Kvety

Kvetináče na kvety

Kvetináč - kvetináč, patrí k malým architektonickým podobám, je vyrobený z rôznych materiálov (betón, strom, omietka a iné). Vytvorila sa forma pre kvetiny na otvorenom priestranstve. V nich sú zasadené rôzne rastliny a zdobia vstupnú skupinu, nádvorie a terasu. Vonkajšie kvetináče na kvety sa líšia od veľkosti miestnosti a sú umiestnené vonku.

img ">

Výhody použitia kvetináčov pre rastliny

 • Mobility. Produkt môžete premiestniť pomocou zariadenia na lokalite. Vytvorte nové usporiadanie kvetov. Pri nepriaznivých prírodných podmienkach je možné prenášať vonkajšie vázy spolu so svojimi obyvateľmi pod strechu.
 • Dekoratívne. Zdobia a uľahčia miesto, kde nie je žiadna krajina. Prítomnosť rastlín je vždy výhodná. Dokonca aj malé nádvorie dostane nový vzhľad, ktorý možno upraviť podľa vlastného uváženia.
 • Praktickosť. Rozdelenie do zón pridá komfort. Napríklad oddeľuje rekreačnú oblasť od hospodárskej oblasti. Odhadované vázy pre pestovateľov záhrad a kvetov. Niektoré rastliny sú na pôde veľmi náročné. A samostatne prevzatá mobilná záhonová kvetina vám umožňuje vytvoriť podmienky potrebné pre konkrétnu rastlinu.
 • Ekonomické výhody. Nízke náklady na kvetináče pre rastliny sú extrémne atraktívne. A robia sa ručne, stávajú sa predmetmi za zaslúženú pýchu.
Je to dôležité! Správne korelovať veľkosť vášho webu a veľkosť vázy s rastlinami.

Obrovské vázy z betónu alebo kameňa na relatívne malej chatke vyzerajú smiešne.

Materiál na výrobu kvetináčov

Kvetináče na kvety môžu byť vyrobené z rôznych materiálov:

 • Kov. Odolný a odolný materiál. Vyzerá elegantne kované kvety. Z mínusy výrobkov z tohto materiálu: vysoká cena, ale aj príliš vysoký nárast. Kov sa v lete veľmi zahrieva, zem rýchlo vysuší, problém sa rieši dodatočným napájaním rastlín.
  img ">
 • Hrnčiarstva. Prírodný materiál. Vyzerá dobre v krajine. Ale veľmi krehký. Môžete si vyrobiť kvetináče na kvety vlastnými rukami, ale bude trvať pečenie pre produkt trvať dlhú dobu.
  img ">
 • Kameňa. Spracovanie kameňa je zložitý technologický proces, a preto cena kvetov z kameňa je pomerne vysoká.
  img "style =" šírka: 357px; výška: 500px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 386_4.jpg "/>
 • Betón. Lacný materiál, navyše, ak je dodatočne zdobený, napríklad s rozbitým porcelánom, betónový výrobok nadobudne individualitu. Ďalším plusom: neobmedzený priestor pre fantáziu. A vysoko výkonné vlastnosti betónu: nehorí, je odolný voči vlhkosti, extrémnym teplotám, odolný. Betónové riešenie má akýkoľvek daný tvar, zmrazené, stáva sa veľmi silným. Nevýhody betónu zahŕňajú hmotnosť hotového výrobku. Preto je lepšie okamžite určiť trvalé miesto masívnej formy pre kvety. Uličné vázy sú najčastejšie vyrobené z betónu. V mestách sú kvetinári z betónu inštalovaní na miestach s vysokou dopravou. Podávajte mnoho rokov. Vonkajšie betónové kvetináče na kvety sú funkčné a cenovo dostupné. Preto betónové výrobky našli svoju aplikáciu nielen na uliciach miest, ale aj na území súkromných chatových domov. Mnoho záhradníkov vytvára vlastné betónové vázy.
  img ">
 • Strom. Nie príliš odolný materiál, drevený hrniec pre rastliny bude nevyhnutne v kontakte s vlhkosťou. Strom bude vyžadovať dodatočnú ochranu pred rozpadom, potom bude trvať dlhšie ako jeden rok. Použitie pňov nie je nový nápad, ale nikdy neprestáva byť originálny. Vnútorná časť je vytlačená z pahýľa alebo stromu. Odvodňovacie otvory sú vyrobené, drevo je ošetrené antiseptikom. A ako výsledok máme vlastné kvetinové vázy na ručne vyrábané kvety. Najlepšie je vyplniť zem nie je samotný pahýľ, a niektoré kapacity a dať do vnútra výklenku.
  img ">
 • Plast. Výrobcovia ponúkajú veľké množstvo plastových kvetináčov. Výhody: nízka cena, rôzne tvary a veľkosti. Ale plastové kvetináče na kvety sú krátkodobé a nepredstierajú originality.
  img ">
 • Praktické materiály. V zásade môže akýkoľvek predmet, ktorý sa stal zastaralým, získať nový život tým, že sa stane kontajnerom na kvetinu. Záhradné vázy pre rastliny s vlastnými rukami je ľahké. Najdôležitejšie nápady budú obsiahnuté vo vašom dvore. Starý záhradný vozík, sudy, koše, pneumatiky pre automobily, dokonca aj plastové fľaše - všetko ide s horlivým majiteľom. Na fotografii sú originálne vázy pre letnú chatu zo starého bicykla.
  img ">

