Záhradníctvo

Bolero mrkva

Mrkva sa už dlho pestuje v Rusku. V dávnych dobách sa naši predkovia nazvali kráľovnou zeleniny. Dnes koreňová plodina nestratila svoju popularitu. Je vidieť takmer v každej záhrade a počet zastúpených odrôd tejto plodiny je niekoľko stoviek. Je to dosť ťažké vybrať najlepšie z nich, pretože každá odroda má vlastné chute a agrotechnické vlastnosti. Z celkového počtu je však možné odlíšiť najpopulárnejšie druhy koreňovej zeleniny od záhradníkov. Patrí medzi ne mrkva "Bolero".

Popis koreňa

Bolero je hybridom prvej generácie. Bol vyvinutý francúzskou chovateľskou spoločnosťou Vilmorin, ktorá bola založená v roku 1744 a je svetovým lídrom vo výrobe osiva. V našej krajine je hybrid zaradený do štátneho registra a zaradený do centrálneho regiónu.

V súlade s vonkajšími charakteristikami a geometrickými parametrami koreňa patrí odroda "Bolero" k odrode Berlikum / Nantes. Tvar mrkvy je valcový, priemerná dĺžka je od 15 do 20 cm, priemerná hmotnosť sa pohybuje medzi 100-200 g. Hrot zeleniny je okrúhly. Ak chcete vidieť odrody koreňových plodín, môže byť "Bolero" na fotografii:

Rozmanitosť mrkvy "Bolero" je popredným zástupcom zahraničného výberu. Je nanajvýš opatrný, má takmer 100% klíčivosť, je odolný voči chorobám, suchu, vysokým teplotám. Dokonca aj nováčik farmár môže pestovať. Zároveň vďačnosť, aj v prípade minimálnej starostlivosti, odroda Bolero dáva poľnohospodárovi bohatú úrodu chutnej zeleniny.

recenzia

Natalya Bulako, 51, Dubna, ktoré som kultivovala už niekoľko rokov. Mám naozaj rád mrkvu: tenké, dlhé, sladké a šťavnaté. V krajine rastú zeleninu, takže nie vždy je možné vykonávať plnohodnotnú pravidelnú starostlivosť. To však neovplyvňuje výnos odrody: vždy existuje veľa mrkvy, dostatok na sezónnu spotrebu, prípravu zimných prípravkov a skladovania. Minulý rok, na základe mojej odporúčania, tento sused mrkvy bol zasiatý aj susedom, ktorý bol tiež spokojný so zberom. Anatolij Lukinovich, 66 rokov, Krasnoarmeisk A rovnako, ako som s ňou nebol bojoval, nebol žiadny výsledok, polovica úrodu mala byť vyhodená. V nasledujúcom roku po takýchto stratách som si vybral semená a konzultoval s predávajúcim v súvislosti s touto situáciou. Povedala mi, aby som si vzal hybridný "Bolero", ktorý vysvetľuje, že má ochranu pred škodcom. Počúval som názor predajcu a bol som rád. Už niekoľko rokov moja mrkva bola neporušená a nepoškodená, výnos a chuť zeleniny sú vynikajúce, nie sú žiadne problémy s uskladnením. Som vďačný výrobcovi takejto jedinečnej odrody a predávajúcemu, ktorý mi to navrhol .. Irina Dmitrinok, 27, Troitsk Moja matka je veľkým fanúšikom poľnohospodárstva, ja som začiatočník záhradník, preto počúvam jej rady vo všetkom. Pri výbere semien mrkvy, bola to ona, ktorá ma podnietila k nákupu odrody bolero. Jeho kultivácia skutočne nespôsobuje žiadne ťažkosti a je k dispozícii pre začiatočníkov poľnohospodárstva. Zároveň je koreň veľmi chutný a šťavnatý. Vo svojej surovej forme ju deti a dospelí jedia s potešením, a preto je táto odroda považovaná za jednu z najlepších.

Загрузка...

Pozrite si video: ETA Recepty Pavla Václavíka - Kopřivové lasagne (Septembra 2019).