Záhradníctvo

Pepper Ratunda

Medzi mnohými odrodami a hybridmi sladkej papriky je špeciálna odroda - Ratunda. Zahradníci často nazývajú tieto zaoblené, ako keby boli papriky, gogošary. V medzinárodnej klasifikácii sa nazývajú "paradajková paprika" - rajčiaková odroda papriky. Existuje mnoho odrôd papriky Ratunda, líšia sa farbou: červená alebo žltá, tvar a chuť.

vlastnosť

Sladká paprika Ratunda bola milovaná pestovateľmi zeleniny pre jej vynikajúci výnos, hustú štruktúru, odolnosť voči hubovým chorobám. Existuje mnoho odrôd a hybridov Ratunda papriky chovaných v Moldavsku a Rusku: Perník Man, Vicomte, Merishor, Miestne Gogoshar, Ruby 2, Sweet Candy, Olenka, Ruby Sweet, izraelská Ratunda a ďalšie. Pri technickej vyspelosti je Ratunda viditeľná v jasnej tmavozelenej farbe, v biologickej zrelosti - v intenzívnej tmavo červenej alebo jasne žltej farbe, ako je slnko alebo Zlaté jubileum.

Mnohé odrody Ratundu majú ovocie podobné miniatúrnym tekviciam s výraznými lobulami, ale existujú aj odrody s hladkými, zaoblenými sudmi. Spoločnou vlastnosťou spevov Ratunda sweet pepper je, že nie sú predĺžené, ale sploštené. Zariadenie generuje až 12-15 lístkov. Z 1 štvorcového metra vyzdvihnúť až 5 kg ovocia.

Pepper Ratunda, podľa opisu odrôd, hlavne dáva ovocie bez horkosti. Jeho vlastnosť spočíva v tom, že je náchylná k nadmernému opeľovaniu. Úzke vysádzanie horkej papriky nevyhnutne ovplyvní chuť akejkoľvek odrody Ratunda, ako skutočne väčšina ostatných odrôd sladkej papriky. Treba poznamenať, že existujú odrody Ratundu, ktoré sú charakterizované horkosťou. Ale dužina ovocia je sladká, horia sa len komorové priečky. Potom sa získa polopriepustná chuť plodov Ratunda.

Odrody korenia Ratunda strednej sezóny, až 120-135 dní, ale tam sú aj rýchlejšie ovocie. Zrelé alebo dokonca zelené plody papriky Ratunda sa dlho uchovávajú. Papriky môžu byť tiež prepravované na dlhé vzdialenosti bez ovplyvnenia vzhľadu ovocia.

img ">

Varovanie! Pepper je známy svojim vysokým obsahom vitamínov C a P, ktoré sú prospešné pre obehový systém.

popis

Rutunda púzdra sú štandardné, kompaktné, nepodstatné, stredné listové, dostatočne silné na to, aby vydržali ovocné zaťaženie. Rastlina sa nezvyšuje nad 35-60 cm. Listy sú stredne veľké, na dlhých stopkách. Kvety rastú medzi výhonkami.

Plody Ratunda korenia, ako sa o nich opisujú v popisoch a recenziách pestovateľov zeleniny, sú veľké, okrúhle, sploštené alebo s malým predĺženým hrotom. Nezrelé zeleniny, ale vhodné na použitie v šalátoch, ako aj na vyprážanie a iné jedlá alebo prípravky. Zrelé čerešne ovocné alebo jasne žlté, v závislosti od odrody. Vo vnútri papriky Ratunda pod niekoľkými semennými komorami, kde je veľa semien. Priemerná hmotnosť ovocia je 90-100 g. Existujú veľké ovocné odrody - až 150-180 g.

Hrúbka steny od 6 do 10 mm. Priečky v niektorých odrody Ratunda sú horiace. Koža je tenká, hustá s voskovým povlakom. Telo je mäsité, šťavnaté, chrumkavé, s rôznou hustotou. Chuť plodov Ratundu je jemná, s jemnou korenistou vôňou. Ostrosť ostrosti chuti je možné.

výhody

Pepper odrody Ratunda populárne kvôli jeho jasné zásluhy.

