Kvety

Kedy rastú narcisy na jeseň

Na vzhľad tohto kvetu je stará legenda. Mladý muž s názvom Narcissus mal mimozemskú krásu. Nymfa, v láske s ním, mu povedala o svojich pocitoch, ale ako odpoveď počula urážku. Bohovia za arogantné a hrdé nálady potrestali arogantný pohľad. Zamiloval sa do vlastného odrazu v potoku a zomrel na seba-lásku. Prvé narcisy sa objavili na tomto mieste, na brehu rieky. A každý každý obdivuje svoju krásu každú jar.

Zo všetkých kvetov, narcis kvitne prvý. Jeho jasné farby sú príjemné pre oči a jemná medová aróma stupeňuje. Najbežnejšie farby sú biele a žlté, ale existujú odrody, v ktorých sa menia iné odtiene - bledý fialový, tmavočervený a dokonca aj ružový.

Zaujímavé! Veľká kytica narcisov môže spôsobiť ťažké migrény.

Pred zasadením žiarovky narcisov by sa mali uchovávať v tieni. To sa dá robiť ako v kôli, pod prístreškom, tak v podkroví. Je dôležité, aby úložný priestor bol dobre vetraný. Narcisy cibule obsahujú jed. To je dôvod, prečo ich malé hlodavce obchádzajú. Pri dlhodobom ukladaní žiaroviek sa vo vzduchu vyskytujú toxické látky. Preto ich musíte udržiavať až do jesenného vysádzania na dobre vetranom mieste.

záver

Ako môžete vidieť, nie sú žiadne osobitné ťažkosti s výsadbou narcisov. Neskúsený začiatočník bude môcť vykonať všetky akcie Ale na jar, keď sú kvetinové záhony posypané žltými, oranžovými alebo bielymi kvetmi s ružovým stredom, zažijete skutočnú estetickú potešenie a pozeráte sa na takú božskú krásu.