Záhradníctvo

Tavricheskaya hruška: popis odrody

Popis, fotky a recenzie Tavricheskaya hrušky naznačujú, že je jedným z chutných druhov veľkých plodov, ktoré sa dajú pestovať nielen pre seba, ale aj pre predaj. Vo všeobecnosti je strom nenáročný, ale vyžaduje povinnú starostlivosť.

Popisné odrody hrušiek Tauric

Tavricheskaya hruška - stredný vek odrody, chované v roku 1934 prechodom Bere Bosc a Dykanka zima. Vzťahuje sa na neskoré jesenné odrody. Strom s dobrou odolnosťou voči mrazu a odolnosti proti suchu toleruje zníženie teploty na -30 ° С bez vážnych následkov. Kvitnúce odrody v máji.

Strom má stredný rastový výkon, s normálnou starostlivosťou dosahuje 3 m. Koruna je kompaktná, dobre listová, pyramídová.

Vlastnosti ovocia hrušky

V opise odrody sa uvádza, že ovocie je veľké, viac ako 200 g. Podľa posudkov môžete pestovať ovocie Tavricheskaya hrušky až do 500 g. Fotografia ukazuje, že je to docela reálne, ale to bude vyžadovať úsilie a ťažko starať o strom.

Recenzia hrušky Tavricheskaya

Soroka Irina, 29 rokov, str. PonyriPesadil Tavricheskaya hruška vo svojej záhrade. Strom rýchlo začal rásť, dobre zažraný. Teraz je sadenice 5 rokov, v ďalšej sezóne čakám na prvú zber. Dúfam, že očakávania nebudú márne. Chcem vyskúšať hrušku podľa vkusu. Špeciálne problémy s rastom neboli zaznamenané. Stará sa o všetky stromy v záhrade: zalievanie, prerezávanie, hnojenie a uvoľňovanie pôdy. Na zimu nezanechám veľa. Zimy v našom regióne nie sú vždy zasnežené, tam sú často rozmrazenia, dažde, obávam sa, že strom zmizne. Tatiana Tsirkun, 64, TsimlyanskTavricheskaya hruška v mojej záhrade po mnoho rokov. Vždy šťastná úrodu chutných plodov. Strom je zriedka chorý, vždy vykonáva preventívne ošetrenie bez toho, aby čakal na nepriazňu. Spája dobre, ale niekedy je potrebné dodatočne pokryť kmeň kmeňa mulčovaním, veľmi vyčerpávajúci vietor v našom okolí. Na jar sa prebúdza čoskoro, pod spätnými mrazmi padá viac ako raz, ale bezpečnosť kvetov je dobrá. Zvlášť šťastná udržiavanie kvality ovocia. V suteréne niekoľko mesiacov hrozí hrušky a neruší ich. Ale kvôli tomu som ich zoraďoval do samostatných škatúľ, aby sa ovocie nedotýkalo a udržiaval som teplotu v miestnosti pri +5 ° С.

záver

Popis, fotografie a recenzie o Tavricheskaya hruška pomôže väčšina záhradníkov vybrať vhodnú odrodu pre svoje stránky. Starostlivosť o strom nie je taká ťažká, takže ho možno doporučiť aj tým, ktorí sú zriedka v krajine. Okrem toho, pre dobrú úrodu je dosť 1 sadenice, čo poteší majiteľov malých záhrad.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Septembra 2022).

Загрузка...