Záhradníctvo

Čerešňová čokoláda

Čerešňová čokoláda je pomerne mladá, ale podarilo sa jej získať veľkú popularitu. Kultúra patrí k nenáročným rastlinám, perfektne toleruje sucho, mráz a nevyžaduje starostlivú údržbu.

História chovu

Odroda bola vyšľachtená, aby sa vytvorila mrazuvzdorná plodina s malou veľkosťou koruny, ako aj chutné a atraktívne ovocie. Čokoláda bola získaná vo Výskumnom úrade pre výber ovocných plodín prekrížením predtým známych odrôd čerešní Lyubskaya a čierny spotrebný tovar, potom v roku 1996 zapísaný do štátneho registra ovocných plodín.

Mnoho ľudí sa pýta: čo robiť, ak kvitne čokoláda čokoláda? To môže byť ovplyvnené nielen škodcami a chorobami, ale aj nedostatkom svetla, absenciou opeľovačov a nedostatkom minerálov v pôde.

Choroby a škodcovia

Hlavnou nevýhodou odrody Chocolate je jej náchylnosť na kokombykózu a moniliózu. V prvom prípade je efektívnym spôsobom, ako odstrániť chorobu, nastriekanie stromu v štádiu obličiek s 3% roztokom Bordeauxovej zmesi počas kvitnutia prípravkom "Skor" a po zbere plodu roztokom oxychloridu meďnatého.

Zničiť moniliózu, ktorá sa prejavuje vo forme hubových plakov na vetvách a kôre, odporúča odstrániť a spáliť poškodené oblasti a následne spracovať kultúru roztokom síranu meďnatého.

Afriky žijúce na čerešni a poškodzujúce rastliny sa najlepšie odstránia 3% roztokom nitrafénu.

záver

Odroda Cherry Chocolate je skutočne jedna z univerzálnych a jej odolnosť voči nepriaznivým podmienkam prostredia umožňuje pestovať túto plodinu v mnohých regiónoch našej krajiny.

recenzia

Valentina, Moskva Táto odroda rastie už niekoľko rokov v mojej záhrade a myslím si, že čokoládová čokoláda v regióne Moskva je ideálnou voľbou. Dobre toleruje mráz, nezahadá veľa priestoru na sprisahanie a čo je najdôležitejšie, výsledkom je bohatá a chutná plodina! Irina, Irkutsk Pred niekoľkými rokmi som si kúpil čokoládové čokoládové trpaslíkov na trpaslíkovom akcii a bol veľmi spokojný s touto odrodou. Jednoduché na to, aby som zachoval pri výsadbe, že som sa riadil všetkými odporúčaniami, páčilo sa mi, že koruna stromu je pomerne malá a nerozšírila sa. Z ovocia sa ukáže veľmi chutný kompót a džem.