Záhradníctvo

Zemiaky Alternaria: fotografie, popis a ošetrenie

Zemiaky sa pestujú na každej domácnosti a letnej chate. Je ťažké si predstaviť, že na stole nie sú žiadne zemiaky. Táto zelenina je plná vitamínov, stopových prvkov, ktoré človek potrebuje denne. A koľko chutných jedál je možné z neho pripraviť! Okrem toho sa hľuzy používajú na liečbu ochorení na prípravu kozmetických prípravkov.

Pestovanie zemiakov nespôsobuje veľké problémy. Nakrájajte záhradu pod silou každého nováčika. Ale choroby a škodcovia cez noc môže zbaviť úrody. Medzi bežné choroby je potrebné poznamenať, že zemiaky Alternaria. Aby ste sa zbavili tohto problému, potrebujete vedieť o vlastnostiach tohto ochorenia, ktoré sa vyskytujú v slanej pôde. Poskytneme vám fotku, popis, povieme o liečbe a prevencii ochorenia Alternaria.

Zoznam fungicídnych prípravkov na ošetrenie zemiakov pre Alternaria môže pokračovať. V špecializovaných predajniach vám predajcovia budú informovať, akým spôsobom môžete stále poraziť škodcov húb, a čo je najdôležitejšie, čo je na sklade. Dávkovanie a početná liečba je uvedená v inštrukciách. Práca sa vykonáva v ochrannom oblečení v tichom, pokojnom počasí.

Bezpečnostné opatrenia

Varovanie! Po ošetrení chemikáliami niekoľko dní je zakázané chodiť na miesto.
  1. Počas striekania nemôžete piť, jesť, fajčiť.
  2. Na konci práce je potrebné vymeniť oblečenie a umývať mydlom.
  3. Roztok je riedený prísne podľa pokynov.
  4. Pre spracovateľské závody použite postrekovač s dlhou tryskou.
  5. Opláchnite rozprašovač akýmkoľvek detergentom tak, aby v ňom nezostal zvyškový fungicíd. Môžu poškodiť rastliny, ak neskôr budete viesť listové kŕmenie.

Najlepší spôsob, ako bojovať proti chorobám

Prezentovali sme vám fotografický popis a úpravu alternaria zemiakov. Skúsení záhradníci si však dobre uvedomujú, že akékoľvek ochorenie rastlín je jednoduchšie zabrániť, než sa s nimi bojovať. Ak došlo k infekcii zemiakov, potom budete musieť minúť peniaze nielen finančne. Predstavte si, koľko času a úsilia potrebujete na posypanie zemiakového poľa. No, ak zasadil niekoľko vedier z zemiakov. A ak na plantáž zasadil niekoľko tašiek?

Počas rokov pestovania zemiakov vyvinuli záhradníci preventívne opatrenia proti alteráriu zemiakov. Sú založené na poľnohospodárskych vedomostiach. Zoznámime sa s odporúčaniami:

  1. Na pestovanie sa pripravujú iba zdravé hľuzy. Ak ste si zakúpili zemiaky z inej farmy, skontrolujte každú hľuzu. Najmenšie podozrenie na chorobu Alternaria, sadivový materiál, sa odmieta. Klíčení hľúz a ich zahriatie umožňuje identifikovať príznaky choroby.
  2. Ak je to možné, ošetrite osivo fungicídmi. Existujú odrody zemiakov, ktoré sú odolné voči Alternaria. Toto sú Alain, Snow White, Lasock, Resource, Pace a niektorí ďalší. Hoci 100% zaručuje, že tieto odrody nebudú choré, nikto nedá.
  3. Použitie striedania plodín je dôležitým bodom v prevencii akýchkoľvek chorôb. Miesto na sadenie zemiakov je potrebné zmeniť za 2-3 roky.
  4. Neodporúča sa ponechať na poli plevel, vrcholy a hľuzy. Sú predmetom zničenia. Koniec koncov, je to v organických zvyškoch, že môže bezpečne zimovať chorobu huby.
  5. Pred kopaním zemiakov, veľa záhradníkov kosenie vrcholov. Tak zabraňujú prenikaniu spór Alternaria do hľúz. Navyše kôra na zemiakoch sa lepšie vytvrdzuje.

záver

Našťastie táto choroba nie je bežná vo všetkých oblastiach Ruska a bývalých sovietskych republík. Najčastejšie sa v Bielorusku, na severe Ukrajiny, v európskych regiónoch Ruska, v regióne Baikal a na Ďalekom východe pozorujú výskyty alternárnych zemiakov, ktoré znižujú výnosy plodín.

Poľnohospodári musia venovať pozornosť výsadbe zemiakov, aby sa zabránilo šíreniu choroby Alternaria. A najlepšia prevencia.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Júl 2019).