Záhradníctvo

Husté steny papriky

Rodina sladkého korenia je rovnaká ako hořká: Stredná a Južná Amerika. Tam je vytrvalá rastlina a burina, v skutočnosti si nevyžaduje starostlivosť. V severnejších oblastiach sa pestuje ako ročný.

V CIS sa bulharský korenie nazýva sladká paprika, aj keď neexistuje žiadna takáto definícia nikde inde na svete ani medzi samotnými Bulharmi. Tajomstvo tohto unikátneho javu je odhalené jednoducho: teplejšie Bulharsko bolo hlavným dodávateľom ZSSR tejto južnej kultúry.

Za posledných sto rokov sa aktívne rozdeľovanie sladkej papriky vo svete varenia chovalo viac ako 1000 odrôd tejto zeleniny. Okrem toho sa v posledných tridsiatich rokoch objavila špeciálna odroda korenia. Ak v osemdesiatych rokoch minulého storočia bola bulharská paprika len žltá, červená alebo zelená (technická etapa zrelosti), teraz si môžete vybrať korenie takmer akejkoľvek farby.

Farba papriky sa mení od takmer bielej až po čierne. Tam sú tmavo hnedé, fialové, fialové, dvojfarebné a trojfarebné papriky.

Podľa menovania sú moderné odrody sladkej papriky rozdelené na:

  • na šalát;
  • na ochranu;
  • na solenie;
  • na sušenie;
  • na zmrazenie;
  • na vypchávanie.

Najlepšie odrody husto-stien papriky

Pre šaláty používajte šťavnaté husto sfarbené papriky. Existuje veľa odrôd. Niektoré z nich v minulých ročných obdobiach boli záhradkármi uznané ako najlepšie z hľadiska chuti, odolnosti voči chorobám a nepriaznivým poveternostným podmienkam a výnosu.

Grade Fatty

Na korenie sa táto choroba neobjavuje na vrchole, ako v prípade rajčiakov, ale na bočných plochách. Na začiatku sa objavia oblasti plnené kvapalinou, neskôr tieto oblasti narastajú, sa stávajú čiernymi / hnedými, kožovitými a suchými. Postupne sa postihnutý povrch stáva konkávnym. Plochy môžu mať veľkosť až 8 cm. Peppers postihnuté ochorením sa predčasne vyzrejú a môžu byť sekundárne infikované patogénnymi hubami.

Príčiny

Existuje choroba s nedostatkom vápnika v ovocí. Zariadenie nemôže poskytnúť plody dostatok vápnika v prípade prudkých výkyvov vlhkosti v pôde (sucho / podmáčanie), s nadbytkom dusíka v pôde alebo keď sú korene poškodené v procese uvoľňovania.

Varovanie! Prevencia hniloby vrcholov je jedným z dôvodov opatrného uvoľňovania pôdy pod korením, pretože koreňový systém zariadenia je veľmi blízko k povrchu.

Kombinácia príliš vysokej teploty (viac ako 25 stupňov) a nízkej vlhkosti vzduchu (menej ako 50%) je tiež veľmi nežiaduca. Táto kombinácia sa zvyčajne vyskytuje na začiatku jari, keď mesačné papriky sú veľmi citlivé na tieto faktory a denné poklesy teploty sú veľmi vysoké.

ochrana

  • Nastavenie teploty a vlhkosti skleníka.
  • Pravidelné zavlažovanie, aby sa zabránilo vysychaniu pôdy, ale bez podmáčania.
  • Postrekové rastliny s dusičnanom vápenatým.

Výhody zvončeka

Sladká paprika je špajza vitamínov a minerálov. Obsah vitamínu C je vyšší ako v prípade čiernych ríbezlí. Citrón s nižším obsahom vitamínu dokonca oranžový je na konci zoznamu.

Tip! Vitamín C v zelenine je počas tepelnej úpravy zničený, ak je v kontakte so vzduchom. Tepelné spracovanie zeleniny by sa malo vykonávať s uzavretým vekom.

Hlavnou výhodou papriky je kombinácia vitamínu C a vitamínu P, ktorá znižuje priepustnosť stien krvných ciev.

Štyridsať gramov korenia stačí na to, aby ste dostali dennú dávku beta-karoténu.

Korenie je bohaté na vitamíny B.

Minerálne zloženie korenia je ešte pôsobivejšie. Obsahuje všetky dôležité stopové prvky pre život.

Sladká paprika sa odporúča pre ľudí pracujúcich v intelektuálnej práci a starších ľudí. To je užitočné pre ľudí s cukrovkou.

Škody na sladkej paprike

Iba tu, aby sa zapojili do liečivých vlastností korenia, nestojí za to. Vitamín C v ľudskom tele sa nehromadí. Jeho nadbytok sa vylučuje močom počas dňa. S konštantným príjmom veľkých dávok sa telo zvykne vylievať vitamín C. Po zastavení príjmu tohto vitamínu, telo pokračuje v odstraňovaní rovnakého množstva. Výsledkom je hypovitaminóza.

Prebytok vitamínu A je zlé pre pečeň. Predávkovanie vitamínov skupiny B vedie k degenerácii pečene a poškodeniu funkcie obličiek. Predávkovanie vitamínmi B tiež spôsobuje alergie.

Pepper je škodlivý pre ľudí s žalúdočnými alebo dvanástnikovými vredmi. Nesmie ich konzumovať tí, ktorí majú nízky krvný tlak, pretože vďaka koreni sa krv kvapalí a tlak klesá ešte nižšie.

Stará pravda "všetko je dobré v mierke" je veľmi pravdivé pre korenie.