Záhradníctvo

Bacterial Pear Burn

Liečba bakteriálneho popálenia hrušky vyžaduje od záhradníka určité poznatky o chorobe a jej vývoji. Aby sme tento problém zvládli, je potrebné aplikovať rôzne metódy. Ak preskočíte počiatočnú fázu ochorenia alebo necháte stromy bez liečby, výsledok môže byť veľmi poľutovaniahodný. Bakteriálne popálenie v krátkom čase povedie k smrti záhrady.

Čo je to Bacterial Pear Burn?

Takzvané nebezpečné ochorenie ovocných stromov spôsobené penetráciou infekcie. Príčinou bakteriálneho spálenia hrušky je Erwinia Amilovora, baktéria rodu Ervium. Choroba sa veľmi rýchlo šíri z chorých stromov na zdravé.

Existujú odrody hrušiek, ktoré sú najviac náchylné k infekcii a niektoré sú odolné voči poškodeniu. Najzraniteľnejšie sú odrody Bere Garley, Conference, Lukashovka, Favoritka. Ak čas neprijme opatrenia na uloženie hrušky, strom zomrie za 2-3 roky. Bakteriálne popálenie postihuje všetky časti rastliny, od kvetov a listov až po koreňový systém. Stupeň nebezpečenstva závisí od veku, odrody hrušky, klimatických podmienok na jar, bohatstva stromových tkanív. Stromy v ľubovoľnom veku sú ovplyvnené. Foto Bacterial Pear Burn:

Pozrite si video: Fireblight on Apples and Pears final (December 2019).

Загрузка...