Záhradníctvo

Populárne odrody mrkvy

Mnoho záhradníkov nikdy neprestane hľadať perfektnú odrodu karotky. Pre každú z nich budú existovať vlastné kritériá výberu: výnos odrody je pre niekoho dôležitý, niekto iba hodnotí chuťové vlastnosti výlučne, pre ostatných je dôležitý vzhľad koreňovej plodiny. Takéto vyhľadávania môžu byť veľmi dlhé, pretože odrody mrkvy vykazujú veľa. Bude to oveľa jednoduchšie si vybrať nie zo všetkých odrôd, ale iba od tých, ktoré sú dlho populárne. V tomto článku považujeme najobľúbenejšie odrody mrkvy.

Ako si vybrať správny stupeň

Žiadne zlé odrody - existujú nevhodné podmienky na pestovanie. Je potrebné vybrať odrodu na pestovanie v závislosti od podmienok na mieste. Iba v tomto prípade, zber mrkvy bude môcť potešiť záhradníka s vynikajúcou kvalitou. K dispozícii sú niektoré kritériá výberu:

  • Veľký význam pri výbere odrody je pôda na mieste. Ak je to ťažké hliny, potom vyberte lepšie krátke korene. Pre ľahké pôdy sú všetky odrody mrkvy perfektné, najmä dlhé. Ak chce záhradník pestovať inú odrodu na hlinenej pôde, najskôr ju musí zriediť pieskom. Tým sa zmení jeho hustota a vytvoria sa lepšie podmienky pre pestovanie mrkvy.
  • V závislosti od klímy. V severných regiónoch si musíte vybrať odrody mrkvy v rannej a strednej sezóne, rovnako ako koreňové plodiny pre skleníky. Všetky ostatné regióny môžu pestovať všetky odrody až do neskorého dozrievania.
  • Perióda zotrvania - bez ohľadu na rozmanitosť, kratšie z nich vždy dozrievajú rýchlejšie. Toto treba brať do úvahy pri pestovaní v regiónoch s krátkym letom.
  • V závislosti od účelu plodiny. Ak je plodina pestovaná na predaj, potom je lepšie uprednostňovať odlíšené odrody. Na predaj lepšie prispôsobené zahraničné korene - majú atraktívnejší vzhľad.
Je to dôležité! V pásmach sú odrody, ktoré sa chovajú v konkrétnom regióne. Preto budú schopné priniesť väčší výnos s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami.

Môžete zistiť, ktoré odrody sa hodia do vybranej oblasti v botanickej záhrade tohto regiónu.

Najobľúbenejšie odrody

K dnešnému dňu sú to tí, ktorí držia dlaň pri pristávaní v našich zemepisných šírkach. Sú charakterizované vysokým výťažkom, vynikajúcou chuťou a odolnosťou voči mnohým chorobám.

Nandrin