 • Vysoký výnos;
 • Vynikajúca ovocná chuť;
 • Nenáročná rastlina;
 • Odolnosť proti vírusu Alternaria, vírusu mozaiky tabaku, Verticillium Wilt;
 • Obchodná atraktívnosť;
 • Dlžnosť a prenosnosť ovocia.

Rovnako ako pri všetkých druhoch korenia, južná kultúra, mimo Ratundoy, je potrebná pozorná starostlivosť na úrodných pôdach.

Vyrastá

Ratunda sa množí sejbou sadeníc. Semená sa zasielajú takým spôsobom, že v čase vysadenia v skleníku dosahujú rastliny dva mesiace. Úspešné pestovanie Ratundu je možné na úrodnej pôde.

siatie

Najlepšou možnosťou pre sladkú papriku je zasiať semená jeden po druhom do hrncov, pretože koreňový systém rastliny trpí počas transplantácií.

Ak je sadivo domáce, musíte sa postarať o drenážny systém. Po prvé, sú dierky vytvorené v spodnej časti a potom je položená vrstva stredných frakcií agroperitu, drveného polystyrénu z domácich spotrebičov, rozbitá keramika. Uistite sa, že máte paletu, ktorá po zalievaní vypustí nadbytočnú vodu.

Kúpené pôdy potrebujú špecializované, alebo pozornosť kyslosti. Ratunda preferuje neutrálne alebo mierne alkalické pôdy (pH 7-7,2).

Je to dôležité! Neošetrené semená sa uchovávajú počas 20 minút v roztoku manganistanu draselného alebo fungicídov v súlade s pokynmi a namočia sa 12 až 20 hodín na rýchle klíčenie.

Starostlivosť o sadenice

Pre dobrú klíčivosť vložte do ohrievania až 25 stupňov. Keď sa objavia výhonky, denná teplota zostane najskôr 18-20 stupňov, potom po prvom týždni stúpne na 25 0C. Noc - je potrebné znížiť na 13-15 stupňov, aby sa rastliny neťahali, ale koreňový systém sa stáva silnejším. Rassunda Rassunda poskytuje dosdachivanie - až 14 hodín. Používajte ampulky denného svetla alebo LED lampy. Môžete si zakúpiť špeciálne zariadenia na osvetlenie zariadení - fitolampia.

 • Ďalším dôležitým bodom v starostlivosti o sadenice sladkej papriky je vrchný obväz. Pripravte si hotové zmesi v skladoch a oplodňujte ich podľa pokynov alebo pripravte ich;
 • Prvé kŕmenie rastlín sa vykonáva vo fáze výskytu 1-2 z týchto listov. Ak sa má sladká paprika potápať, hnojivo sa odstráni po 10-12 dňoch po transplantácii. Do 10 litrov vody rozpustite čajovú lyžičku močoviny a lyžicu s vrcholom superfosfátu. Každá rastlina poskytla 100 až 150 ml roztoku;
 • Druhý obväz Ratunda robia týždeň pred pristátím na trvalom mieste. Pripravte roztok dvoch polievkových lyžíc superfosfátu a lyžice síranu draselného v 10 litroch vody.
POZOR! Superfosfát sa dlho rozpúšťa, takže roztok sa pripravuje jeden deň pred dátumom kŕmenia rastlín.

Pepper v skleníku

Pepper Ratunda je vysadený, keď sa už vytvoril prvý kvet. Rozloženie: 25 x 50 cm Zalievanie by malo byť mierne, je lepšie vodu čoraz častejšie, ale neprekračovať pôdu. Rastliny je potrebné tvarovať.

 • Keď sa vytvorí prvá vetva, pod ním sa odstránia všetci nevlastní synovia;
 • Odstráňte prvú kvetinu;
 • Nasledujúci pár výhonkov sa odstráni slabým a zostáva silnejší;
 • Na konci augusta strčia vrcholky sladkej papriky tak, že nie sú vytvorené nové výhonky a rastlina usmerňuje svoju silu iba na ovocie;
 • Prvé plody sú odstránené dokonca aj zelené, aby sa znížilo zaťaženie záťaže na rastline. Čistenie sa vykonáva za 5-10 dní;
 • Zrelé lusky sú rezané každý týždeň alebo častejšie, ak je to potrebné.

