Nástroje a vybavenie

Trimmer Husqvarna

Krásne, dobre upravené trávniky sa stali známou súčasťou krajiny alebo letnej chaty. Presne orezaná tráva obklopuje kvetinové záhony a stromy, lavičky v parkoch a fontáne - bez trávnika, je ťažké si predstaviť moderný dizajn krajiny. Ale tráva nevyrastie dokonale hladkú, pravidelnú starostlivosť, alebo skôr účes, je potrebné na pokrytie.


Pre kosenie trávnikov a vyžínače a kosačky sú vytvorené. Ak je výplň silnejší a komplexnejší nástroj určený na rezanie plevelov a kríkov, potom trimmer môže výhradne vyrezávať mäkkú trávu na trávu.

Vlastnosti tohto nástroja, švédsky model Huskvarna a typy trysiek pre ňu - v tomto článku.

Čo je zvláštne

Huskvarna je pohodlná práca - dizajn tohto nástroja je tak dobre premyslený, že proces kosenia trávnika je len potešením.

Vo Švédsku je firma Husqvarna známa už viac ako sto rokov, jednou z jej činností je výroba motokošov a trimerov.

Nástroje vyrobené vo Švédsku sú považované za jeden z najspoľahlivejších - v praxi nie je nič, čo by sa mohlo zlomiť. Zariadenia sa preto veľmi zriedka dostanú do servisu, ak sa niečo zmieša, potom je pravdepodobne jedným z spotrebného materiálu (sviečka, rybárska linka, nôž, palivový filter).

Ak chcete vymeniť spotrebný materiál je celkom možné samostatne, náklady na diely sú dosť cenovo dostupné.

Trimery Husqvarna sú rozdelené do niekoľkých kategórií. Po prvé, môžu to byť domáce alebo profesionálne zariadenia. Existuje dostatok domácich nástrojov na prácu v malom vidieckom pozemku alebo vidieckom dome - majú nižšiu silu, a preto sú lacnejšie. Po druhé, pre veľké práce - rezanie veľkých trávnikov - je lepšie zakúpiť drahšie, ale veľmi silné profesionálne trimmer.

Klasifikácia triedy Husqvarna

Rovnako ako všetci výrobcovia vyrába svoje nástroje s rôznymi typmi motorov. Jeho výkon, náklady a vzhľad závisia do veľkej miery od pohonu nástroja.

Takže rozlišujte:

Elektrické spotrebiče

Práca zo siete. Takéto zariadenia majú mnoho výhod, medzi ktoré patria: tichá prevádzka motora, nedostatok výfukových plynov, nízka hmotnosť, dostatočný výkon. Jediná nevýhoda elektrických vyžínačov môže byť nazývaná napájací kábel. Živý kábel sa stáva satelitom nebezpečného nástroja - akýkoľvek neúmyselný pohyb môže poškodiť drôt. Ďalšia nuansa - závislosť od zdroja energie. Trimmer nebude pracovať v diaľke od domova.

Trimmer batérie

Tieto nástroje sú viac manévrovateľné - nie sú viazané na zásuvky alebo elektrické nosiče. Náklady na batériové zariadenie sú výrazne vyššie ako bežné elektrické. Spoločnosť Huskvarna však vyrába dobré lítium-iónové batérie, nabitý pár takýchto batérií stačí na celý deň nepretržitých trimovacích prác. Ak chcete dobíjať batériu, potrebujete špeciálnu nabíjačku a minimálne 35 minút.

Petrol Trimmer

Považuje sa za profesionálnejší nástroj. Výkon zariadenia s motorom s vnútorným spaľovaním často presahuje 1 kW, na ňom je inštalovaná dlhšia a silnejšia linka, ktorá umožňuje odrezanie hrubej trávy, buriny a dokonca aj kríkov a vetiev stromov s hrúbkou do 15 mm. Nevýhody nástrojov s benzínovým motorom zahŕňajú potrebu pravidelného paliva (každých 45 minút nepretržitej prevádzky), vysokej hladiny hluku, ťažkej hmotnosti a prítomnosti výfukových plynov.

Tip! Na základe veľkosti lokality a vegetácie, ktorá je na nej umiestnená, je potrebné zvoliť vyžínač. Kúpou výkonnejšieho zariadenia môžete získať dodatočné problémy v podobe vysokej hladiny hluku a veľkej hmotnosti nástroja.

Husqvarna modely trimovania

Vzhľadom na rôzne potreby zákazníkov spoločnosť vyrába niekoľko modelov vyžínačov. Prvé a najznámejšie z nich je

Husqvarna 128 R

Tento model je dodávaný s niekoľkými typmi rybárskych línií, z ktorých najhrubší je 2 mm. Trimmer je považovaný za nástroj pre domácnosť, jeho výkon stačí na zníženie trávnika, odstránenie buriny z pozemku a orezanie malých kríkov.

Husqvarna 122 LD

Má mnoho dýz, ktoré vám umožňujú vykonávať niekoľko rôznych procesov: od rezania vetví až po kosenie trávnika. Trimmer má kompaktnejšiu veľkosť, je lacnejšia ako základný model. Dýzy je možné meniť vďaka rozdeľovacej lište.

Husqvarna 323 R

Je považovaný za profesionálny model, má menšiu veľkosť a vyšší výkon. Trimmer je vybavený systémom soft startu a výkonným dvojtaktným motorom. Hmotnosť takéhoto nástroja nepresahuje 4,5 kg, s ňou je pohodlné, vďaka ramenným popruhom a ergonomickej rukoväti.

Ďalšie funkcie

Nástroje Husvarna umožňujú vykonávať nielen štandardnú prevádzku - kosenie trávnika. Pomocou špeciálnych trysiek sa môže trimmer ľahko zmeniť na multifunkčné zariadenie, ktoré dokáže vykonávať množstvo poľnohospodárskych prác.

Niektoré z najbežnejších nástrojov pre nástroje Husqvarna:

  • Hlava s rybárskym vedením - štandardná príchytka, ktorá je na všetkých modeloch trimmerov. Je to linka, ktorá rezáva do trávnej trávy. Čím väčšia je hrúbka pracovnej čiary, tým pevnejšie môže tráva rezať nástroj.
  • Kovový 4-hlopy nôž je schopný odstrániť malé kríky, rezané buriny, orezanie živého plotu.
  • Vysoká rezačka pomáha riadiť korunu kríkov a malých stromov, ozdobte vetvy až do priemeru 15 mm.
  • Nožnice sú určené výlučne na orezávanie živých plotov.
  • Kromkorezom zvládne okraje trávnatých plôch, rozreže trávu v blízkosti stien domu, v blízkosti plôch a na iných ťažkých miestach. Rovnaký nástroj dokáže odstrániť buriny, ktoré sa dotýkajú zeme.
  • Kultivátor môže orať malý kus pôdy určený na výsev trávy alebo kvetov.
  • V poslednej fáze čistenia je potrebný ventilátor - silný prúd vzduchu odstráni lístie a odrezáva trávu od koľaje.

Pri výbere modelu trimára je potrebné brať do úvahy parametre lokality, očakávanú frekvenciu nástroja, typ vegetácie.

Husqvarna trimmers sa vyznačujú ich spoľahlivosťou, získaním tohto nástroja si môžete byť istí svojim výkonom a hladkým chodom.

Je pomerne jednoduché pracovať so zariadením - nástroj má pohodlné popruhy na upevnenie trimera za chrbtom a rukoväť vo forme riadidiel bicykla.

Pozrite si video: 2019 Husqvarna at Lowe's!! New Commercial Grade Trimmer (Júl 2020).

Загрузка...