Nástroje a vybavenie

Husqvarna batoh ventilátora

Obyvatelia veľkých miest si pravdepodobne už všimli, že obvyklé miešanie metlou ráno bolo nahradené bzučaním motorov. Títo pracovníci dostali nové vybavenie na čistenie ulíc - batožinové dúchadlá. Benzínové motory robia tieto zariadenia autonómne, ventilátor je pohodlne umiestnený za ramená, môže byť prepravovaný a prepravovaný na ľubovoľnej vzdialenosti. V súkromnom sektore je tiež užitočná fúkacia dúchadla - pre ňu je veľa práce.

Aký je princíp fungovania dúchadiel benzínových batohov, ako si vybrať vhodný model tohto prístroja - to bude článok.

Ako fungujú dúchadlá

Princíp fungovania dúchadiel je približne rovnaký ako princíp vysávača. Rozdiel spočíva v tom, že vzduch nie je absorbovaný do zariadenia, ale naopak je s ním vyvíjaný s určitým úsilím.

To vám umožní vyfúknuť padlé listy, kosiť trávu a iné nečistoty z najneprístupnejších miest, rovnako ako zbierať v hromadu. Majiteľ silného zariadenia musí pochopiť, že je nepravdepodobné, že sa mu podarí zbierať všetky listy z miesta na jednom mieste - ventilátor nie je určený na to.

Tip! Ak chcete odstrániť padlé listy z trávnikov, môžete používať kosačky na trávu, ktoré majú funkciu mulčovania. Takéto zariadenia rozsekávajú listy a ponechávajú ich na trávniku ako hnojivo.

Dúchadlá sa používajú na iné účely, ako je upratovanie záhradných chodníkov, altánkov, nádvorí, ako aj fúkanie odpadu z ťažko dostupných miest. V skutočnosti toto zariadenie robí súčasne prácu kefa, záhradnej hrable a vysávača. Môže dokonca zbierať ihly z ihličnatých rastlín, mokré a zhutnené listy, vyfúknuť nečistoty z hustej húštiny a ťažko dostupných oblastí (napríklad žľaby), odstrániť hospodárske budovy a garáže.

Všeobecne platí, že výhody hmôt ventilátora a výkon týchto zariadení závisia vo veľkej miere od typu motora a jeho výkonu.

Odrody dúchadiel

Existujú dúchadlá vo veľkosti a typu motora. Takže v závislosti od toho, čo poháňa motor zariadenia, sú:

 1. Elektrické modely pracujúce v sieti. Takéto zariadenia sú viazané na elektrickú zásuvku, takže ich polomer pôsobenia je obmedzený dĺžkou kábla. V opačnom prípade sú elektrické dúchadlá veľmi pohodlné, pretože sú ľahké, výkonné a pracujú ticho.
 2. Modely batérií budú užitočné pre obyvateľov v lete, pretože sú veľmi mobilné a kompaktné. Jedná sa hlavne o ručné zariadenia, ktoré by mali byť počas prevádzky udržované. Hmotnosť zariadení je malá, ale vzrastá v pomere k kapacite batérie. Prakticky všetky modely batérií majú nízku spotrebu, ich batéria vydrží 10-20 minút práce.
  img ">
 3. Benzínový motor - najsilnejší. Takéto dúchadlá sú zriedka manuálne, pretože udržanie dvojtaktného motora beží s ostatnými zariadeniami je dosť ťažké. Najčastejšie je model batožinového benzínu, ktorý je pohodlne umiestnený za chrbtom osoby pomocou pásov.
  img ">
Varovanie! Benzínový motor má svoje nevýhody: vyžaduje si pravidelnú údržbu (výmena sviečok, olej, čerpanie paliva atď.), Funguje pomerne hlučne (asi 90 dB), je drahé.

Vo veľkých súkromných domácnostiach je najčastejšie používaný druh benzínu, pretože toto zariadenie je najvýkonnejšie a produktívnejšie.

Výber modelu

Je pre obyčajného človeka pomerne ťažké určiť, ktorý batoh je lepší. Okrem toho má každý model silné a slabé stránky. Pre tých, ktorí len uvažujú o kúpe dúchadla pre vlastnú farmu, ponúka krátky prehľad najpopulárnejších modelov.

Dúchadlový ventilátor Husqvarna 350 bt

Švédsky výrobca Huskvarna dnes ponúka širokú škálu zariadení určených na údržbu a čistenie domácich území a trávnikov. Najobľúbenejšie na domácom trhu a vyhrali dúchadlo tejto značky.

350 bt je jedným z najsilnejších dúchadiel batohov. Maximálny výkon benzínového motora v tomto zariadení dosahuje 7,5 tis. Otáčok za minútu. To vám umožní používať prístroj aj na komerčné účely av priemyselnom meradle - výkon ventilátora s hlavou je dostatočný na čistenie aj rozsiahlej súkromnej oblasti.

Husqvarna 350 bt má svoje výhody:

 • antivibračný systém, ktorý chráni ruky osoby pred vibráciami škodlivými pre zdravie;
 • vhodná okrúhla tryska poskytuje silný prúd vzduchu;
 • moderný motor, ktorý poskytuje malé množstvo emisií do atmosféry a šetrí palivo;
 • dvojstupňová filtrácia prichádzajúceho vzduchu, ktorá umožňuje prácu aj v náročných podmienkach a bez obáv o bezpečnosť prístroja;
 • nastaviteľná rukoväť a široké, silné popruhy;
 • ovládanie rýchlosti ventilátora;
 • jednoduchý štart vďaka čerpadlu na primiešanie paliva.
Je to dôležité! Dúchadlo má hmotnosť približne 10 kg, takže s ním môže pracovať iba fyzicky silná osoba. A je lepšie nosiť slúchadlá, pretože motor je dostatočne hlasný.

