Záhradníctvo

Vysádzanie uhoriek v júli

Okrasné semená sú zvyčajne vysadené na jar a v lete na zber a prípravu rôznych šalátov. Ale výsev semien v polovici leta, hovoria v júli, bude umožniť rozmaznávať svoju domácnosť s uhorkami po celú jeseň, pred nástupom prvého mrazu.


Získanie dobrej úrody uhoriek závisí nielen od kvality semien (viac o tomto nižšie), ale aj z klimatických podmienok. Tí, ktorí žijú v teplých regiónoch, sa nemusia obávať, pretože semená v júli môžu byť položené priamo na otvorenom priestranstve. Pôda na siatie už bola pripravená a mulčovaná po predchádzajúcej úrode.

Pri vzhľade prvých výhonkov uhoriek už nie je tak horúce, ale stále je počasie dostatočne teplo, aby vytvorilo dobrú budúcu úrody. Obyvatelia studených plôch by nemali byť osiaty, ale so semenáčmi predtým pestovanými doma v komfortných podmienkach.

Prípravná fáza

Príprava uhoriek na siatie je dôležitým krokom a musia sa dodržať všetky podmienky pre normálny rast zeleninovej plodiny a získanie dobrej úrody. Je potrebné rozhodnúť, aký typ semien na výsev uhoriek je vhodný v júli.

Takže termín už bol vybraný, teraz môžete ísť priamo na prípravu pôdy na výsev uhoriek. Miesto na siatie semien uhoriek v júli, môžete si vybrať buď v skleníku, alebo v otvorenom poli.

Varovanie! Nie je možné zasiať semená uhorky na mieste, kde kultivácia cukrovej kultúry rastie.

Pri nástupe studeného chapa je potrebné znížiť množstvo vody na zavlažovanie. Toto sa robí ako preventívne opatrenie. Ochladené podmienky majú zlý vplyv na schopnosť koreňov rastliny absorbovať vlhkosť a živiny. A hojné zavlažovanie v tomto prípade povedie k vzniku hniloby. Frekvencia začiatku je teda znížená na 1 čas týždenne.

V jesenných mesiacoch a ešte menej často - nie viac ako 1 krát za 2 týždne. Množstvo vody sa prakticky nemôže znížiť - to znamená 8 alebo 9 litrov na meter štvorcový. Dospelé uhorky na uhorky je potrebné napojiť až po úplnom zaschnutí zeme. Súčasne sa dobre zvlhčí pôda tak, aby vlhkosť dosiahla koreňový systém.

záver

Dobre zvolené odrody semien na výsev, ich správna príprava, kompetentné výsadby, včasná starostlivosť a vhodné zavlažovacie zariadenia sú hlavnými zložkami vynikajúcej úrody. Pozorovať ich pred a včas na výsev vám umožní vychutnať si čerstvé plodiny priamo z postele na jeseň.

Загрузка...