Záhradníctvo

Kedy sa v roku 2019 pestujú uhorky na sadenice

Ak chcete získať čerstvé úrody uhoriek skôr, záhradníci sadia sadenice v zemi. Existuje veľa tipov, ako správne pestovať doma. Pripravené sadenice sa umiestnia do vlhkej pôdy. Skúsený záhradník poskytne mladým rastlinám prístrešok vo forme špeciálneho filmu.

img ">

Aké dni na sadenie sadeníc okrasných rastlín

Na sadenice dobre chytený na posteli v roku 2019, musí byť zasadený včas. Ak budete čakať, až rastliny kvitnú na okennej parapete, po výsadbe v pôde nemôžu dať zber.

V priemere je 20 až 25 dní dostatočné na sadenice a bude pripravená na prechod na záhrade. Zameraním sa na toto obdobie môžete vypočítať, kedy v roku 2019 je čas zasiať uhorky na sadenice. Zasadené v krajine potrebujú rastliny, ktoré majú 2-3 plné listy. V roku 2019 ideálny čas na sadenie sadeníc padá v druhej polovici apríla a mája.

Je to dôležité! V teplom počasí je možné vysadiť uhorky na zemi za predpokladu, že v noci je teplota vzduchu o +5 stupňov a viac.

Uhorky sú vysadené v nasledujúcom poradí: po prvé, skleníkové samoopelivé odrody, potom uhorky na filmové úkryty, tieto na otvorenom teréne. Podmienky pre sadenice v roku 2019 sú nasledovné: