Záhradníctvo

Jahoda Selva

Záhradné jahody alebo jahody sú už dlho považované za jednu z najchutnejších a zdravých bobúľ. Radi sa páči nielen deťom, ale aj dospelým. Záhradná kráľovná dnes pestuje mnoho letných obyvateľov a priťahuje tak samotnú úrody, ako aj ideálnu možnosť na zdobenie záhrady. Kvety a dozrievané bobule môžu zatieniť úžasné rastliny s ich krásou.

Ale záhradníci sa často stretávajú s otázkou, aké druhy jahôd na ich záhrade na to, aby sa zozbierali v teplej sezóne. Podľa opisu odrody, fotografií a recenzií záhradníkov, Jahoda Selva spĺňa požiadavky každého letného obyvateľstva. Vzali Američania v roku 1983 minulého storočia. Jej "rodičmi" sú Pajero, Brighton a Tufts. Dnes je odroda Selva jednou z populárnych remontantných odrôd.

Vlastnosti odrody

Selva - remontant odroda, plodnosť po celé leto, sa odkazuje aj na skoré, možno povedať super skoré odrody jahody.

Je to dôležité! Selva - jahody neutrálne denné svetlo.
  1. Rastliny predstavujú silné kompaktné puzdrá až do pol metra. Silne nie je rozptýlené. Listy sú nasýtené zelene. Pre sezónu tvorí veľa kníre.
  2. Stonky na jahodách tvoria veľa, sú umiestnené na dne kroviny. Výkonný, s veľkým počtom púčikov. Stopky dobre držia ovocie, nepadajú na zem.
  3. Kvety sú veľké, uprostred bohatej žltej farby. Ovocná sada je vysoká. Bobule sú veľké od 25 do 40 gramov a vyššie, tmavo červené, lesklé, zaoblené kužeľovité.
  4. Dužina je hustá, chrumkavá, s sotva viditeľnou kyslosťou. Bobule sú voňavé, pripomínajúce divé jahody.

Pozrite sa na fotku, koľko lahodných plodov na jednom búši.

Je to dôležité! Môžete pestovať odrodu Selva holandským spôsobom v skleníku, aby ste získali celoročnú zber.

prezimovanie

Jahoda Selva - mrazuvzdorná odroda. V regiónoch s teplým podnebným ovzduším stačí pokryť výsadbu vrstvou slamy alebo sena, lapnaku alebo netkanej textílie. V oblastiach so studenými zimami používajte dobrý prístrešok. Lôžka sú pokryté silnou vrstvou humusu alebo rašeliny a pôda je premiešaná vopred.

Aby boli kríky dobre znášané v zime, sú vytvrdené. Pred trvalým prístreškom sa rastliny musia stretnúť s ľahkým mrazom vo voľnom priestranstve. Listy nemožno odstrániť, pretože zahria korene.

Hodnotenie záhradníkov

Vera, 32, Kurskská oblasť Predtým som rástol rôzne odrody jahôd. Ale nie vždy bola spokojná so zberom. Pred dvoma rokmi ponúkol susedovi sadenice pestované na jeho pozemku. Vysadené 7 kríkov na konci júna. Najviac prekvapujúce bolo, že odroda Selva v roku pestovania pestovala plodinu. Moja jahoda dokonale zahliadla. V lete som dostal svoje semenáčiky. Teraz vždy s lahodným, sladkým bobuľom, ktorý sa pestuje na veľkej plantáži. Počas leta sa moja záhrada niekoľkokrát zvýšila. Nielen materské kríky, ale aj zakorenené zásuvky prinášali ovocie. Len nejaký zázrak! Ivan, 38 rokov, Novosibirsk, hovoria, že je ťažké pestovať jahody na Sibíri. To nie je pravda. Mám rôzne odrody záhradných jahôd. Ale najväčšia rasovitá odroda Selva má najviac rád. Moje deti v lete užívajú sladké vonné bobule. Odporúčam.

Pozrite si video: Behind-the-Scenes at the Bachelor in Paradise Resort (Júl 2020).

Загрузка...