Záhradníctvo

Physalis: zdravotné prínosy a škody

Physalis je najväčším druhom čeľade nórskych. Bežní ľudia majú názov smaragd bobule alebo hlinené brusnice. Charakteristickým znakom rastliny je ovocie-bobule v jasnom prípade sepals, pripomínajúce čínske lucerny. Mnohí záhradníci pestujú plodiny, aby ozdobili sprisahanie v záhrade, nevediac, že ​​fyzikálne vlastnosti Physalis boli dlho študované a používajú sa v bežnej medicíne.

Physalis je bobule alebo ovocie

Rastúce smaragdové bobule v záhrade, veľa záhradníkov sa pýta, či Physalis je ovocie, bobule alebo zelenina. Vo vzhľade sú ovocie podobné žltým, červeným alebo oranžovým čerešňovým paradajkam. V prírode existujú tri typy: ozdobné, bobule a zelenina.

Kultúra môže byť nazývaná bobuľom, ovocím, kvetinou a zeleninou v rovnakom čase, to všetko závisí od odrody a obsahu cukru, a Physalis možno pestovať ako ročné alebo viacročné rastliny.

Zelenina Physalis je odtieň-tolerantný, mrazuvzdorná rastlina. Výkonný keb má žlté, zelené alebo fialové listy. Zrelé plody sú veľké a vážia až 80 gramov. Rastlinná kultúra má horkú chuť, používa sa na konzervovanie, omáčky na varenie, prichádza ako doplnok k hlavným jedlám.

kontraindikácie

Ako každá rastlina, Physalis má kontraindikácie. Po prvé, nebezpečenstvo pochádza z jedovatých častí rastliny - to sú listy a sepaly. Ak sa kultivácia používa na prípravu misky, plody sa musia dôkladne vyčistiť a opláchnuť. Ak sa Physalis používa ako terapeutický liek, musí sa prísne dodržiavať dávkovanie. Liečivé odvar a infúzie sa neodporúčajú používať s inými liekmi.

Physalis sa užíva veľmi starostlivo v nasledujúcich prípadoch:

  • tehotenstvo a laktácia;
  • deti do 12 rokov;
  • alergická reakcia;
  • zvýšená kyslosť žalúdka;
  • zhoršenie peptického vredového ochorenia;
  • diabetes.

záver

Prospešné vlastnosti Physalis sú dlho známe. Ale aby smaragdové bobule mali prospech, nie je škodlivé, je potrebné používať drogy pod dohľadom špecialistu.