Záhradníctvo

Odrôd baklažánu - vlastnosti, charakteristiky

Lahôdka je známa človeku viac ako 1,5 tisíc rokov. Ázia je považovaná za jeho rodné miesto a práve tam začali ju spätne získavať. V botanike sa samotná rastlina považuje za travnatú a jej plody sú bobuľovité, ale vo varení sa považujú za zeleninu. Baklažánka sa vyznačuje svojou termofilnosťou, preto v stredných šírkach sa častejšie pestuje v skleníkoch, avšak vďaka chovateľom av podmienkach otvoreného terénu môžete získať slušnú úrody. Treba poznamenať, že rôzne odrody baklažánov sú charakterizované nielen ich prispôsobením sa relatívne nepriaznivým klimatickým podmienkam, ale aj rozmanitosti tvarov, farieb a veľkostí. Výber konkrétnej odrody závisí od rastúcich podmienok a preferencií záhradníka.

Najlepšie skleníkové odrody

Pestovanie baklažánov v skleníkoch, skleníky, je dôležité vziať do úvahy výšku odrody. Takže výška puzdra môže dosiahnuť 2,5 m, čo si vyžaduje väčšiu plochu výsadby a dôkladnú údržbu rastliny. Miniatúrne puzdrá s výškou 40 cm sa oveľa ľahšie rozrastajú, ale súčasne má aj nízky vzrast výťažok baklažánov. Na výber optimálnej odrody sú uvedené možnosti s najlepšou chuťou, vynikajúcim výnosom a rôznymi výškami kríkov.

diamant

Nízka rastúca rôznorodosť baklažánu s výškou 45-55 cm. Odporúčaná hustota výsadby v skleníku 3-4 kusy / m2, Výsev semien na sadeníc sa s výhodou uskutočňuje v polovici marca a vyskladňuje sa do zeme najskôr 20. mája. Rastlinné dozrievanie nastáva 110-150 dní po klíčení sadeníc.

Ovocie diamantovej odrody predstavuje valcovitý tvar s tmavo purpurovou kožou, má dĺžku 14-18 cm, hmotnosť 120-160 gramov. Dužina baklažánu je hustá, nazelenalá, neobsahuje horkosť, vhodná na konzervovanie. Vizuálne posúdiť túto zeleninu môže byť na fotografii.

Lahôdka v domácich zemepisných šírkach nie je taká populárna ako napríklad paradajka alebo uhorka. Avšak kultúra si zaslúži zvláštnu pozornosť, pretože je prirodzeným zdrojom draselných solí a iných vitamínov, ktoré priaznivo ovplyvňujú ľudské telo. Niet divu, že táto jedinečná zelenina sa nazýva "zdroj dlhovekosti", ktorý sa môže úspešne pestovať vo vlastnej záhrade.

Recenzie záhradníkov

Peter Abramtsev, 46 rokov, Ryazan Napriek tomu, že tu je pomerne ťažké klima, neustále rastú baklažány. Niektoré odrody neprinášajú ovocie a niektoré pomerne úspešne dávajú plodinu. Tento rok sa pokúšali pestovať odrody kráľa Severu. Sadenice boli pomerne slabé, najprv si mysleli, že vôbec zomrú, ale nie. Po zozbieraní si zvykla a posilnila, v dôsledku toho bolo z každého keša zozbieraných 8-10 baktérií. Plodiny sa zberajú až do konca augusta. Ale aké bolo moje prekvapenie pri príchode na chalupu v októbri, videl som 30 zavesených baklažánov. Vo všeobecnosti je odroda vynikajúca, my ju určite zase rastú. Ekaterina Vorzobová, 38 rokov, Bryansk Dlho som pestovala baklažánky a mám obľúbenú odrodu - Diamond. Vysoký výnos, nešikovnosť, odolnosť voči chorobám, výborná chuť - to sú hlavné výhody tejto odrody. Takéto baklažánky som sažil a radí ostatným.