Kvety

Trvalky kvety v krajine, kvitnúce celé leto

Každý záhradník sníva, že na jeho pozemku všetky letné krásne krásne rastliny kvitnú. Pestovanie kvetov zo semenáčovej metódy trvá dlho, rastliny sa pri transplantácii neopúšťajú vždy. Problém kvitnúcej záhrady môže byť vyriešený výsadbou kvitnúcich trvaliek v krajine. To je v skutočnosti najideálnejšia a výhodnejšia možnosť.

Trvalky v krajine, kvitnúce celé leto, vďaka nepokojom farieb môžete zdobiť každý kútik záhrady, ak si vyberiete správne rastliny. Pre takéto kvety je dokonca starostlivosť oveľa jednoduchšia, pretože ich koreňový systém je silnejší ako bežné záhradné kvety. Hlavná vec je vybrať správne rastliny a nájsť správne miesto na webe. Pozrime sa, ktoré trvalky sú, čo majú spoločné a ako sa líšia.

img ">

Aká je výhoda trvaliek

Mnoho pestovateľov kvetov verí, že medzi trvalkami nie sú kvitnúce rastliny celé leto dlhé, svetlé rastliny. Toto je úplne nesprávny rozsudok. Pokúsime sa to dokázať. Ale najprv zistíme, prečo je lepšie pestovať trvalky v krajine alebo na záhrade.

Dôležité výhody:

  1. Jedným zasadením kvetín môžete obdivovať kvitnúce rastliny niekoľko rokov za sebou, bez obáv o výsadbu.
  2. Trvalky majú dlhú dobu kvitnutia, zvyčajne od mája až po prvý mraz.
  3. Také rastliny sú menej choré, znášajú sucho a mráz, takže mnohí z nich rastú, dokonca aj Sibíri.
  4. Ak chcete pestovať trvalky, kvitnúce celé leto, môže byť kdekoľvek, rastliny nie sú príliš náročné na osvetlenie, pôdu, zalievanie a pletie.
  5. Dekoratívne vlastnosti trvaliek sa nestratia počas celého leta.
  6. Po vytvorení kvetinového aranžmá pri výsadbe kvetov raz nemusíte utrácať peniaze na nákup semien, rastúcich sadeníc každý rok. Správne vybrané rastliny budú kvitnúť celé leto.
Varovanie! Rozmanitosť trvaliek prekvapí aj tých najskúsenejších záhradníkov.

Napríklad niekoľko ľaliovitých druhov.

Krásne trvalky na vidieku - video tour: