Záhradníctvo

Hroznový kardinál

Chutný, zdravý a rafinovaný dezert - hrozno: brilantné, šťavnaté, akoby vyžarovalo zvnútra od nahromadeného slnečného žiarenia. Jednou z najobľúbenejších stolových odrôd je kardinál hrozna. Zdá sa, že tieto hrozno zbierali tie najlepšie príznaky, ktoré sa očakávajú od plodov veľkorysého južného vinohradníctva - vizuálnej príťažlivosti a bezkonkurenčnej chuti. Toho sa snažili jeho tvorcovia, kalifornskí chovatelia vo vzdialených 30. rokoch minulého storočia. O dve desaťročia neskôr sa domáci vedci začali zaoberať sľubným vínom, aby priniesli viac zimných tvrdých kríkov.

Fotografie zväzkov kardinála AZOS

Pre hybridné formy budúcnosti. Vďaka starostlivému výberu už milovníci rastie tento stolový hrozno v regióne Volga. A je celkom možné, že v XXI. Storočí sa jej klastre - zdroj endorfínov, hormónov radosti, objavia v záhradách južných Uralov a Sibíri.

recenzia

Rodion S., 27 rokov, región Volgograd. Môj otec a ja sme sa dlhodobo venovali pestovaniu kardinálnych hrozna. Práca je veľmi náročná na pracovnú silu, spracovávame veľa rýb, ale náklady sa splácajú veľmi dobre. Naše bobule dozrievajú v prvej dekáde augusta. Klastre vážia 600-800 g, obsah cukru - od 16%. Dobre znášaná nákladná doprava. V serióznom vinári musí táto odroda rásť. Svetlana J., 46 rokov, AknajinskVinograd kardinál - ozdoba nášho dvora. Farebné obrovské kefy jednoducho potešia srdce. A dokonca zabudnete, že v blízkosti viniča je toľko starostlivosti! Samozrejme, že je nestabilné, existujú problémy, ale tí, ktorí sa snažili pestovať tieto plody, ich neodmietnu. Vyrovnávam ho, ak chcem vyskúšať nejaký iný vinič. Choroba, vyžaduje veľa starostlivosti, ale akú chuť! Moje bobule dozrievajú uprostred - ku koncu augusta. Ak existuje veľa zhlukov, oneskoruje sa až do septembra.