Záhradníctvo

Vápno fazuľa Sweet Bean

Po prvýkrát sa Európania dozvedeli o existencii lima v meste Lima v Peru. Preto názov rastliny. V krajinách s teplým klimatickým podmienkam sa rastlina dlho pestuje. V našej krajine, dokonca aj v južných regiónoch: na Kaukaze, na Krasnodarskom území, zaberá malé oblasti.

Výhody

Záhradníci stredného Ruska začali s postupným rozvojom bôbov. Pestovanie rastliny nie je ťažké. Výhody fajčenia sú obrovské, vďaka bohatej vitamínovej a minerálnej kompozícii, prítomnosti vlákniny a rastlinných bielkovín. Vláknina alebo hrubé vlákniny majú priaznivý vplyv na procesy trávenia, podporujú čistenie čriev.

img ">

Fazuľa, ktorá patrí do rodiny strukovín, je už dávno známa vegetariánom ako hodnotný produkt, najmä fazule lima, ktoré sú bohaté na bielkoviny. Len v prítomnosti bielkovín v strave vytvára naše telo nové tkanivové bunky. Horčík, draslík, mangán - pomerne vzácne stopové prvky, ktoré sú obsiahnuté v fazuli. Majú priaznivý účinok na srdce a krvné cievy, normalizujú hladinu cholesterolu v krvi.

Popis zariadenia

"Mäso zo záhrady, krémové mäso, maslo" - tak hovoria o lima fazuľa. Ovocie má príjemnú chuť masla. Nie je divu, že vo vlasti fazuľa je považovaná za hlavnú zdravotnú sestru.

img ">

Lima fazuľa Sladká fazuľa rastie dosť veľká, asi 1,4-1,6 metra.

Tip! Rastliny nevyhnutne potrebujú podporu.

Plody - veľké struky zakrivenej formy, dlhé 9-11 cm, obsahujú 3 až 5 semien mäkkej nazelenalé alebo bielej-zelenej farby. Fazuľa okrúhla tvar, sploštená. Koža plodov sladkého bôbu je tenká a obklopuje jemnú dužinu z bôbov. Najväčší prínos pre telo pri používaní fazule v mliečnej zrelosti, keď nie sú drsné. Proteín sa potom dobre štiepi.

Plody biologickej zrelosti sú vhodné na ďalšie dlhodobé skladovanie. Mnohí veria, že chuť zrelých bôbov je oveľa horšia a vyžaduje sa dlhšie tepelné ošetrenie.

Ovoce slivky Sweet Bean sa môže vyprážať, dusiť. Chuť sa nemení, ak sa fazuľa môže zachovať alebo zmraziť. Čerstvé ovocie má príjemnú maslovú krémovú chuť. Rýchlo sa naplnia a pocit sýtosti bude dlhý.

img "style =" šírka: 650px; výška: 650px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 530_3.jpg "alt =" Lima fazuľa Sweet Bean "

Vyrastá

Zahradníci, ktorí majú skúsenosti s pestovaním obyčajných bôbov, môžu rásť aj lima. Najlepšie predchodcovia pre Sweet Bean: zemiaky, paradajky, cuketu, tekvica.

Pokiaľ ide o lima, najlepšie vyhovujú ľahké, dobre ohriate pôdy, cez ktoré prúdi vzduch a voda neobmedzene na korene. Najvhodnejšie pre sladké bôby budú piesčité pôdy. Pri výbere miesta pre Sweet Bean, majte na pamäti, že odroda miluje slnko a nemá rád stagnáciu vlhkosti v pôde.

Tip! Pripravte si pôdu pre lima na jeseň.

Vykopávajú zem, robia hnojivá a hnojivá z potašu a fosforu. Takže počas zimy sa stávajú súčasťou pôdy a sú lepšie absorbované rastlinami. Lima fazuľa je lepšie viazané ovocie, rastlina trvá nepravidelné zavlažovanie a odoláva nepriaznivým podmienkam.

img ">

Na jar je pôda opäť vykopaná a pridávaná do popola. Semená Sweet Bean sa vysádzajú na otvorenom teréne iba za predpokladu, že prešla spätná námraza a pôda sa zahreje na +15 stupňov. Zamerajte sa na klimatické podmienky vo vašom regióne. Približný čas pristátia: druhá polovica - koniec mája.

Semená nie je hlbšie ako 4-5 cm, vo vzdialenosti 10-15 cm od seba. Voda dobre, povrch môže byť rozdrvený rašelinou. Prvé výhonky sa objavia po 1,5-2 týždňoch.

Je to dôležité! Nezabudnite, že rastliny budú potrebovať podporu v blízkej budúcnosti.

img ">

Ako podpora môže byť použitý plot, potom sa lima zrnká stane prvkom krajinného dizajnu, ktorý tvorí živý plot.

Po 80-90 dňoch od vzniku sa objavia prvé plody, ktoré sa zozbierajú v priebehu dozrievania a v závislosti od stupňa požadovanej zrelosti.

Variety Sladká fazuľa môže byť vysadená a sadenice. Doba výsadby sadeníc: začiatkom apríla.

Je to dôležité! Lima fazuľa veľmi dobre toleruje transplantáciu, takže semená rastlín v rašeliniskách alebo v samostatných nádobách.

Rastlina sa dobre rozvíja a nesie ovocie pri teplote + 20 + 25 stupňov. Vodné rastliny pravidelne, najmä ak je suché obdobie, inak listy a ovocné vaječníky spadnú, ak je nedostatok vlhkosti. Lima fazuľa dobre reaguje na popol hnojivo a na infúziu zelených rastlín. Na dosiahnutie tohto cieľa, žihľavy, buriny zo záhrady alebo iných rastlín sa nalejú s vodou, infúzia na týždeň, potom sa zriedia čistou vodou 1:10 a napojené s Sweet Bean.

img ">

Škodcovia prakticky nijak nehrozia fazuľa Lima, navyše strašia nezvaných hostí.

Tip! Ak rastlina umiestnite v blízkosti altánu, potom máte zaručenú ochranu pred komármi a pazúrikmi.

záver

Sladká fazuľa je vhodná na pestovanie na pozemku. Súlad s jednoduchou agrotechnológiou vám poskytne unikátny produkt bohatý na bielkoviny a cenné mikroelementy.

recenzia

Mária Orlová, 55 rokov, región Samara, kúpila semená niektorých nezvyčajných fazúľ. Lima sa nazýva Sweet Bean. Čítal som, že rastlina je teplomilná, a preto som sa rozhodla, že to neriskujem a nezakladám sadenice. Rastliny pri pristátí v krajine zmrazili rast. Ale keď bolo počasie teplé vonku, všetci vyšli hore. Budúci rok sa pokúsim ihneď sadnúť do zeme bez sadeníc Albina Šútylyová, 43 rokov, Rostovská oblasť, nedávno objavila novú škálu fazuľok Sweet Bean. Ja to úplne milujem. Pestovanie je rýchle. A aký skvelý produkt získate. Chutné, zdravé. Sladké bôby s chuťou masla.