Vysoký výkon zážihového motora ventilátora Husqvarna 350 bt vám umožní urýchliť prúd vzduchu na 80 m / s.

Ventilátor Husqvarna 580 b / s

Tento dúchadlo je najsilnejší prístroj určený na komerčné využitie. Pri čistení súkromnej oblasti strednej veľkosti sú vhodné menej výkonné a celkové zariadenia, avšak v priemyselnom meradle potrebujete Husqvarna 580 bts.

Motor tohto dúchadla má pracovný objem viac ako 75 kubických centimetrov, výkon je 3,3 kW a vzduch zrýchľuje na 92 ​​m / s. Vlastnosti ventilátora Husqvarna 580 bts sú nasledovné:

 • ekonomická spotreba;
 • malé uvoľňovanie toxických látok;
 • unikátne dvojfázové čistenie predĺženia vstupného vzduchu pre všetky zariadenia;
 • podšívka na rukoväti a široké pásiky ramienka poskytujú pohodlné používanie objemného dúchadla.

Varovanie! Najvýkonnejší motor tohto dúchadla pracuje veľmi hlasno, preto ho treba odstrániť iba v špeciálnych slúchadlách s redukciou šumu.

Ryobi rbl42bp batoh ventilátor

Japonská spoločnosť Riobi nie je menej populárna v Rusku, pretože výrobky tejto spoločnosti sú vysoko kvalitné a odolné. Rybecký ventilátor Ryobi rbl42bp je stredne veľké a výkonné zariadenie. Objem benzínového motora je 42 cm3Maximálny výkon je 1,62 kW a rýchlosť vzduchu je viac ako 80 m / s. Nechajte tento dúchadlo ľahko odstrániť!

Varovanie! Často predajcovia zariadení sa nazývajú dúchadlá záhradné vysávače. Práve v tejto kategórii produktov je hľadať pomocníkov na vyčistenie svojich stránok.

Výhody modelu Ryobi rbl42bp:

 • úhlové dýzy, ktoré umožňujú regulovať tok vzduchu a jeho smer;
 • ľahko sa udržiava motor;
 • pohodlné zadné a jednoduché nastavenie pásov;
 • na rukoväti je umiestnená páka ovládania škrtiacej klapky, ktorá vám umožňuje nastaviť výkon motora;
 • tepelne izolačný plášť, aby sa predišlo prehriatiu dúchadla;
 • znížená hladina hluku;
 • nízke množstvo toxických emisií do ovzdušia (o 40% menej ako je množstvo regulované normami EÚ);
 • konštantná rýchlosť vzduchu;
 • najnovší karburátor zodpovedný za okamžité zapálenie;
 • prítomnosť vysokorýchlostných dýz;
 • nízky počet kilometrov plynu

Samozrejme, nezabudnite na japonský pôvod ventilátora Ryobi rbl42bp, pretože to znova potvrdzuje kvalitu zariadenia.

Hmotnosť ventilátora je len 8,2 kg, čo vám umožňuje pracovať nepretržite, pokiaľ potrebujete vyčistiť celé miesto. Jedinou nevýhodou tohto moderného dúchadla sú jeho vysoké náklady.

Champion gbr357 fúkač batožinového batohu

Tento ventilátor je vyrobený britskou spoločnosťou s celosvetovou reputáciou, a preto sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Model batohu typu gbr357 je určený na čistenie malých súkromných priestorov a úžitkových miestností, takže je perfektný ako kompaktný osobný asistent.

Dúchadlo gbr357 má dva režimy:

 • záhradné dúchadlo vyfúkanie odpadu prúdom vzduchu;
 • vysávač chopper listov a kosiť trávu.

Model gbr357 je vybavený montážnou taškou, niekoľkými tryskami a batožinovými popruhmi, čo značne zjednodušuje čistenie priestoru.

Kapacita motora je 26 cm3, výkon zariadenia - 750 W, objem odpadových nádob - 40 litrov. Tieto charakteristiky sú dostatočné na odstránenie územia na pozemku o rozlohe 6 až 10 akrov.

Je ľahké pracovať s dúchadlom gbr357, pretože váži maximálne sedem kilogramov a má pohodlný ramenný držiak. Hluk z motora nie je príliš veľký. Zrezané lístie a tráva môžu byť použité ako mulčovanie alebo hnojivo vo vašej vlastnej záhrade.

Varovanie! Najväčšou výhodou tohto dúchadla je prítomnosť druhého režimu. Prístroj môže fungovať ako bežný záhradný vysávač - vyfukovať lístie a zvyšky prúdom vzduchu a zhromažďovať ich v hromadách. Ale stále existuje príležitosť na prepnutie funkcie, pripojenie odpadkového koša, sekanie a zhromažďovanie odpadu v syntetickej nádobe.

záver

"Získavanie strát" v modeloch dúchadiel je ťažké, pretože tieto zariadenia nie sú na trhu tak veľa. Hlavná vec, s ktorou sa prenajímateľ musí rozhodnúť, je vybrať typ motora. Benzínové modely sú najpraktickejšie a je lepšie vybrať dúchadlo typu batohu tak, aby ste nemuseli nosiť ťažké zariadenie v rukách.