Záhradníctvo

Najlepšie odrody mrkvy pre otvorené terény

Zo všetkých druhov zeleniny je najžiadanejšia mrkva. Príprava prvého a druhého kurzu, ako aj čerstvých džúsov, detskej výživy atď., Je zriedka bez toho, ale na prvý pohľad jednoduchá koreňová zelenina nie je celkom jednoduchá. Mrkva má rád strednú hlinitú a piesočnatú hlinitú pôdu a musí byť uvoľnená a nekrútená. Dnes sa pozeráme na najlepšie odrody mrkvy pre otvorené terény, rovnako ako naučiť niekoľko tajomstiev správnej kultivácie zeleniny.

Niekoľko tajomstiev na získanie dobrej úrody.

Tradične je každý zvyknutý vidieť oranžovú mrkvu. V štipke sú tmavšie, svetlé a načervenalé odtiene. Avšak táto zelenina nie je obmedzená len na také kvety a môže byť žltá a dokonca fialová. Toto by sa malo brať do úvahy pri nákupe osiva a pozri popis na obale.

Množstvo karoténu je všeobecne určené na základe jasnosti mrkvovej buničiny. Čím jasnejšia je mrkva, tým väčší je obsah tejto látky. A za prítomnosť karoténu v buničine sa stretne presne oranžová farba. Existuje aj ďalšia užitočná látka - anthokyanín, ktorý chráni ľudské telo pred rakovinou. O jeho prítomnosti hovorí fialová mrkva. Biele mrkvy neobsahujú žiadne pigmenty, ale sú dobré pre gastrointestinálny trakt.

Odrody, ktoré prinášajú viacfarebnú koreňovú zeleninu, nie sú medzi domácimi záhradníkmi veľmi populárne. Ak sú pestované, potom v malých množstvách. Viacfarebné koreňové plodiny prinášajú odrody "Rainbow mix" a hybridné "Rainbow". Fialová mrkva sa dá získať z odrody s príslušným názvom "Violet".

záver

Preskúmanie, ktoré sme urobili, samozrejme prísne obmedzuje rozmanitosť odrôd. Existuje obrovské množstvo, hlavnou vecou je vybrať si vhodné semená vhodné pre podnebie konkrétneho regiónu a dodržiavať agrotechnológiu kultivácie.