Recepty

Kondenzované mlieko z hrušiek na zimu

Nájdenie prirodzeného kondenzovaného mlieka na poličkách nie je jednoduché, takže starostliví ženy v domácnosti dávajú prednosť tomu, aby si to urobili sami, a to pomocou receptov na kondenzované mlieko z hrušiek a mlieka. Tento dezert je dobrý, pretože obsahuje len čerstvé, vysokokvalitné produkty a je jednoducho pripravený.

Ako správne zahriať kondenzované mlieko z hrušiek

Moderná hosteska má veľa možností na výrobu kondenzovaného mlieka doma. Veľmi zaujímavý recept na kondenzované mlieko z hrušiek, pretože neobvyklá kombinácia je skvelá pre svoje chuťové vlastnosti. Podľa recenzií sa hruškové kondenzované mlieko získava s odtieňom hrušky a dochuťou. Navyše, pochúťka môže byť zalomená v plechovkách a ochutnáva sa počas zimy.

Dôležité body, ktoré vám pomôžu urobiť dokonalý dezert:

 1. Pri varení je potrebné použiť hrniec s hrubým dnom vyrobený z hliníka, ocele, inak hustá kompozícia sa prilepí na dno.
 2. Aby kondenzované mlieko malo potrebnú hrúbku, musíte pri varení používať plnotučné mlieko a pridať množstvo cukru podľa receptúry. Aj v procese varenia by mal byť požiar malý.
 3. Pridaním sódy na pečenie sa umožní, aby sa kompozícia nepoužívala.
 4. Ak nie je mixér, potom môžete použiť drevený prášok, ktorý je určený na štiepané zemiaky.
 5. Pri procese varenia musíte starostlivo sledovať stav plodovej a mliečnej hmoty, aby sa nehorila, inak by sa chuť celého dezertu zhoršila.
 6. Zloženie by malo byť varené o asi ¼ dielu. Pripravenosť kondenzovaného mlieka z hrušiek s mliekom sa dá skontrolovať chladenou hmotou, ktorá sa pomaly pohybuje cez tanier.

Klasický recept na hruškové kondenzované mlieko

Sortiment spížky musí na zimu doplniť nádobu z kondenzovaného mlieka z hrušiek s mliekom. Surovina, vyrobená bez zbytočných problémov a významných výdavkov, môže byť použitá ako nezávislý gurmánsky dezert.

Prirodzená, užitočná, voňavá pochúťka s chuťou pripomínajúcou ovocné karamely, vyrobená podľa tohto receptu, si môžete dopriať všetkým členom rodiny chladné zimné večery.

Zloženie a pomery receptúry:

 • 5 kg zrelých hrušiek;
 • 3 kg cukru;
 • 3 litre mlieka;
 • 1 lyžička. sóda.

Podrobné pokyny na prípravu hruškových dezertov:

 1. Umyte hrušky olúpané a po odstránení jadra nakrájajte na malé kúsky.
 2. Pripravené ovocie pokryté cukrom.
 3. Pošlite do sporáku a zapnite ho minimálne. Na konci procesu budú hrušky uvoľňovať veľké množstvo šťavy.
 4. Pridajte mlieko a sódu a pokračujte v varení ďalších 4 hodín bez zvýšenia tepla.
 5. Po oddelení mlieka a zložení bude mať vzhľad karamelových hrudiek, musíte odstrániť z kachlí a nechať mierne vychladnúť.
 6. Rozmrazte ochladenú hmotu v samostatnej nádobe na konzistenciu kondenzovaného mlieka pomocou mixéra.
 7. Potom varte hruškovú zmes a zabalené v bankách. Prevráťte sa, otočte sa a skrývajte sa pod teplou prikrývkou, až sa úplne ochladí.
Tip! Počas sezóny hrušky môžete čo najviac vyrábať drobné poháre bez toho, aby ste utrácali príliš veľa, a v zime si vychutnávajte kondenzované mlieko namiesto džemu, pridajte do čaju alebo ho roztierajte na chlieb.

Podmienky skladovania hrušieho kondenzovaného mlieka

Dokončené domáce kondenzované mlieko môže byť skladované niekoľko mesiacov pri teplote nie vyššej ako + 8 stupňov. Pri nižších teplotách môže produkt stratiť pôvodnú konzistenciu a cukor a pri vysokých teplotách začne kondenzované mlieko kvasiť, pretože sa zvýši absorpcia vlhkosti zo vzduchu. Optimálna vlhkosť by mala byť 75%.

Je to dôležité! Po otvorení nádoby hrušky sladké môžu byť uložené v chladničke najviac jeden týždeň.

záver

Recepty z kondenzovaného mlieka z hrušiek s mliekom doplnia zber každej hostiteľky zberu polotovarov. Tento užitočný a chutný dezert nielenže diverzifikuje pitie čaju, ale bude tiež vynikajúcou zložkou pre domáce pečenie.