Záhradníctvo

Najväčšie odrody korenia

Pestovanie sladkej papriky, záhradníci postupne si vyberú pre seba najvhodnejšie druhy. Mnohí z nich oceňujú odrody a hybridy veľkoplodých paprík.


Priťahujú pestovateľov zeleniny nielen svojou veľkosťou, originálnosťou, jasnou farbou a chuťou. Koniec koncov, každý korenie môže byť bezpečne nazývaný zdrojom veľkého množstva vitamínov, minerálov a živín. Ďalším obrovským prínosom je nízky obsah kalórií. Preto, keď sme pestovali veľkoplodé papriky, získame všetky tieto užitočné vlastnosti vo veľkom meradle.

Odrody sladkého a hrubého korenia sú vhodnejšie na kulinárske účely. Plnenie ich nie je veľmi výhodné, ale šaláty, lecho, krájanie sú vynikajúcej kvality. Pri konzervovaní veľkoplodých paprík sa musí strihať, ale to neznižuje ich vlastnosti. Okrem toho všetky užitočné zložky takmer nie sú zničené tepelným spracovaním. Hlavnou cennou výhodou veľkých paprík je silná stena ovocia. V niektorých odrodách dosahuje hrúbka perikarpu 1 cm, čo znamená, že pestovaná paprika bude šťavnatá a mäsnatá s veľkým počtom užitočných prvkov.

Varovanie! Pri výbere požadovanej odrody treba mať na pamäti, že najsilnejšie steny majú stredne a stredne neskoro veľkoplodé papriky.

Sú charakterizované dobrou trvanlivosťou, odolnosťou voči chorobám, lepším tolerovaním nepriaznivých klimatických podmienok a malým porušovaním poľnohospodárskej pôdy. Hoci mnohé rané odrody budú potešení aj s úžasnou chuťou a šťavnatosťou.

Pestujeme obrovské papriky

Niektorí záhradníci dostanú veľké ovocie z najbežnejších odrôd papriky.

A niekedy sa semená najväčších ovocných odrôd nespokojujú s výsledkom. Čo je potrebné urobiť, aby sme získali zaručené giganty? Hlavné požiadavky budú:

  1. Správna voľba odrody. To zahŕňa potrebu zohľadniť klimatické vlastnosti. Pepper miluje teplo, takže v regiónoch s chladnou klímou je lepšie pestovať veľké ovocie v skleníkoch alebo pod filmovými prístrešeniami. To platí aj pre osvetlenie. Odrody korenia pre otvorenú zem sú odolnejšie a odolnejšie. Existujú druhy, ktoré sa cítia skvele pri pristátí v akomkoľvek type pôdy. Na základe toho starostlivo preštudujte rady odborníkov o pestovaní určitého typu veľkých paprík. Moderní chovatelia každý rok ponúkajú nové názvy veľkoplodých paprík, ktoré dokážu produkovať vysoké výnosy bežnou starostlivosťou.
  2. Príslušná implementácia agrotechnických odporúčaní. Peppers milujú zalievanie. Stačí, keď raz za týždeň dôkladne zaplníte postele tak, aby bola pôda mokrá 60 cm. V období suchých vetrov pridajte osviežujúce zavlažovanie a ďalší deň musíte preraziť zem. Potom rozmiešajte otvory so slamy a snažte sa dodržiavať plán hnojenia. Napriek tomu je potrebné brať do úvahy, že veľkoplodé hybridy sú veľmi náročné na plán zavlažovania. Ak majú odrody veľké papriky nepravidelnosť, potom s hybridmi musíte byť opatrnejší. V opačnom prípade budú papriky veľké, ale z nich bude veľmi málo.

Podľa pravidiel si môžete byť istí, že paprika dosiahne svoju maximálnu veľkosť. Niektoré názvy sa líšia v hmotnosti Perchin až 850 g. Hoci plody o viac ako 180 g sú považované za veľké, niektorí amatéri majú tendenciu získať obrovské papriky. Preto by ste sa mali zoznámiť so zástupcami veľkých paprík bližšie.

Obri na skleníky

Do tejto skupiny patria odrody sladkej papriky, ktoré sa vyznačujú dlhým obdobím plodov. Takto zasadené vo vyhrievanom skleníku sú schopné produkovať veľmi vysoký výnos. Pre nevykurované skleníky a skleníky sú vhodnejšie skoré zrelé odrody veľkých ovocných paprík.

"Buržoázne"

Hybridná škála amerických chovateľov. Ripens v strednej rannej dobe, po 90 dňoch si môžete sláviť na prvých veľkých paprikách. Vlastnosti odrody, ktoré odvodili skúsení odborníci, sú:

  • vysoký stabilný výťažok;
  • mäsité a šťavnaté ovocie;
  • odolnosť voči nízkym teplotám;
  • vysoké vlastnosti výrobku;
  • odolnosť proti chorobám.

Na kompaktnom kmeňovom kmeňu s výškou 70 cm sú viazané ovocné kostičky. Najväčšie papriky odrody "King Kong" dosahujú hmotnosť 600 g. Korenie má krásnu tmavočervenú nasýtenú farbu, hrubú stenu (9 mm). Dĺžka jedného kusa dosahuje 18 cm. Pestuje sa v otvorenej a uzavretej ploche. Schéma výsevu semien pre sadenice 40x40, hĺbka vloženia 2 cm pre každú pôdu sa odporúča nezhustilovať výsadbu, teda optimálny počet kríkov na 1 štvorcový. m - 4 rastliny. Výrazná vlastnosť tejto odrody - roztrhané výhonky sa opäť rastú rýchlo späť.

záver

Medzi obľúbené odrody a hybridy veľkoplodých paprík stojí za zmienku napríklad "Kalifornia zázrak", "Yermak", "Peto Miracle", "Nobleman", "Atlantic" a ďalšie. Nebojte sa pestovať veľké papriky. Nie sú tak náladové, ako sa to môže zdať na prvý pohľad. Agrotechnická kultivácia je podrobne popísaná na obale osiva, sú tu vynikajúce videozáznamy a fotografie skúsených záhradníkov. V každom prípade je veľmi dôležitá osobná skúsenosť.