Záhradníctvo

Pepper Belozerka

Veľká autorita medzi záhradkármi, posudzujúc recenzie, má pepř "Belozerka". Skôr, semená tejto papriky obsadili čestné miesto na regáloch väčšiny predajní špecializujúcich sa na predaj semien a sadeníc rastlín. Dnes záujem o túto odrodu nezmizol vôbec, ale skôr sa zvýšil. Vysvetlil toľko pozornosti je veľmi jednoduché - stála úroveň kvality, dokázané v priebehu rokov.

img "Belozerka" "src =" perec-belozerka.jpg ">

popis

Grape pepper "Belozerka" hybrid, strednej sezóny. Ako veľká väčšina hybridov, má vysoký výnos, zvýšenú odolnosť voči chorobám a útokom škodcov. Kroviny sú nízke a dosahujú maximálne 50-80 cm.

Plody "Belozerki" majú tvar kužeľa, ktorý je jasne vidieť na fotografii:

img "Belozerka" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 23_2.png "style =" šírka: 414px; výška: 650px; "/>

Veľkosť zrelých zeleniny je priemerná. Hmotnosť sa pohybuje od 70 do 100 gramov. Hrúbka steny papriky je v rozmedzí od 5 do 7 mm. Počas obdobia dozrievania sa farba ovocia postupne mení zo zelenej na žltú av konečnom štádiu zrelosti získa korenie bohatý jasne červený odtieň. Plody korenia sa vyznačujú vynikajúcou chuťou, šťavnatou, voňavou, zrením.

Varovanie! Odroda Belozerka je odolná proti napadnutiu škodcov a teplotným výkyvom, čo vytvára priaznivé podmienky pre pestovateľa, aby pestoval sladkú papriku priamo na záhrade, čím sa zabráni časom stráveným na inštalácii skleníka a minimalizácii fyzického namáhania na tele.

Tajomstvo pestovania a starostlivosti

Metóda výsadby výsadby, ktorá sa stala tradičnou pre mnohých záhradníkov, je tiež dôležitá pri pestovaní hybridnej odrody. Trieda Belozerka dozrieva do 115 dní po zasiatí semien v zemi.

Pred vysadením semien pre sadenice by mali byť namočené v slabom roztoku manganistanu draselného po dobu pol hodiny. Tento jednoduchý postup pomôže sanitizovať korenie, čo bude mať pozitívny vplyv na ich klíčenie a odolnosť voči chorobám.

Ďalším trikom je výsadba semien v samostatných hrncoch. Týmto spôsobom výsadby rastlín nebude potrebné potápať, čo výrazne skráti čas dozrievania.

Na zvýšenie výnosnosti odrôd by malo byť včasná obliekanie rastlín. Po prvýkrát v pôde, na ktorej rastie sladká bulharská paprika, sa hnojivá aplikujú ihneď po výskyte dvoch pravých listov na keši. Druhý obväz sa uskutoční bezprostredne pred výsadbou sadenice bulharského korenia v otvorenom teréne alebo v skleníku.

Tip! Pred vysadením sadeníc na lôžku musí byť správne temperované. Po prvé, kríky sa vykonávajú popoludní na čerstvý vzduch krátky čas, potom sa postupne ponechajú cez noc na ulici.

Starostlivosť o rastlinu zahŕňa nasledujúce komponenty:

  • včasné a pravidelné zavlažovanie;
  • hnojenie;
  • uvoľnenie pôdy a vyčerpanie púšte;
  • pleťou.

Vzhľadom na vysokú odolnosť hybridnej odrody voči poškodeniu chorobami a škodcami nie je potrebné špeciálne ošetrenie pesticídmi.

Po zbere sa plody dlho uchovávajú. Pri varení sa plody môžu používať na morenie, konzervovanie, vypchávanie a mrazenie.

Pepper "Belozerka" je vynikajúce riešenie pre farme a podnik agro-priemyselného komplexu. Vysoký výnos tejto odrody bulharského korenia, nenáročná kultivácia, vynikajúce chuťové vlastnosti robia nielen veľmi populárnu, ale aj veľmi výnosnú zeleninu.

recenzia

Irina Sergeevna, 46 rokov, Saratov Moderná druhová rozmanitosť sladkého papriky poskytuje širokú slobodu voľby pre letného obyvateľstva, ale nie je vždy užitočná. Rastú odrodu Belozerka staromódnym spôsobom. Výsledok je vždy vynikajúci. Produktivita je vysoká. Plody dozrievajú rýchlo. Kroviny nemusia byť ošetrované pesticídmi a toxickými chemikáliami. Okrem toho má táto odroda vynikajúcu chuť a neprekonateľnú arómu Sergey Viktorovič, 53-ročný, Minsk, Bielorusko, som dlho priatelia s bulharským korením. Rastú to každoročne v mojom vidieckom dome. Predtým vysadené sadenice v skleníku, teraz, vďaka "Belozerka", netrpím inštaláciou a pokrytím skleníka. Krovy miesto čisté, hladké riadky priamo na záhrade. Pepper sa nebojí dažďa ani vetra. Dokonca aj v tých "najhorších" letoch, vždy mám zber. Je pravda, že ovocie nie je nasýtené červené, ale žlté, ale dokonca v polovici zrelého tvaru sú už vhodné pre ľudskú spotrebu. Zachovanie úrody je potešením. Korenie odrody Belozerka sa dlhodobo uchováva aj v chladničke pri bežnej teplote +6 a pri dlhšom skladovaní ju zmrazím alebo ju zachráním. Pri rozmrazovaní zeleniny nestráca svoje prospešné vlastnosti a vyzerá to, že to jednoducho odrezáva bush. Som veľmi spokojný s výsledkom, takže teraz teraz vysádzam len taký druh Veronika Ivanovna, 34, Pastavy Chcem sa podeliť o svoje dojmy z pestovania korenia Belozerka. Odroda je nádherná: vysoko výnosná, spoľahlivá, nenáročná, dlho uložená. Používam hlavne zrelé ovocie na šaláty, o niečo menej na výrobu lecho a plnku. Celá rodina je potešená, hlavne manžela, pretože vďaka tejto rozmanitosti maďarského korenia sa môže na jar bezpečne zapojiť do výstavby vidieckeho domu, a nie skrývať skleník.

Pozrite si video: Перец сладкий Белозерка belozerka belozerka Белозерка обзор: как сажать, семена перца Белозерка (Smieť 2019).