Kvetináče pre rastliny s vlastnými rukami

Záhrady a vily nedávno získali mierne odlišný status. Stali sa miestom, kde chcete odísť z mesta každodenného života, získať silu. Samozrejme, existuje túžba nielen rast zeleniny v krajine, ale aj kvety, pre ktoré niekedy nie je dostatok miesta. Potom, čo ste si vlastné ruky vyrobili záhon na záhrade, zabijete dve vtáky s jedným kameňom: vyriešte problém miesta a urobte bez značných finančných nákladov.

Vázy pneumatík: pokyny krok za krokom

Je pomerne jednoduché vytvárať kvetináče s pneumatikami vlastnými rukami. Čo sa vyžaduje:

 • Pneumatika s kolesom;
 • Ostrý silný nôž;
 • brúska;
 • Mel;
 • Roztok mydla;
 • primer;
 • maľovať;
 • Kefa.

Práce sa vykonávajú v nasledujúcom poradí:

 1. Pripravte pneumatiku vopred. Vyčistite nečistoty. Ak je to potrebné, umyte a vysušte. Na značke pneumatiky s líniou kriedy, ktorú budete rezať. Urobte líniu symetrický a elegantný, inak hrniec bude následne vyzerať nedbalo.
 2. Odrežte hornú časť pneumatiky. Vyrežte pozdĺž obrysu. Ponorte nôž v mydlovom roztoku, aby ste ho mohli ľahšie rezať. Ak máte skladačku, neváhajte ho používať. Jeho čepeľ sa tiež ponorí do roztoku mydla.
 3. Ďalší krok: Otočte pneumatiku dovnútra. Proces je zložitý, pretože si vyžaduje uplatnenie sily. Nie je ľahké na začiatku, keď potrebujete vyčistiť malú časť gumy a začať ju otáčať, potom je to jednoduchšie.
 4. Hrany rezov musia byť obrobené brúskou. Získajte hladký.
 5. Krok tvorby. Hrniec pripravených pneumatík. Zostáva sa pridať niekoľko dotykov. Povrch ošetrite základným náterom a farbite ho v požadovanej farbe. Uvoľnite svoju predstavivosť. Možnosti sfarbenia sú veľa: monofónne, viacfarebné, so vzormi, s kvetinovými motívmi. Vhodná farba pre exteriérové ​​práce: olej, smalt, nitro farba, automobilový priemysel.
 6. Presuňte hrniec na trvalé miesto a naplňte ho. Vnútri, dať agrofabric, potom sa uistite, že drenážnej vrstvy a pôdy.

img ">

Vyradiť. Získajte estetické potešenie.

Kvetináč vyrobený z betónu: návod krok za krokom

Vytvorte si vlastné kvetináče pod silou mnohých. Malé úsilie, trpezlivosť a čoskoro budete obdivovať tvorbu vašich rúk. Čo sa vyžaduje:

 • cement;
 • piesok;
 • voda;
 • 2 formy rôznych veľkostí;
 • Kapacita na miesenie;
 • Motorový olej;
 • kefa;
 • nôž;
 • Plastová trubica s priemerom 2 cm.

Postup je nasledovný:

 1. Umiestnite 3 časti piesku a 2 diely cementu do nádoby na miešanie betónu, premiešajte a postupne pridajte vodu. Betónové riešenie by malo byť mierne hrubé a bez hrudiek. V tomto štádiu môžete pridať farebný pigment na betón.
 2. Formy na nalievanie betónu, dobre mazať strojovým olejom. Veľká forma z vnútra, malá vonkajšia strana. Urobte dĺžku 3 cm od plastovej trubice. Rúry sú potrebné na vytvorenie drenážnych otvorov.
 3. Naplňte spodnú časť veľkého tvaru roztokom betónu s hrúbkou 3 cm a vložte trubku do stredu. Keď sa malta nastaví, umiestnite menšiu nádobu priamo na maltu a rúrky. Aby ste zabránili pohybu, položte do neho záťaž (tehly, kamene). Naplňte vzdialenosť medzi nádržami betónovým roztokom.
 4. Po dni sa vnútorný kontajner s bremenom odstráni. Betón hydratuje. Film zachyťte. Konštrukcia zostáva v tejto podobe ešte týždeň, takže betón získal potrebnú silu. Betón ponárajte z času na čas. Ak je počasie mokré, nepotrebujete betón navlhčiť. O týždeň neskôr sa z vonkajšej formy môže oslobodiť konkrétny kvetináč na kvety.

img ">

Je to dôležité! Postupujte podľa technológie výroby betónových výrobkov, aby ste sa vyhli deštrukcii a praskaniu.

