Záhradníctvo

Ako šíriť reparačné maliny

Nie je to nič, že opravy maliny má takú pozornosť a láska od záhradníkov. Pri výbere správnej poľnohospodárskej technológie bude mať dostatočne veľký počet výhod v porovnaní s bežnými malinami. Ale ak z dôvodu neskúsenosti, ak si zvolíte nevhodnú metódu prerezávania alebo starostlivosti, potom jej kultivácia môže spôsobiť veľa problémov a problémov. V každom prípade musíte pochopiť, že ako väčšina záhradných plodín má maliny obmedzenie ich životnosti. Bez ohľadu na to, ako dobre sa o ňu staráte, po 10-12 rokoch bude potrebné pristátie aktualizovať. Na druhej strane, stromčeky opravy malín nie sú vôbec lacné. Ak chcete dať slušnú veľkosť malina, potom počiatočná investícia do nákupu sadeníc bude veľmi významná. To všetko naznačuje, že je potrebné naučiť sa rozmnožovať remeselné maliny.

img ">

Varovanie! Reprodukcia maliny je o niečo obtiažnejšia vďaka špecifikám jej rastu a vývoja v porovnaní s bežnými odrodami.

Faktom je, že väčšina odrôd remontujúcich malín tvorí malý počet náhradných výhonkov a niektoré odrody ich vôbec netvoria. Napriek tomu sa táto vlastnosť môže považovať za výhodu, pretože starostlivosť o malinové kríky je značne uľahčená - nie je potrebné nekonečné ztenčovanie. A pomocou niektorých netradičných techník je celkom možné šíriť aj niekoľko malinových kríkov za niekoľko rokov, takže sadenice sú dostatočné na predaj a na vykladanie vlastných malín.

Na jar 50 až 90% odrezkov koreň a rozptýlené púčiky. Vzhľadom k tomu, že pôvodne sú zvyčajne vysadené dosť husto pre dospelé kríky, na jeseň už môžu byť transplantované na trvalé miesto.

Rozmnožovanie semien

Keď už hovoríme o reprodukcii remontujúcich malín, nemožno hovoriť o rozmnožovaní semien. Existujú dve nevýhody tejto metódy: trvá dlhý čas čakať na výsadbu a rastliny získané zo semien spravidla zodpovedajú len pôvodnej odrode o 60%. Napriek tomu, pre tých, ktorí majú radi experimenty, spôsob osiva reprodukcie je docela hodný existencie.

záver

Ako môžete vidieť, reprodukčné metódy na pestovanie malín existujú dostatočne, takže môžete použiť sadenice získané na akýkoľvek účel podľa Vášho uváženia. Vyberte si tie, ktoré sa vám najviac líšia a vychutnajte si sladkú chuť vašich obľúbených malinových odrôd.