Záhradníctvo

Citrónová bazalka: prospešné vlastnosti

Citrónová bazalka je hybrid medzi vôňou bazalky (Ocimum basilicum) a americkým bazalkou (Ocimum americanum), chovaným na varenie. V dnešnej dobe používanie citrónovej bazalky má veľmi široký rozsah: od nápojov po omáčky až po mäso. Akékoľvek liečebné alebo prospešné vlastnosti hybridu nie sú úradne potvrdené.

Rastlinná citrónová bazalka

Druhy predkov, ktoré vytvorili bazalku s citrónovou vôňou, sú ročné rastliny. Hybrid zdedil túto kvalitu v plnom rozsahu. Preto musí každý rok rásť. Rastlina je nenáročná a nevytvára veľa problémov pre záhradníkov.

Je to dôležité! Hoci Ocimum americanum sa nazýva americký, jeho rodiskom je skutočne Afrika, India a juhovýchodná Ázia.

Pre citrónový hybrid si vyberajte miesto, ktoré je chránené pred vetrom a dobre zohrievané slnkom. Vo farebnom odtieni chýba jeho vlastnosti a vôňa a jeho rast výrazne spomaľuje.

Recenzia citrónovej bazalky

Andrei Ponomarenko, 30 rokov, Lipetsk, pracujem ako kuchár v reštaurácii. Často používam sušené zmesi bylín. Citrónová bazalka je trochu populárna, ale používam ju na varenie jedál z ryby a morských plodov. Podľa môjho názoru táto korenina lepšie odrádza od špecifického zápachu, ktorý nie každý má rád Natalia Glukhareva, 37 rokov, Ryazan, povedali, že čaj z tejto byliny pomáha pri prechladnutí. Zdá sa, že sú zamerané na citrónovú vôňu. No suchá tráva mala vôňu. Pri varení sa citrónová vôňa zmizla. Z krymského tatárskeho čaju však stále vieme, že keď sa bylinková vôňa rozpustí s citrónovou vôňou, zápach zmizne a odvar nebude zakysaný. Ale v každom prípade je to horúce pitie: Valery Stepanov, 27-ročný, Syzranya je vegetarián, takže pre mňa sú rôzne zelené záhrady jedným zo základov výživy. Rastú rôzne druhy bazalky, vrátane citróna. Tá ide dobre v šalátoch, nielen s paradajkami, ako je to uvedené. Zmiešam ju s čínskou kapustou a čardou, pridáme uhorky, paradajky a rukolu. Ak pridáte ďalšie grécke syry, potom si olíznete prsty vôbec.

záver

Použitie citrónovej bazalky je obmedzené len predstavivosťou záhradníka a príležitosťou na pestovanie trávy. V suchej forme nie je možné použiť korenie na varenie "pesto", ale ak sa rastlina prenesie do domu, potom majiteľ dostane čerstvé listy aj v zime.