Ako urobiť hrniec betónu s vlastnými rukami na inej technológii, pozri video:

Ak ste nemali vhodné formuláre, použite bežné krabice. Posilnite ich pomocou škótskej pásky, najmä kĺbov a záhybov. Na menšej škatuľke vyrežte spodok. Technológia je podobná. Po týždni odstráňte vonkajšiu škatuľu, vyvŕtajte drenážne otvory v kvetináči betónu.

Môžete dosiahnuť zaujímavú štruktúru vonku hrnca pre rastliny, ak vyplníte betón do proutého koša alebo použijete pri nalievaní veľkých listov, vetiev stromov.

Rastliny pre kvetináče

Pri výbere farieb pre kvetináče z betónu alebo iných materiálov zvážte nasledujúce body:

 • Koreňový systém rastlín by nemal byť príliš silný. Priestor pre korene bude obmedzený na objem banku;
 • Vztýčené a ampelové rastliny sú najlepšou kombináciou pre vonkajšie kvetináče;
 • Rastliny musia byť odolné voči teplotným extrémom, suchu alebo nadmernej vlhkosti;
 • Vyberte si rastliny, ktoré kvitnú celé leto. Alebo pripravte kompozíciu takým spôsobom, aby ste dosiahli účinok kontinuálneho kvitnutia. Fotografia je príkladom jednej z najrôznejších skladieb.

img ">

Pripravte kvetináče pre rastliny. Umiestnite drenážnu vrstvu na dne. Môže ísť o roztiahnutú hlinku, kamienky, zlomené tehly. Potom naplňte kvetináče s pripravenou pôdou: premiešajte úrodnú pôdu s perlitom (to bude vlhkosťou poskytovať rastliny) a vermikulit (poskytne rastliny minerálnym látkam).

V strede kvetináča, rastliny vysoké rastliny, a na okraji - ampelné rastliny, ktoré budú visieť cez okraj hrnca. Môžete pestovať niekoľko druhov rastlín, ale nezabudnite, že by mali byť podobné z hľadiska osvetlenia, pôdy, zalievania.

Kvitnúce rastliny vhodné na pestovanie v kvetináčoch:

 • Geranium je veľmi krásna v kvete, kvety majú rôzne farby. Bush pelargónie poteší kvety po celú sezónu. Môžete šíriť odrezky a semená;
  img "style =" šírka: 500px; výška: 500px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 95_13.jpg "/>
 • Ročné dahlia. Po vysadení viacerých rastlín rôzneho sfarbenia dostanete svetlý veselý kef, ktorý bude bohatý na mrazy. Milujte dobre osvetlené miesta;
  img ">
 • Zinnia sa líšia vo výške od 15 do 100 cm. Pre kompozície si vyberte trpasličí zinia alebo médium. Zinia je nenáročná v starostlivosti;
  img ">
 • Pansies ponuka krásne rastliny vyzerajú dobre ako samostatne, tak v skupine s vysokými rastlinami;
  img ">
 • Lobelia. Najbežnejšie farby sú modré. Ale je tu biela a fialová farba.
  img ">
 • Ageratum. Kvety sú ako mäkké pompony, ktoré zasúvajú celý kebus. Farba od bielej po modrú. Hojne kvitnú všetky sezóny. Zariadenie požaduje dobré osvetlenie.
  img ">
 • Krátke marigoldy - záhradníci milujú jasnú pozitívnu farbu, dlhý kvitnúci a nenáročný.
  img ">
 • Petunia je najobľúbenejšia záhradníčka. Rozmanitosť farieb vám umožňuje použiť zariadenie na vytváranie kompozícií bez použitia iných rastlín. Petunia je dobrá ako v záhradných kvetináčoch, tak aj v kvetináčoch.
  img ">

Mobilné kvetinové záhony vám umožnia maximalizovať využitie záhradného priestoru, vytvoriť nové kvetinové vzory bez toho, aby ste vyvinuli osobitné úsilie. Vonkajšie kvetináče z betónu, dreva a iných materiálov vyrobené ručne dodajú pohodlie a individualitu každému rohu vašej krajiny.