Záhradníctvo

Zelná nádej: charakteristika a opis odrody

Kapusta Nadezhda je považovaná za jednu z najpopulárnejších zeleniny. Pestuje sa po celom Rusku. V článku sa budeme rozprávať o vlastnostiach rastúcej a starostlivej kapusty Nadezhda.

História odrody

Odroda Nadezhda bola chovaná v roku 1969 sibišskými chovateľmi. Biela kapusta je hybrid, získaný z kríženia dvoch odrôd: Slava Enkuyzena a Plotnokochannaya. Predtým, ako Hope dostala štart do života, niekoľko rokov prešiel dôkladným výberom.

Pôvodca odrody Nadezhda je vedecký pracovník Ústavu vedecko-technických informácií N. Nasrullaev, M. Kultúra bola zaradená do štátneho registra šesť rokov neskôr a odporúčaná na pestovanie v desiatich ruských oblastiach. Neskôr sa odroda kapusta Nadezhda začala vysádzať takmer v celom sovietskom a post-sovietskom priestore, a to ako v súkromných fariem, tak vo veľkých poľnohospodárskych podnikoch.

vzhľad

Nadezhda biela kapusta je kohortu stredozápadných odrôd. Je možné zhromaždiť pripravené hlavy 120 až 125 dní po výhonkoch. Ak vezmeme do úvahy otázku technickej zrelosti od doby vysadenia sadeníc na trvalé miesto, potom biela-zelenina rastie najneskôr 95 dní.

V odrode Nadezhda je rozetou listov strednej veľkosti, polopriepustná. Samotné listy sú malé, zaoblené. Povrch listových platní je šedo-zelený, vosk je slabo značený. Okraje vrások listov s charakteristickými vlnami.

img ">

Hlavy v tvare môžu byť okrúhle alebo mierne sploštené. Hustota kapusty Nádej je dobrá. Horné krycie listy hlavy svetlo zelenej, bieleho rezu, s prakticky žiadne prázdne medzi nimi. Priemerná hmotnosť vidlíc pre tento druh kapusty je približne 3,4 kg. Vnútorná stena je nedostatočne rozvinutá, krátka. Ako sa hovorí v recenziách záhradkárov, ktorí vysadili túto bielkovú zeleninu, je to jasný plus odrôd nádeje. To všetko je jasne vidieť na fotografii.

Charakteristická odroda

S cieľom lepšie porozumieť výhodám a nevýhodám, okrem popisu odrody kapusty Nadezhda, je potrebná znalosť recenzií a fotografií od záhradníkov. Budeme sa snažiť prezentovať charakteristické črty.

dôstojnosť

Už ste sa stretli s popisom kapusty a teraz sa obráťte na tieto vlastnosti:

 1. Zelná odroda je Nadezhda vysoko výnosná, s náležitou starostlivosťou, maximálne hodnoty sa líšia v rámci 1.445 centners na hektár, keď pestuje v priemyselnom meradle.
 2. Nádej na univerzálnu aplikáciu s výbornou chuťou, odporúčaná pre čerstvú spotrebu, varenie rôznych polievok, dusenie. Ale hlavným účelom - morenie, solenie, morenie. Takto zozbierané, kapusta otriasa svojou chrumkavosťou a bělosťou.
 3. Nie sú pozorované praskacie hlavy.
 4. Vzhľadom k hustote, Nadezhda kapusta sú uložené asi pol roka, keď sú vytvorené určité podmienky, môžu byť prepravované na akékoľvek vzdialenosti. Prezentácia a užitočné vlastnosti kapusty sú zachované.
 5. Odrody Nadezhda 85 a 455, podľa záhradníkov, sucha-odolné a za studena-rezistentné plodiny. Teplota až do 5 stupňov bielej kapusty toleruje. Maximálny výnos sa dosiahne pri rastúcej teplote nie viac ako +25 stupňov. Horúce počasie (viac ako +25 stupňov) je nebezpečné pre kapustu. Dúfam, že sa dusičnany nahromadia.
 6. Rastliny prakticky nie sú ochorené čiernou nohou, kýl, sivá hniloba kvôli dobrej imunity.
  img ">

Užitočné vlastnosti

Odroda nádeje má vysoký obsah vitamínov, minerálov, vlákniny. Ale tieto vlastnosti kapusty sa budú líšiť v závislosti od oblasti, v ktorej sa pestuje. Takže na juhu v kapusty bude menej cukru, a mnoho vitamínov. Počas slnečného leta pri stredných teplotách v hlavách tela zvyšuje obsah vitamínu C.

