Záhradníctvo

Jahodový festival

Zahradníci, ktorí sa podieľajú na pestovaní jahôd dlhšie ako jeden rok, dôkladne študovali vlastnosti svojich rastlín. Sú si dobre vedomí toho, že len s náležitou starostlivosťou o každú odrodu, môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky a získať bohatú úrodu chutných a zdravých bobúľ.

Chovatelia každý rok radosť záhradkárov nové odrody, ale niektorí z nich neodmietajú staré odrody záhradné jahody, naďalej pestovať na pozemkoch. Jedna z odrôd - Festival Strawberry, aj napriek "úctyhodnému" veku, zostáva populárna. Áno, a ako opustiť lahodné a voňavé bobule. Pozrite sa na fotografiu, skutočný jahodový festival! Takže chcete jesť.

img ">

popis

Varovanie! Rozmanitosť záhradného jahodového festivalu pestovali chovatelia stanice Petra a Pavla počas sovietskej doby pod vedením Y. Katyna.

Treba poznamenať, že festival jahodovej odrody sa rešpektuje nielen v Rusku, ale aj v zahraničí.

Pozrime sa na botanické vlastnosti jahodového festivalu a charakteristické črty:

 1. Podľa fotografie a recenzií Festival Jahoda, podľa opisu odrody, dáva prvé bobule na konci júna, pretože sa týka stredozápadných odrôd. Ale bobule, ktoré sa plávajú v lúčoch júnového slnka, sa vyznačujú osobitnou chuťou a arómou.
 2. Veľké kefy s hrubými veľkými listami. Ale nezasahujú do plodov, ktoré sa majú usadiť na slnku, pretože stopky kvetov sa nachádzajú v spodnej časti kríkov. Nemajú ani ležať s bobuľami. Šľapačky silné, husté, kvete na nich veľa veľkých snehovo bielych, s jasnými strednými kvetmi.
  img ">
 3. Kvetenstvo nie je rozptýlené, elegantné, kompaktné. Kvety na kríkoch sú bisexuálne, ďalšie opeľovanie sa nevyžaduje. Festivalové odrody jahody môžu priniesť ovocie v skleníkoch a skleníkoch.
 4. Je ľahké určiť rôzne bobule: sú oválne, predĺžené. Krátky krk je dobre vyvinutý, stopka sa vypúšťa bez problémov, bez poškodenia bobule. Prvé bobule sú pomerne veľké, ich hmotnosť je až 40 gramov, druhá je dvakrát menšia. Plody sú červené a šarlátové, lesklé. Tmavo zrelé semená sú jasne viditeľné na zrelých jahodách, sú priamo na povrchu. Keď začne hromadné dozrievanie, lôžka otvoria jahodový festival.
  img ">
 5. Mäso je jemné, ale zároveň husté, je výhodné prepraviť ovocie. Počas zberu bobule nie sú poškodené, zostávajú suché a čisté. Chuť je jemná, nenápadná.
 6. Pri posudzovaní opisu odrody, jej charakteristických vlastností a recenzií záhradníkov je v bobule veľa cukru, ale je tu aj mierna kyslá. V bobule viac ako 90% cukru a rôznych kyselín asi 1,5%.
  Skutočný jahodový festival v záhrade:

  Hodnotenie záhradníkov

  Sergey, 56 rokov, Barabinsk. Pestovanie jahôd je mojou záľubou už viac ako tucet rokov. Záhradný jahodový festival bol zasadený mnou prvý. V priebehu rokov pracujem s jahodami, skúšal som mnoho odrôd, ale neodmietam od prvej krásy. Moje deti jedli s festivaly s potešením, a teraz vnuci nevyplývajú zo záhradných postelí Anastasia, 35 rokov starý, Novosibirsk festival zasadil jej babička, rastie na mieste už viac ako 30 rokov. Neustále ju transplantujeme. Stará sa o ňu ako dieťa. Ja väčšinou milujem toto bobule, a tak sú aj moje deti. Mám tri z nich. Práve prichádzame na miesto, pretože už sú v jahodách Vladimir, 30 rokov, región Novgorod Kúpil dve jahody z festivalu pred dvoma rokmi. Bobule sú šťavnaté, veľké. Samozrejme, posledné ovocie je pomerne malé, ale chuť je výborná. Z jedného krbu sa zhromaždilo pol kilograma bobúľ. Nie je to skvelé!