Záhradníctvo

Odrody veľkého hustého steny papriky

Sladká paprika je členom rodiny Solanaceae a "príbuzným" zemiakov, baklažánov a paradajok, čo ukladá určité obmedzenia na pestovanie týchto plodín v jednej oblasti. Najmä, korenie nemožno vysadiť tam, kde v minulom období pestoval nočný kvet. Okrem vyčerpaného zloženia pôdy zostávajú aj patogénne organizmy, ktoré môžu poškodiť krupice korenia.

Teoreticky existujú štyri kultivované druhy korenia. V praxi sa tri z nich pestujú iba v krajinách strednej a južnej Ameriky, kde tieto druhy vynikajúcim spôsobom rastú vo voľnej prírode. Po celom svete sa rozšíril iba jeden druh korenia, z ktorého pochádzajú tak trpké, ako aj sladké odrody.

V jedle zo sladkého korenia jesť steny luska. Ide o hrúbku steny, ktorá sa nazýva aj perikarpia, ktorá určuje hodnotu a ziskovosť odrody. Plody s perikarpom s hrúbkou 6 mm sa považujú za hrubostenné.

Hrúbkovité odrody môžu byť s veľkým alebo stredným ovocím. Veľa druhov veľkoplodých paprík má kubický tvar.

Najlepšie odrody veľkoplodé korenie

Heracles

Veľmi tajomná odroda, musím priznať. Niekoľko spoločností ju umiestňuje ako hybrid. Ďalšie spoločnosti označujú ako odrodové, to znamená, z ktorých môžete opustiť semená na budúci rok. Je zrejmé, že hybridná alebo odroda sa bude musieť zistiť vo vašej letnej chate experimentálne. Vegetačné obdobie tohto korenia sa tiež mení v závislosti od výrobcu od veľmi skorého až po strednú sezónu.

Rozdiel v zrelosti však môže závisieť od toho, čo to znamená vo výrobných firmách. To znamená, že raná zrelá sibírska firma bude na juhu veľmi zrelá a severná časť strednej sezóny južanmi bude skoro vyspelá.

V pestrej škále výrobcov tejto odrody je prínosom. Môžete si vybrať semená, ktoré sú prispôsobené špeciálne pre vaše klimatické pásmo.

Všeobecné charakteristiky, ktoré dávajú spoločnosti pepper: veľké ovocie, vynikajúca chuť a vysoký stabilný výnos.

Všeobecne platí, že "Atlant" má pozitívne recenzie a je jedným z najlepších veľkoplodých, hrubostenných odrôd papriky. V jeho prospech, tiež preukázaný záujem o neho od poľnohospodárov, ktorí pestujú papriky na predaj.

Vegetačné obdobie tejto odrody je iba 75 dní. V tejto súvislosti je zaradená medzi veľmi skoré odrody.

Kroviny sú kompaktné, takže sú vysadené podľa schémy 40x40 cm. Odroda je vysoko výnosná, dávajú obrovské červené plody až do dĺžky 22 cm s hrúbkou ostrosti 10 mm. Hmotnosť ovocia 150 g

Niektoré firmy tvrdia, že odroda je odolná voči chorobám.

Niektoré funkcie

V Atlante sa semená pred výsadbou musia nakladať v roztoku manganistanu draselného, ​​pretože výrobcovia nespracovávajú semená.

Pri pristátí na trvalom mieste sa korene sadeníc lepšie ošetria stimulátorom na rast koreňov.

Viazacie puzdrá nevyžadujú. Povinné hnojenie sa vyžaduje počas vegetačného obdobia, ak existuje túžba získať veľké ovocie.

V prípade odosielania papriky na skladovanie sa plody odstránia po zakúpení zelených farieb. V opačnom prípade nechajte dozrieť na krovine.

V severných oblastiach sa odporúča pestovať rôzne druhy netkaných prístreškov. V tomto prípade plody dozrievajú dobre na kríkoch.

Pre spoločnosť "Atlanta" sa vyznačujú vysokými výnosmi ako na voľnom priestranstve, tak aj v skleníkoch a dobrá udržiavacia kvalita. Jeho chuť je vždy vynikajúca, bez ohľadu na veľkosť ovocia a miesto kultivácie.