Rastúce miesto

Zelná nádej, podľa recenzií záhradníkov a opis odrody, náročné osvetlenie. Pre to musíte vybrať miesto, kde slnko bude dominovať celý deň:

 • v poloostrove sa spomaľujú vegetačné procesy, čo vedie k zvýšeniu času dozrievania kapusty;
 • užitočnosť bielej zeleniny sa znižuje kvôli nahromadeným dusičnanom;
 • hlavy kapusty strácajú hustotu, strácajú svoju chovnú kvalitu, ako hovoria záhradkári, pestujú plodiny dlhšie ako rok, pripomínajú mechy.
Je to dôležité! Na záhradné postele pestujú sadenice z kapusty odrody Nadezhda, kde predtým vyrastali plodiny solené a melón.

Pôdne vlastnosti

Do pôdy, na ktorej plánujú pestovať odrody kapusty Hope, zvláštny postoj. Musí byť úrodná, musí obsahovať dostatok dusíka, vápnika a draslíka. Hrebene je potrebné varené na jeseň, aby sa organické alebo minerálne hnojivá. Z organických látok, hnoja, kompostu, humusu alebo rašeliny je vhodnejšie.

Tip! Ak z nejakého dôvodu pôda nebolo oplodnená na jeseň, budete musieť pridať krmivo do každej studne.

Sadenice - sľub zberu

Odroda Hope sa spravidla pestuje prostredníctvom sadeníc. Ak chcete urobiť, pripravte kontajner alebo skleník na ulici.

Príprava pôdy

 1. Pôda by mala byť plodná, ale nie kyslá. Najčastejšie, samotní záhradníci pripravujú pôdne zloženie trávnatých plôch, piesku, rašeliny. Všetky komponenty majú rovnakú hodnotu.
 2. Je užitočné vložiť do pôdy malé množstvo dreveného popola, ako na fotografii nižšie. Obsahuje všetky stopové prvky potrebné pre rastlinu. Okrem toho popol deoxiduje pôdu a zabraňuje vzniku čiernych nôh.
  img ">
 3. Potom sa zem rozliava vriacou vodou s rozpustením manganistanu draselného. Tento postup pomáha zbaviť sa spór chorôb, larválnych škodcov.

Príprava osiva a výsev

Semená pred sejbou musia byť dezinfikované asi 20 minút v horúcej vode (nie vyššej ako 50 stupňov), ak nie sú vyčerpané. Potom ponorte do studenej vody. V prípade potreby a prítomnosť rastových promótorov ich môžete použiť.

Osivte semená vo vlhkej pôde do hĺbky 0,5 cm, jemne napojte, aby nedošlo k erózii povrchu. Potom zakryte sklom alebo filmom, ktorý sa odstráni po výskyte prvého výhonku.

V skleníku alebo škôlke by teplota nemala byť vysoká, inak sa sadenice roztiahnu. Ale osvetlenie je maximum.

Sadenice sa môžu potápať, ale nie je to potrebné. Hlavná vec je, že sadenice nerastú silno: slabé klíčky sa musia odstrániť. Keď dosiahne výšku 20 cm a vzhľad 5-6 listov, sadenice sa vysadia na trvalom mieste.

V procese starostlivosti o sadenice monitorovať vlhkosť pôdy. Sušenie by nemalo byť dovolené, ale nemalo by sa nalievať. Príliš vlhká pôda môže spôsobiť hnilobu koreňov.

Odrody biele kapusty:

//www.youtube.com/watch?v=vdhI2H5FXgE

Starostlivosť o kapustu

Ak chcete získať dobrý zber kapustových odrôd Nadezhda, musíte dodržiavať pravidlá starostlivosti o odrody v otvorenom poli. Toto sa bude ďalej diskutovať.

Funkcie zavlažovania

Stupeň Nádej musí byť neustále napojená. Zatiaľ čo kapusta na horúcom lôžku, je lepšie, aby sa teplej vody. V budúcnosti môžete použiť vodu z hlavne.

Príliš veľa kapusty by sa nemalo naliat ', inak môžu byť vyvolané mykotické ochorenia. V posledných rokoch zaviedli záhradkári kapací zavlažovací systém. V tomto prípade bielka zelenina dostáva vodu nameranú priamo pod koreň.

recenzia

Inga, 45, Bryansk Oblast Odroda kapusty Nádej v mojej záhrade rastie už mnoho rokov. Nemyslím si, že potrebuje zvláštnu starostlivosť. Všetko, ako obvykle. Ale chuť kapusty je vynikajúca. Obzvlášť ako v kyslé forme. Radím vám pestovať odrody Nadezhda.Vasily, 39 rokov, Vladivostok, som poľnohospodár, ktorý sa zaoberá zeleninou, vrátane kapusty. Mám veľa odrôd a hybridov, ktoré sa líšia v zmysle dozrievania, veľkosti hláv. Existuje kapusta Hope, vždy prináša bohatú úrodu. Niekoľko rodín prichádzajúcich na produkty preferuje túto odrodu.