Záhradníctvo

Rozmanitosť kapusty Romanesco

Pestovanie kapusty rôznych odrôd v zeleninových záhradách a chalúpach je bežný výskyt. Ale nie všetci, dokonca aj najskúsenejší záhradníci vedia o exotickej kapusty s neobvyklým názvom Romanesco. Priťahuje nielen svoje užitočné vlastnosti, ale aj nezvyčajnú podobu a krásu.

Keďže kapusta Romanesco je veľmi vzácnym hosťom v ruských záhradách, existuje veľa otázok týkajúcich sa charakteristík pestovania a starostlivosti. Budeme sa snažiť vyhovieť všetkým požiadavkám a prezentovať exotickú zeleninu v celej svojej sláve.

Pri pestovaní odrôd kapusty sadenice musí byť osvetlenie Romanesco dobré a mierne napájanie (sušenie huby zeme je počas kultivácie sadeníc neprijateľné). Tieto agrotechnické normy sú potrebné na vytvorenie silného koreňového systému. Navyše, v čase, keď sa sadenice vysadia v zemi, by mala byť nízka v pôde.

POZOR! Len v tomto prípade odroda kapusta Romanesco bude schopná odolať nepriaznivým podmienkam a vytvoriť hustú špirálovitú hlavu zodpovedajúcu veľkosti odrody do konca vegetatívneho obdobia.

Vysádzanie sadeníc v zemi

Keď sa vzduch zahreje až na 12 stupňov a hrozba nočného mrazu sa vráti, sadenice hybridu Romanesco sa vysadia na otvorenom teréne. Postele sa pripravujú od jesene. Vyrábajú potrebné hnojivá, hnojený hnoj alebo kompost. Aby ste zabránili kyslosti pôdy, môžete pridať limetkové vlákno alebo popol z dreva. Je nevyhnutné, aby sa vykopávky vyžadovali, aby počas zimy zomreli škodlivý hmyz a spóry chorôb pod vplyvom nízkych teplôt.

Neodporúča sa vybrať si miesto, kde narástli príbuzní krížov, ale po strukovinách, zemiakoch, uhorkách a cibuľke môžete bezpečne vysadiť hybrid Romanesco.

Pred sadením sadenice pripravte jamky vo vzdialenosti 45-50 cm Medzi riadkami o niečo viac, aby ste mohli bezpečne prejsť. Zem je vyliata horúcou vodou alebo roztokom manganistanu draselného nasýteného ružovou. Zvoľte sadenice jemne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov, a posypeme pôdou na listy kotyledonu. Zemina okolo sadeníc musí byť stlačená, aby lepšie uchopila korene so zemou a potom vodou.

Starostlivosť o rastliny

Ďalšia starostlivosť sa znižuje na bežné postupy:

  1. Bohaté zavlažovanie, ktoré zabraňujú vysušeniu povrchu pôdy. Najlepšie je zariadiť kvapkanie zavlažovacieho systému, potom odroda Romanesco nebude potrebovať vodu.
    img ">
  2. Uvoľnenie pôdy po napájaní a odstraňovaní buriny by sa malo stať normou.
  3. Najvyššie obväzy s organickými a minerálnymi hnojivami v rôznych obdobiach vývoja rastlín. Ak dávate prednosť organickému, použite infúziu mullein, kuracieho hnoja alebo zeleného hnoja (infúziu rezanej trávy bez semien). Z minerálnych hnojív používajú záhradníci dusičnan amónny, superfosfát, chlorid draselný a iné. Spravidla sa kapusta Romanesco kŕmi trikrát.
  4. Odroda Romanesco je vystavená rovnakým chorobám a je poškodená rovnakým hmyzom ako obyčajná kapusta. Aby ste si všimli nebezpečenstva v čase, musíte sledovať stav rastlín. Ak sa vyskytnú choroby alebo škodcovia, ošetrujte rastliny špeciálnymi prípravkami v súlade s pokynmi.
POZOR! Zasadený medzi zeleninu, kôpru, mätu, nechtík alebo zeler, vystraňajte mnoho škodlivých hmyzu.

Namiesto záveru

Je potrebné zhromažďovať kvetenstvo pri dozrievaní, nie je možné neskoro, pretože zelenina začne hniť. Rezané kapustu skoro ráno, v suchom počasí. Bohužiaľ, držanie odrody Romanesco čerstvé je problematické kvôli krátkemu obdobiu: trvá to nie viac ako týždeň v chladničke. Najlepšie je zmraziť kapustu alebo variť rôzne občerstvenie, potom môžete počas celej zimy jesť zdravú zeleninu.

Pozrite si video: dr. J. Kapusta: "Problém reprezentacionismu v sociální antropologii" (Smieť 2022).

Загрузка...