Krajinný dizajn

Krajinný dizajn malého dvora súkromného domu + fotka

Každý majiteľ domu potrebuje krásny a udržiavaný pozemok okolo domu. Dnes existuje veľa originálnych riešení, ktoré robia miestnu oblasť atraktívnou a funkčnou. To všetko je spojené v jednom koncepte - dizajn krajiny. Zdá sa, že je veľa, že je veľmi ťažké, z tohto dôvodu sa obrátia na špecialistov a venujú veľa peňazí. Iní túto myšlienku úplne odmietajú, pretože si myslia, že to vyžaduje špeciálne vedomosti. Samozrejme, že je potrebné mať určité zručnosti, ale so všetkým, budete príjemne prekvapení, že krajinný dizajn nádvoria súkromného domu sa dá urobiť vlastnými rukami.

Tento článok poskytne veľa užitočných informácií, ktoré vám pomôžu vo všetkých jemnostiach pochopiť tento problém. Okrem toho môžete vizuálne vidieť už dokončené projekty na fotografii a video na konci tohto článku.

img ">

Zónovanie je prvým krokom

Po prvé, musíte vykonať zónovanie. V jednoduchom jazyku ide o vytvorenie projektu, v ktorom budú na miestnej zóne označené samostatné zóny. Samozrejme, dizajn malého priestoru sa bude líšiť od veľkého. Musíte označiť umiestnenie nasledujúcich zón:

  • Parkovanie.
  • Stopy (môžu byť doplnkové, pomocné a hlavné).
  • Na zvyšok.
  • Prítomnosť nádrže alebo bazénu.
  • Kvetinové záhony a kvetinové záhony.
  • Architektonické budovy.
  • Detské ihrisko.

img ">

Ako môžete vidieť, krajinný dizajn súkromného domu s vlastnými rukami nie je len výsadba kvetín, ale jasné plánovanie. Vo všeobecnosti bude výber projektu závisieť od vašich preferencií. Z tohto dôvodu neexistujú absolútne presné šablóny, pomocou ktorých by ste mohli navigovať pri navrhovaní návrhu krajiny na nádvorí súkromného domu. Vyžaduje individuálny prístup. Súčasne je dôležitým krokom zónovanie a návrh projektu.

Súkromné ​​osvetlenie nádvorí

img ">

Pri vývoji zohráva dôležitú úlohu osvietené osvetlenie. Najmä je potrebné brať do úvahy takéto nuansy:

  • Zabezpečenie pohodlných podmienok v rekreačnej oblasti, hry, varenie.
  • Osvetľovacie cesty a odľahlé oblasti.
  • Zvážte zvýraznenie jednotlivých prvkov.

Pokiaľ ide o osvetlenie, rad dizajnérov odporúča organizovať osvetlenie fasády domu, poľnohospodárske budovy, parkovisko. Okrem iného by dobré osvetlenie malo byť na hlavnom vchode. V každom prípade by sa malo osvetlenie premýšľať, aby ste sa mohli bezpečne pohybovať po území vášho súkromného dvora.

img ">

Varovanie! No, ak bude osvetlenie rovnomerne rozložené v súkromnom dome.

Je tiež potrebné zabezpečiť protisvetle schody a schody pre bezpečný pohyb.

Krajinný dizajn krok za krokom

Teraz budeme uvažovať o niektorých prvkoch výrobného dizajnu krajiny na dvore súkromného domu. Po prvé, je vytvorený malý projekt, na ktorom sú uvedené samostatné zóny pre rekreáciu a podobne. Okrem iného je nutne potrebné uviesť prítomnosť kvetinových záhonov.

Ak plánujete rekreačnú oblasť, potom musíte mať lavičky, malú kôlnu alebo altánok. Možno budete musieť držať trať pre ľahký pohyb.

img ">

Tip! Predpokladom je prítomnosť skladieb v dizajne krajiny.

V tomto prípade trávnik, ktorý siesnete, nebude pošliapaný. Tiež im pomôžu nerozšíriť špinu.

Ak sa často stretnete s hosťami, postarajte sa o prítomnosť grilovania, grilovania a podobne. V tomto prípade môžete nielen príjemne komunikovať, ale aj vychutnať vynikajúce jedlo varené v ohni. Zvážte umiestnenie takejto budovy, aby sa dym väčšinou nedostal do rekreačnej oblasti, ale presahuje to. To podporí dobré prostredie.

img ">

Ak máte možnosť urobiť malé jazero alebo iné vodné útvary, potom je to v poriadku. V tomto prípade bude mať krajina atraktívnejší vzhľad. Na pobreží je možné položiť riečny kameň alebo štrk. Okrem toho môžete sadiť všetky krásne kvety alebo hvoynikami. Mimochodom, rekreačné oblasti môžu obklopovať ihličnaté rastliny. Vôňa, ktorú publikujú, vyplní celé okolie nádvoria súkromného domu.

Terénne úpravy sú dôležitou súčasťou dizajnu krajiny.

Popri organizácii jednotlivých zón by sa nemala venovať pozornosť záhradníctvu na nádvorí súkromného domu. Pokiaľ ide o trávu, môže sa pestovať samostatne. Môžete si tiež kúpiť hotový trávnik. V prvom prípade budete musieť byť trpezliví, aby sa zvýšil trávnik, v druhom prípade budete okamžite vychutnávať krásny zelený trávnik.