Hospodárstvo

Biely obrie králik: popis plemena, charakteristika + foto

Jediné plemeno chované výhradne pre potreby sovietskeho kožušinového priemyslu je biely obrie králik. Toto plemeno pochádza z albino variantu flámskeho obra, ktorý sa objavil na prelome 19. a 20. storočia. Albino-Flámsko prinieslo v roku 1927 mladému sovietskymu štátu dostatočnú vytrvalosť pre úspešnú reprodukciu v podmienkach Ruska.

Na zlepšenie charakteristík Albino Flanders sa rozhodlo prekonať s najbližším, už "ruským" príbuzným "šedého obra" a "sovietskej činčily". Obaja králičí infúzne plemená nesú agouti gén a majú divoký oblek.

Varovanie! Šedý obra tiež pochádza z flámskych králikov.

Všetky tieto tri sovietskych plemien králikov sú veľmi veľké zvieratá a v ich ďalšej práci s nimi sa používa aj spätný kríž. Obzvlášť biely obor narazil do sovietskej činčily. Biely obor sa používal aj pri chove čierne-hnedého králika, ktorého kožušina imituje srst černohnedej líšky.

Pri chove produkčných zvierat je hlavným kritériom zhoda charakteristík zvierat s stanovenými cieľmi. Nie je vylúčené, že keď biely obor prekročil sovietskou činčila, plemeno potomstva bolo zaznamenané farbou králičej kože.

Recenzie vlastníkov bielych obrovských králikov

Roman Koneev, s. Bol som fanúšikom bieleho obrie plemena už mnoho rokov. Králiky sú chované v Rusku a Rusku. Samozrejme, majú nižšiu veľkosť ako ich predkovia - biely flandram, ale berú plodnosť a odolnosť voči chorobám. Tam, kde Flandre odpustí a zomrie, obra bude ticho chodiť a byť plodný. Je pravda, že teraz veľa ľudí zamieňa bielu flámu s bielym obromom kvôli podobnosti názvu. Pôvodný názov kráľa Flanders - Flanders Risen. Ale rizen v preklade znamená "obra". Preto zmätok. Preto pri nákupe sovietskeho plemena musí byť veľmi opatrný. Domáci biely obor sa vyznačuje čisto bielou kožou spôsobenou albinizmom. Biely Flandre je "falošný" albino, pretože má modré oči. To znamená, že pigment v pleme je prítomný, hoci v malých množstvách. To znamená, že kože môžu mať iný odtieň, a to bude jasne viditeľné, keď sa obarví s kožušinou. Ak máte miesto na predaj koží, založte náš rodný gigant Aleksey Buzin, str. Ivan-Teremets Mám dve veľké plemená. Flandr začal v poslednej dobe a ja udržujem našich bielych gigantov v dobách Únie. Aj keď je ťažké rozlíšiť nezkušené oko alebo obrázok jedného králika od druhého, ak ho môžete "postaviť vedľa seba", rozdiely sú nápadné. Flandre je oveľa väčší a hrubší, ako som povedal. Flandr váži o takmer 2 kg viac než obrie. Uši sú väčšie. Kvalita koží bude horšia. A hlavným rozdielom je to, že v obývacích bunkách udržujem obrov a žijem dobre v zime a dokonca sa množím a prvá dávka Flandres som jednoducho zmrazila. Za druhé som musel postaviť stodolu.

záver

Vo vzťahu k cudzím plemenám získava náš biely obor predovšetkým z hľadiska vytrvalosti a schopnosti prežiť v ruskom prostredí. Tým sa znižujú náklady na výstavbu farmy a udržiavanie králikov. Ale pre chov pre mäso, ktoré je teraz najvýhodnejšie, toto plemeno nie je veľmi vhodné, pretože má pomerne dlhý nárast a je výrazne nižšie ako nedávno vyrastajúce plemená králikov králikov.