Hospodárstvo

Dekoratívne králiky: starostlivosť, kŕmenie a údržba

Teoretická životnosť králikov je 10 - 12 rokov. Ale divoký králik v prírode zriedka žije na 3. Choroby, parazity, predátori zriedkajú hospodárske zvieratá. Na zachovanie druhu je takáto rýchla zmena generácií najlepšou stratégiou. Na králičích farmách je situácia úplne rovnaká. Samozrejme, že poľnohospodári nepovoľujú nekontrolovateľné infekcie a parazity a predátori sú držaní na diaľku, ale držanie zajača dlhšie ako 3 roky je nerentabilné, keďže jeho plodnosť klesá. Zrejme, ozveny divokého života. Preto starší králik poslal do tváre. Až 4 - 5 rokov žijú v kmeňových príkladoch iba veľmi cenné.

Majitelia dekoratívnych králikov chcú, aby ich domáce zvieratá žili čo najdlhšie. Koľko rokov žijú okrasné králiky závisí vo veľkej miere od podmienok starostlivosti a starostlivosti o ne, ale zvyčajne 6-10 rokov. A pred zakúpením musíte zistiť, ako sa starať o okrasného králika a pripraviť mu miesto na bývanie.

Bunkové zariadenie a jeho rozmery

Je žiaduce udržiavať akékoľvek plemená králikov na pevnej, protišmykovej podlahe. Mriežka použitá na pestovanie priemyselných králikov nie je vhodná na udržanie okrasných, ak chcete zachovať svoje zdravie čo najdlhšie. Poddermatitída vyplývajúca z poškodenia králičieho labky, keď sa drží na mriežke, nie je tak neškodná, ako sa môže zdať. Sú to otvorené rany, ktorými môže preniknúť akákoľvek infekcia.
V rovnakej dobe, hladká, klzká plastová podlaha je tiež zle vhodná pre udržanie dekoratívne králik. Odľahčovacia paleta alebo podlahová doska je oveľa vhodnejšia. Treba mať na pamäti, že nie všetky dekoratívne králiky sa môžu naučiť do misky. Možno, že každé dno s hustou vrstvou sena na to je to, čo váš dekoratívny králik potrebuje.
Veľkosť buniek sa vypočíta na základe veľkosti zamýšľaného plemena. V klietke pre ozdobný králik v kľudovej polohe, to znamená, že je na jeho boku vytiahnutá až do svojej plnej výšky, musí byť umiestnený samotný dekoratívny králik, jeho úkryt, škôlka pre seno, kŕmenie žľabu, žľab a podnos. Toto je nevyhnutné minimum pre život okrasného králika.

Ak sa zakúpili dekoratívne králiky s cieľom chovu, mali by sa postarať o ďalšie faktory.

Chov dekoračných králikov

Prirodzene, pre chov je potrebný minimálny počet zvierat opačného pohlavia. Aj keď v skutočnosti by plaziť bolo 3-4-5 králikov. Králik neodmietne. Preto je potrebné postarať sa o získanie najmenej dvoch buniek, takže králik a králiček žijú oddelene. Krol je zviera, ktoré je sexuálne obsadené a nebude mu dávať pokojný kráľ, ak má jednu klietku pre dvoch.

Klietka králika by mala byť väčšia ako prehliadanie. Stále má pôdu, aby ju priniesla. V klietke nevyhnutne utečiete. Pred stincom sa v úkryte umiestni seno alebo slamka.

Je to dôležité! Piliny v tomto prípade sú neprijateľné. Prilepia sa na vlhké mláďatá a potom.

Nest králik urobia svoje vlastné. Pokora trvá asi mesiac. Zvláštnu opatrnosť pri obkľúčení králika nie je potrebná. Áno, toto nie je možné vzhľadom na veľkosť králika.

Puberty u králikov sa vyskytujú za 3 mesiace, takže chovateľ v tejto dobe už stanovuje samcov od seba samíc (ďalší plus 2 klietky) a snaží sa rýchlo predať králiky.

Králik prišiel na lov len pár dní po love. V súčasnosti by sa to však nemalo stať. Zhutnené okroly negatívne ovplyvňujú zdravie králika. Je lepšie držať nové párenie po pol alebo dvoch mesiacoch.

Je to dôležité! Telo zajaca z prírody je určené na nepretržitú reprodukciu svojho druhu.

Preto, ak ste si vzali okrasné králiky na chov a nechcete ich sterilizovať, budete sa musieť stále živiť zvieratám. V opačnom prípade okrasné králiky nevyhnutne spôsobujú choroby reprodukčného systému. A to ako v plazii, tak v králikovi.
Preto, aby dekoratívne králiky žili dlho, až 10 rokov a bez významných zdravotných problémov, majiteľ bude musieť nielen dodržiavať normy udržiavania a kŕmenia dekoratívnych králikov, ale aj ich pobaviť prechádzkami. Zviera je zodpovednosťou.