podmienky starostlivosti, právom si našiel svoje miesto v našich záhradách. Existuje pomerne málo odrôd sladkého korenia. Všetky sa líšia nielen svojou chuťou a farbou, ale aj tvarom ovocia. V tomto článku sa pozrieme na odrody sladkej papriky s dlhým ovocím.

Výhody

Sladká alebo bulharská korenie nie je bez dôvodov má takú popularitu. Všetky jeho požiadavky na starostlivosť sú viac ako kompenzované výhodami jeho používania. Obsahuje nasledujúce vitamíny a minerály:

 • karotén;
 • vitamín C;
 • Vitamíny B;
 • sodného;
 • draslíka;
 • železa a ďalších.
Je to dôležité! Obsah vitamínu C sladkej papriky opúšťa nielen čierne ríbezle, ale aj citrón. Aby ste dostali dennú dávku tohto vitamínu, stačí jesť 40 g jeho tela denne.

Vďaka svojej bohatej na vitamíny a minerály má sladká paprika pozitívny vplyv na obehový a nervový systém. Vitamín P, ktorý je obsiahnutý v tejto zelenine, pomôže udržať elasticitu krvných ciev a kapilár. Toto je obzvlášť užitočné pri prevencii aterosklerózy a trombózy. Okrem toho sa používa na prevenciu a liečbu nasledujúcich ochorení:

 • depresie;
 • nedostatok energie;
 • diabetes mellitus;
 • osteoporóza a ďalšie.

Je lepšie sa zdržať jeho nadmerného užívania pri hypertenzii, ochoreniach obličiek a pečene, ako aj pri ochoreniach tráviaceho traktu.

Charakteristické odrody

Chovatelia priniesli dostatočný počet odrôd bulharského korenia s dlhou formou ovocia. Považujeme najobľúbenejšie odrody, v závislosti od načasovania ich dozrievania.

zavčas

Skoré odrody budú môcť pestovať záhradníka so zberom do 100 dní od momentu vzniku. Dokonale budú vhodné aj pre skleníky a pre otvorené terény.

papagáj kakadu

Zasadené na trvalom mieste sadenice vyžadujú náležitú starostlivosť. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť bohatú úrodu tejto plodiny. Starostlivosť zahŕňa:

 • Optimálny teplotný stav. Pre normálny rast, korenie rastliny potrebujú teplotu najmenej 21 stupňov. Ak korenie rastú v skleníku, musí byť pravidelne vysielané a dokonca aj v horúcom počasí otvárať dvere.
Je to dôležité! Pri dlhom pobyte pri teplotách nad 30 stupňov môže kvapkať pepper.
 • Pravidelné zavlažovanie. Mal by sa robiť maximálne 2-3 krát týždenne. Pod každou rastlinou potrebujete vyrobiť 1 až 2 litre vody. Aby sa pôda medzi závlahami vysychala menej, môže byť mulčovaná.
 • Hnojivá. Frekvencia hnojenia by nemala prekročiť 2 krát za mesiac. Dobré výsledky sa dosahujú použitím suspenzie, výkalov vtákov, popola z dreva, superfosfátu a dusičnanu amónneho. Optimálny čas na obliekanie je ráno od 8 do 11 hodín.
Je to dôležité! Hnojivá môžu spáliť listy rastliny, a preto by sa mali naliať do koreňa, snažiac sa neublížiť lístie.

Pre dosiahnutie súladu s odporúčaniami rastlín tejto kultúry bude záhradník odmenený s vynikajúcou úrodou.

recenzia

Lidia, 51, Tula Hlavným kritériom pri výbere semien je pre mňa fotografia na obale. V tejto dobe, výber spadol na rôznych Orien. Vyrástol som to v skleníku. Zo starostlivosti bolo iba zalievanie a jedna infúzia obliekania žihľavy. Zber nebol veľmi bohatý, ale dobrý. Chuť tejto papriky je vynikajúca, takže budem viac pestovať. Elena, 28, Odintsovo Vybral som cukrovú kôru z fotografií a recenzií svojich susedov. Klíčivosť semien bola vynikajúca. Sadenice sa ukázali silné, takmer všetko trvalo až do vysadenia v skleníku. Plody sú veľmi chutné a sladké. Niet divu, že sa nazývajú Cukor Horn. Teraz mu odporujem, aby sa vylodil.