Záhradníctvo

Biela reďkovka: výhody a škody

Obľúbenosť bielych reďkoviek nemá žiadne obmedzenia. Takmer každý záhradník nevyhnutne rodí posteľ tejto užitočnej zeleniny. Výhody a poškodenie bielych reďkoviek pre zdravie sú spôsobené bohatým chemickým zložením a výživovou hodnotou hojnej koreňovej zeleniny.

Zloženie a nutričná hodnota

Reďkovka je biela, jej prospešné vlastnosti a kontraindikácie sú ľahko dostupné na posúdenie, má vyvážené chemické zloženie. Výrobok sa považuje za nízkokalorický, preto ho aktívne používajú prívrženci zdravých potravín a dieters.

Kalória (kcal)

Proteíny (g)

Tuk (g)

Sacharidy (g)

21

1,2

0

4,1

Kompozíciu dominujú veľké množstvá makro- a mikroživín, ako je železo, horčík, draslík, fosfor, vápnik, horčík. Vďaka týmto chemickým prvkom má výrobok veľa užitočných vlastností. Pri pravidelnom užívaní má imunostimulačný, tonizujúci, protizápalový účinok na telo.

záver

Výhody a poškodenie bielych reďkoviek pre ľudské zdravie by sa mali brať do úvahy pri ich zavádzaní do stravy. Nepochybne, prospešné vlastnosti koreňa sú schopné zbaviť sa mnohých chorôb a obohatiť telo o užitočné látky, najmä v zime-jar. Je však veľmi dôležité pamätať si na kontraindikácie.