Záhradníctvo

Topy z repy: výhody a škody

Mnohí považujú listy repy za odpad a odhodia ich, čo spôsobuje vážnu chybu. Aj v dávnej minulosti sa vrcholy používali na medicínske účely vďaka nevyhnutným výhodám, ktoré poskytuje telu. Poznať priaznivé vlastnosti a kontraindikácie vrcholov repy, môžete vyliečiť viac ako jednu chorobu, rovnako ako schudnúť v najkratšom možnom čase.

Zloženie a nutričná hodnota vrcholov repy

Zloženie sa vyznačuje veľkým množstvom vitamínov, minerálov a organických látok. Úspešný pomer prospešných zložiek v kompozícii zvratky repy môže mať hojivý účinok na celý rad orgánových systémov.

vitamíny

minerály

macronutrients

Stopové prvky

20,0 ug

vápnik

117,0 mg

železo

0,4 mg

B1

0,02 mg

magnézium

70,0 mg

hliník

851,0 mg

B2

0,04 mg

draslík

762,0 mg

bor

100,0 ug

B6

0,05 mg

fosfor

41,0 mg

kobalt

1,0 mcg

B9

0,2 mg

sodík

226,2 mg

mangán

0,21 ug

C

18,5 mg

síra

15,0 mg

meď

135,0 mcg

PP

0.7992mkg

chlór

47,0 mg

molybdén

10.0mkg

niacín

0.6mkg

fluór

14.0tmg

retinol

0,02 mg

zinok

0.29

jód

2,0 mcg

Prínosné vlastnosti vrcholov repy sú úplne kvôli jej bohatému chemickému zloženiu a výživovej hodnote:

Kalória (kcal)

Proteíny (g)

Tuk (g)

Sacharidy (g)

22

2.20

0.13

4.33

Pomer bielkovín, tukov, uhľohydrátov:

Prínosy a škody na vrchole repy sú užitočnou informáciou, že každý, kto plánuje používať listy repy na preventívne a terapeutické účely, musí vedieť.

Je to dôležité! Bez ohľadu na ochorenie môžete využiť blahodárne vlastnosti tinktúry na prevenciu, nasýtenie tela vitamínmi, minerálmi, ktoré sú pre človeka potrebné počas dňa.

Obmedzenia a kontraindikácie prijímania vrcholov repy

Liečivé vlastnosti a kontraindikácie vrcholov repy - celkom prístupné informácie, pretože už dlho študovali odborníci a prezentovali sa na všeobecné štúdium. Použitie lieku na lekárske účely sa odporúča po konzultácii s lekárom. Nástroj nemá závažné kontraindikácie, ale naďalej maximalizovať výhody bez poškodenia zdravia je zabezpečiť, aby nedošlo k žiadnej alergickej reakcii, individuálnej intolerancii na telo tejto kultúry.

A tiež by ste nemali používať topánky repy, ak máte:

  • syndróm dráždivého čreva, pretože produkt má laxatívny účinok;
  • dna, aby sa predišlo exacerbácii choroby;
  • infekčné ochorenia obličiek v dôsledku prejavu diuretického účinku;
  • hepatitída so závažným narušením funkčnosti pečene, zvýšená sekrécia enzýmov, keďže na týchto orgánoch je veľké zaťaženie, tráviaci systém ako celok;
  • hypotenzia, kvôli antihypertenzným vlastnostiam.

Použitie vrcholov repy bez konzultácie s lekárom, zanedbanie všetkých druhov kontraindikácií môže spôsobiť výrazné poškodenie tela. Vrcholy sa môžu spotrebovať v každom prípade, ale ak sa prejavia akékoľvek odchýlky, jednoducho znížte dávkovanie.

záver

Pred vyliahnutím listov z repy, ktoré môžu mať prospech, zachrániť telo pred mnohými chorobami, potrebujete poznať prospešné vlastnosti a kontraindikácie vrcholov repy. To pomôže správne používať nástroj pre vaše vlastné účely bez poškodenia tela tým ľuďom, ktorí sa starajú o svoje zdravie.