Záhradníctvo

Baklažán Northerner

Baklažánka je obzvlášť teplomilná rastlina, takže je možné získať bohatú plodinu v miernom podnebí vytváraním optimálnych podmienok pre jej kultiváciu. Je tiež dôležité vybrať si správnu triedu baklažánu, pričom zohľadnite klimatické vlastnosti vášho regiónu.

img ">

Pre väčšinu oblastí s miernym podnebím, ako aj na Sibíri je "severný" baklažán ideálny na pestovanie.

popis

"Northerner" sa vzťahuje na zástupcov stredoeurópskych odrôd. Doba od vysadenia rastliny až po zrenie plodov je 110-115 dní. Rastlina je nenáročná, určená na pestovanie v uzavretom aj otvorenom priestore. Výber metódy pristátia závisí od klimatických vlastností vašej oblasti.

Kruhy rastliny sú malé a dosahujú výšku 50 cm.

Plody sú hruškovité, maľované tmavo fialové, hladké. Veľkosť zrelých zeleniny má hmotnosť 300 gramov. Dužina je biela, hustá, bez horkej chuti typickej pre väčšinu odrôd baklažánu. Vďaka tejto vlastnosti je "Northerner" veľmi populárny nielen medzi pestovateľmi zeleniny, ale aj medzi kuchármi.

recenzia

Nina Petrovna, 58 rokov, pekárna Omsk "Northerner" bola pre mňa skutočným objavom. Nechcel som ani dúfať, že na mojom sprisahaní rastú túto nádhernú zeleninu, pretože podnebie pre ňu je ďaleko od dokonalosti. Vďaka tejto odrode sa konečne splnil môj milovaný sen. Teraz každý rok moja rodina a ja sa teší nádherné plody vitamínovej zeleniny. Viktor Fedorovich, 60 rokov, Krasnodar Ja stále rastú baklažány na vlastnom pozemku. Vďaka odrode "severnej" som mal možnosť zbierať bohatú úrodu sadením rastlín jednoducho na otvorenom priestranstve bez použitia skleníka. Vitamínová zelenina ma každoročne poteší nielen svojim dobrým výnosom, ale aj jedinečnou jemnou chuťou.