Recepty

Recept lecho zo zelených paradajok na zimu

Prebieha príprava príprav na zimu. Aké druhy občerstvenia ste pripravili s červenými paradajkami! Ale máte stále koše so zelenými paradajkami, ktoré ešte musia dozrieť dlhú dobu. Nemôžete čakať na tento okamih a pripraviť lahodné lačno z paradajok.

Samozrejme, to znie nezvyčajné, pretože pre túto občerstvenie používajú spravidla červené ovocie. Pozývame vás experimentovať a pripraviť niekoľko pohárov lecho zo zelených paradajok. Je to bezpečné povedať, že domáce ocenia vaše úsilie, pretože recept na lecho sa ukáže voňavé a chutné, dokonale vhodný pre mäso, rybie pokrmy, hydinu. Povieme o pravidlách a vlastnostiach varenia v článku.

zhrnutie

Lecho zelenej zeleniny na zimu - skvelé občerstvenie, ktoré sa dá podávať s akýmkoľvek pokrmom z mäsa alebo rýb alebo sa používa ako omáčka na zemiaky, cestoviny alebo ryžu.

Ak pridáte sušené zeleniny do predkrmov, potom lecho zo zelených paradajok alebo papriky sa stane nielen viac aromatickými, ale aj zdravšími. Mimochodom, lecho môže byť uložený na dva roky, takže nezabudnite označiť poháre. Hoci je nepravdepodobné, že zostanú tak dlho v suteréne, pretože takýto predkrm je "zničený" okamžite.