Záhradníctvo

Mrkva kaskáda

Mrkva je jedinečná zeleninová plodina. Používa sa nielen na varenie, ale aj v kozmetike a medicíne. Koreňová zelenina je obzvlášť milovaná obdivovateľmi stravy, zdravej výživy. V domácich zemepisných šírkach sa nachádza takmer v každej záhrade. Začiatočníci a skúsení poľnohospodári zo širokej škály si vyberú najlepšie odrody tejto zeleniny. Patrí medzi ne mrkva "Cascade". Môžete vidieť koreňovú plodinu tejto odrody a dozvedieť sa o jej chuti, agrotechnické vlastnosti nižšie.

img ">

Externý popis a chuť koreňa

Rozmanitosť mrkvy v kaskáde obsahuje významné množstvo karoténu a cukru. Táto kompozícia ovplyvňuje chuť a vzhľad koreňa: jasná oranžová buničina je výnimočne šťavnatá, sladká. Sladká zelenina je široko používaná na výrobu čerstvých šalátov, vitamínových džúsov, detskej výživy.

Je to dôležité! V stopových prvkoch zloženie mrkvy "Cascade" tvorí 11% karoténu.

Na získanie požadovanej dennej dávky karoténu stačí spotrebovať 1 mrkvu tejto odrody za deň.

Okrem karoténu je mrkva bohatá aj na iné užitočné mikroelementy. Obsahuje draslík, vápnik, fosfor, chlór, železo, horčík, vitamíny skupiny B, PP, K, C, E.

Pre znalcov estetických kvalít je trieda "Kaskáda" bohovstvom:

  • tvar koreňa je kónický;
  • priečny priemer je 3-5 cm;
  • dĺžka do 22 cm;
  • hmotnosť na úrovni 50-80 g;
  • žiadne trhliny, hrbole.

Potvrdenie takého ideálneho popisu sú posudky záhradníkov a fotografie zeleniny.

recenzia

Lilia Vasilyeva, 47 rokov, Jekaterinburg Na dlhoročných skúsenostiach s pestovaním mrkvy sa pokúsila o množstvo odrôd. Ale niektoré koreňové zeleniny gorchat, niektoré rastú krivky alebo nízku hmotnosť. Pred dvoma rokmi som na radu príbuzného vyskúšal rôzne "kaskády" a bol príjemne prekvapený: mrkva bola úplne pražená, ako keby to bol chutný, sladký výber. Výnos odrody bol veľmi vysoký. Mrkva je skvelá na prípravu šalátov, čerstvých a konzervovaných. Pri skladovaní sa nerozkladá a nevybledne. Vo všeobecnosti, žiadne sťažnosti týkajúce sa tejto odrody, radím všetkým záhradníkom, aby to skúsili.Andrew Vaytovsky, 64, Jaroslavl Tento rok som sa pokúsil prvýkrát zasiať odrodu "Kaskad". Mrkva naozaj rád ochutnal. Napriek tomu, že chata často nefungovala a starostlivosť o hrebene bola zlá, plodina bola zasiahnutá množstvom a vonkajšou kvalitou koreňov. Takýto druh poznámky by som mal v budúcnosti urobiť.