Záhradníctvo

Hloh: druhy a odrody + foto

Hloh je okrasný ovocný ker, ktorého bobule majú priaznivé vlastnosti. Avšak nie všetky odrody sú klasifikované ako liečivé. Dnes existuje viac ako 300 druhov hlohu. Každý z nich má vlastnosti a rozdiely nielen vo vzhľade a chuti, ale aj v prispôsobivosti niektorým podmienkam. Ak chcete určiť rôzne druhy kríkov pre výsadbu, je dôležité zvážiť typy hloh s fotografiemi a názvami. Po prečítaní podrobných informácií o každom z nich nemôžete urobiť chybu pri výbere a vysadiť rastlinu, ktorá sa dobre zakorenila v určitej klimatickej zóne.

Hawthorn popis

Hloh je sférický ker, ktorý rastie vo výške od 2 do 12 m. Často je jeho veľkosť závislá od odrody a orezávania vetví. Striekačky majú takmer vždy tŕne, takže tvorba kríkov sa vyrába v špeciálnych rukaviciach.

Koruna kríža je okrúhla a široká. Listy môžu mať rôzne tvary a rozmery, v závislosti od vysadenej odrody: od špicatého laloka po rozrezanie. Farba ovocia - od žltej po červenú. Kôra je hnedá, listy sú zelené. Čoskoro na jeseň zelená hmota získava vínové odtiene.

Druhy hlohu

Hloh patrí rodine Pink. Typy a odrody sa líšia v ozdobných vlastnostiach. Každý z nich má inú farbu, veľkosť a tvar ovocia. Stojí za zmienku, že existujú rozdiely, pokiaľ ide o výnos, odolnosť proti suchu, mrazuvzdornosť. Niektoré druhy preferujú slnečné miesta, iné rastú dobre v tieni.

Druhy hlohu v Rusku

V Rusku rastie asi 50 odrôd a druhov hlohu. Jeden z najpopulárnejších je sibírskej a krvnej červenej. Do tohto zoznamu patrí aj:

  • Krugolistny - plody tejto odrody sú podobné malým jablkám so sladkou chuťou. Výška puzdra až 6 m, odolná voči mrazu, môže vydržať dlhú neprítomnosť zavlažovania;
  • Periston-cut - výška rastliny môže dosiahnuť 7 m. Na kríkoch prakticky nie sú tŕne. Ovocie má malú veľkosť červenú;
  • Pontský - krík vysadený v teplej oblasti. Plody sú žlté s malými bielymi škvrnami. Výška púzdra - 4-5 m;
  • Časté - rastie vo výške až 7 m, má červené bobule s príjemnou chuťou. Z tohto typu pripravte užitočné bujóny a infúzie;
  • Fan - rôzne jasne červené bobule s oranžovou buničinou. Maximálna výška je 6 m. Kroviny sú vetracie s malým počtom trní. Odporúča sa čistiť ovocie v palčiach.

Pozrite si video: Volkswagen Touareg Night Vision - (Júl 2020).

Загрузка...