Záhradníctvo

Barberry: užitočné vlastnosti a aplikácia

Užitočné vlastnosti keramického dúvodu sú už dávno známe ľudové medicíny. Táto rastlina sa nachádza všade, pretože je nenáročná a odolná voči zmene klímy. Dobre tolerované mestské prostredie, používané vo forme živých plotov, na navrhovanie hraníc. Napriek dostupnosti a lacnosti má jedinečný liečebný účinok, niekedy schopný nahradiť celú lekárňu.

Pravidlá obstarávania surovín

Čučoriedka obyčajná našla široké uplatnenie v lekárskej praxi oficiálnej aj nekonvenčnej medicíny. V lekárni si môžete zakúpiť alkoholovú tinktúru, rovnako ako všetky časti kroviny vo forme suchých extraktov. Barberry je súčasťou stravovacích doplnkov, homeopatických kompozícií. K dispozícii je hotový výrobok z koreňov čučoriedky - berberíniumsulfát v tabuľkách s hmotnosťou 0,005 g. Môžete tiež urobiť samostatnú prípravu, prípravu liekov z borovica. Na terapeutické použitie zbierajte všetky časti kroviny:

  • kôra - ihneď po skončení zimy, skoro na jar;
  • korene - na jar alebo na jeseň (po ukončení kvitnutia);
  • plody - s konečným a dostatočným dozrievaním.

Liečivé vlastnosti mladých kôrovcov a mladých jarných listov čerešne sú zvlášť cenené. Korene kríkov sú vykopané v apríli alebo v októbri až novembri. Pre tých, ktorí sa rozhodnú urobiť sami, musíte mať na pamäti niekoľko jednoduchých pravidiel zberu:

  • tak, aby ker nezomrel, korene je možné odoberať len na jednej strane, približne na štvrtinu celkového objemu, bez rezu 10-15 cm od kmeňa;
  • na každých 10 metrov štvorcových húštíc z čučoriedok, nezabudnite zanechať aspoň jeden nedotknutý keb.
Varovanie! Odporúča sa zásobovať na korene samotného čerešne, pretože na trhu alebo s rukami si môžete kúpiť prírodné dvojča - korene akácie, ktoré sú veľmi podobné, alebo kúpiť suroviny vykopané v nesprávnom čase.

Bezpečnostné opatrenia

Všetky časti džúsu obsahujú alkaloidy v rôznej miere a preto majú toxické vlastnosti. Preto musíme byť veľmi opatrní pri zaobchádzaní s prípravami kefou. Je potrebné dávať pozor na dávkovanie čerešňových prípravkov označených lekárom. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky:

  • závraty;
  • nevoľnosť;
  • kŕče;
  • opuch kože, očí;
  • krvácanie z nosa.
Varovanie! Plody kríka by mali byť varené trochu pred jedlom alebo pridávanie do kuchynských jedál, aby sa zabránilo ich jedenie surové.

záver

Používanie dudlíka pre ľudské telo je nepochybné. Nemali by ste sa však sama liečiť prípravkami na ker, pretože majú svoje jedovaté vlastnosti. Je potrebné sa riadiť pokynmi lekára alebo receptov a dávkovanie získané zo spoľahlivých užitočných zdrojov.