Je potrebné monitorovať úroveň vlhkosti, najmä počas kvitnutia. Silná vlhkosť zabráni opeľovaniu. Pri pálení peľu sú skleníky častejšie vetrané. Prúdenie vzduchu prispieva k tvorbe vaječníkov. Tento proces je veľmi dôležitý pre všetky druhy korenia, pretože množstvo produkovaného osiva ovplyvňuje veľkosť ovocia. Duté struky nerastia.

Rastlina v záhrade

Ratunda je vysadená v južných oblastiach koncom mája, začiatkom júna, v severných oblastiach neskôr, keď zmizne hrozba mrazu. Úrodná lokalita, dobre osvetlená, bez prievanu, umiestnená na útulnom mieste, chránená pred nárazmi vetra, je najlepšou možnosťou na pestovanie sladkých paprík. Na jar je pôda oplodnená: 35-40 g fosfátových a draselných zlúčenín, 20-25 g dusíkatého činidla.

 • Pepper je napojený na teplú vodu, hojne počas prvého týždňa po výsadbe, pre lepšiu aklimatizáciu rastlín;
 • Dobrým východiskom je, že sa pôda zmáča tak, aby sa vlhkosť neodparovala príliš rýchlo;
 • Krmivo Ratunda s roztokom mullein, zriedené v pomere 1:10, alebo so špeciálnymi komplexnými hnojivami pre korenie;
 • Najvyššie obliekanie korenia je povinné počas tvorby pukov, v období kvitnutia a plodov;
 • Odstránenie prvej kvetiny prispieva k tvorbe väčšieho množstva ovocia;
 • Počas dlhšieho tepla, nad 35 stupňov, výsadba korenia Ratunda môže pritenyat pomocou mriežky. Vďaka tejto metóde sa rastliny vyhnú stresu pri zvýšenej teplote a lepšie ovocie.
Varovanie! Pri teplotách nižších ako 12 stupňov Ratunda nie je opeľovaná. Ak sa sladká paprika rozkvitla pri tejto teplote, jej plody budú malé a zakrivené. Sú odstránené, aby sa zachovala energia kríkov pre ďalšie vaječníky.

Ochrana rastlín

Pri skleníkových podmienkach môže paprika Ratunda trpieť múčnatkami. Bojujú proti hmyzu zavedením listového obväzu s obsahom draslíka a fosforu.

Od iných škodcov požívajúcich listy a pôdy používajú lieky na báze biotoxínov - Lepidotsid, Fitoverm a iné.

Pikantné plody pôvodnej podoby budú krásnym prírastkom k stolu a na prázdnych miestach vám pripomeniem letnú vzbura prírody.

recenzia

Natalya Fedorovna, 59 rokov, Togliatti Ratunda korenie je veľmi milovaná v našej rodine, takže musím niekoľko rokov pestovať rastliny v skleníku nie po prvýkrát. Práca sa stala oveľa jednoduchšou, keď sa objavili polykarbonátové skleníky s posunutými prvkami. Teraz nie je problém s poprášením sladkej papriky Vitaly Nikolayevich, 61 rokov, región Astrakhan Odroda Ratunda je dokonalá korenie na chuť. Páči sa mi tie odrody, kde je mierny pocit pálenia. Iba horí na slnku. Budem kúpiť pritenyayuschuyu siete, dúfam, že pomôže.Alla, 38, mesto Michurinsk.Rastúru pestujeme a iné sladké papriky. Áno, vlani sa im Fusarium zhoršili. Pravdepodobne ovplyvňuje nadmerné postrekovanie. Takže uložené z roztočov a vyvinuli hubu. Ale Ratunda bola najviac odolná.

Pozrite si video: Pepper ratunda gogoshar - Перец Ратунда гогошар (Smieť 2020).

Загрузка...