Hospodárstvo

Ošípané Landrace: popis, obsah a kŕmenie

V posledných rokoch sa výrobcovia ošípaných zaujímajú o plemená slaniny. S náležitou starostlivosťou a kŕmením môžete získať veľký výnos z mäsových výrobkov. Mäso ošípaných slaninových plemien nie je príliš tučné, chutné. Samozrejme, existujú určité osobitosti chovu zvierat.

Medzi plemenami získanými na výkrm mäsa patria ošípané Landrace. Ak chovatelia s veľkými skúsenosťami vedia, ako sa starať o zvieratá a mladí, potom majú začiatočníci často ťažkosti. Budeme sa snažiť odpovedať na otázky, ktoré vznikajú pre začínajúcich výrobcov ošípaných o vlastnostiach výkrmu Landrace ošípaných.

popis

Plemeno chovných ošípaných nie je nové. Zo svojej podstaty je to hybrid, ktorý chovali dánski chovatelia pred viac ako 100 rokmi. Rodičia boli dánske prasiatko a anglické biele prasiatko. Od svojich predkov prasa Landrace získala dobré vonkajšie a produktívne vlastnosti.

Skúsení chovatelia, pri pohľade na zviera alebo na jeho fotografiu, môžu okamžite zistiť, že je pred nimi Landrace. Nikdy nie sú zmätení, pretože sú oboznámení s popisom zvierat.

img ">

Vlastnosti plemena Landrace:

  1. Na dlhom tele, ako torpédo alebo log, malá hlava. Stredne veľké uši visiace nadol. Video a fotografie sú jasne viditeľné, že zatvárajú oči.
  2. Krk je dlhý, mäsitý, hrudník nie je široký.
  3. Telo ošípanej je silné, vyrazené, vyčnieva s rovnou chrbát a mäsitou šunkou.
  4. Nohy krátke, ale silné.
  5. Vlna vzácna, biela. Na ňom svieti ružová tenká koža.
Varovanie! Landraces je ťažké tolerovať horúce slnko (možné popáleniny) a mráz.

Landraces vo svojom opise sú trochu podobné plemenám Duroc. Tieto americké ošípané majú tiež silné telo, malú hlavu. Ale ich kabát je červeno-bronzovo farebný, hustý.

Chov chovateľov chovov

Michael, 43 rokov, BryanskSviney, dlho chováme, ale minulý rok sme si kúpili jednu prasiatku Landras. Dve mesiace staré ošípané boli takmer dvojnásobkom normálnej veľkosti prasiatok. Pri pestovaní neboli žiadne osobitné ťažkosti. Nemám miesto na udržiavanie pasienkov, takže moje prasiatka sú držané vo veľkom paddocku pri dome. Chodil som všetky ošípané rovnakým spôsobom. Ale čistokrvné ošípané veľmi rýchlo prekonali svojich príbuzných. Keď boli porazené ošípané, Landrace vážil 250 kg. Tuk bol 2,5 cm hrubý, hmotnosť bežných ošípaných bola o niečo nižšia ako 150 kg. Budúci rok budem kupovať viac prasiatok. Nikita, 41, SmolenskSvinovod so skúsenosťami, sa v minulom roku rozhodol prejsť na plemeno Landrace. Mám veľký prístrešok, svetlo, vyhrievané autonómne, takže vo februári neboli moji hostia studení. Prostredníctvom internetu som sa dozvedel o vlastnostiach kŕmenia a starostlivosti, takže s ním neboli žiadne problémy. Ale v lete som takmer stratil svoje prasiatka. Bolo horúce a chodili na pastve, nemal by sa skrývať. Susedia videli, že prasiatka boli sploštené na zemi a nehýbali sa. Musel som ich ťahať na moju stodolu. Marina, 52 rokov, Teritorium Krasnodar Druhý rok sme sa ujali čistokrvných prasiatok. Landrace ošípané jesť takmer akýkoľvek druh jedla, ale predovšetkým sa im páčilo, keď tam bola varená mrkva a repa v chatterbox. Na jeseň po porážke mäsa závoja. Päť jatočných tiel vážilo viac ako 800 kg. Mäso vytrhnuté rukami! Myslím na nákup jarných ošípaných a prasa. Pokúsme sa chovať svoje ošípané. Máme podmienky pre to Sergey, 36 rokov, región Novosibirsk Niečo naozaj má veľa chvál, pokiaľ ide o plemeno Landrace. Nepáči sa mi, že prakticky nie je tučný tuk. Koniec koncov, ošípané sa práve pestujú. Toto plemeno už nebudem robiť. Nechajte hmotnosť obyčajného ošípanej a menej, ale tuk môže obťažovať, zachrániť.

záver

Chovatelia dávajú prednosť chovu ošípaných Landrace napriek určitým ťažkostiam v chove. Mäso ošípaných slaninových plemien má vynikajúcu chuť, je vysoko ocenené gurmánmi. Má veľa bielkovín a nízky obsah tuku. Morčatá rastú rýchlo, výnos hotových výrobkov presahuje 70 percent. Ako bolo poznamenané výrobcami ošípaných, je výhodné udržiavať slaninu Landraces na výkrm.