Záhradníctvo

Čo vyzerajú falošné huby

Chystajúc do lesa, hubár by mal zásobovať nielen nožom a košom, ale aj znalosťou charakteristických znakov, ktorými sa falošné huby líšia od skutočných. Ak sú tieto, správne zmontované a varené, jedlé a chutné, potom jesť určité odrody ich "dvojčiat" môže spôsobiť ťažkú ​​otravu. Schopnosť rozlíšiť lesné huby od falošných môže zachrániť amatérske lovenie húb a jeho rodinné zdravie a niekedy aj život.

Všeobecný opis falošných zážitkov

Prvá vec, ktorá vám pomôže zistiť, ako rozlíšiť falošné huby - fotografie a popisy ich rôznych typov.

Je to dôležité! Hlavnými opatreniami v prípade otravy falošnými vzorkami je včasná identifikácia symptómov a liečby vrátane správnej poskytnutia prvej pomoci. Čím skôr sa obeť dostane k lekárovi, tým viac šancí bude mať na zotavenie a menej - riziko negatívnych dôsledkov pre telo.

Dôsledky falošnej medovej otravy

Toxíny obsiahnuté v šťave týchto húb, cez gastrointestinálny trakt do krvi a so svojou súčasnou šíriacou sa v tele.

Ak pacient nedostane starostlivosť, môže sa to prejaviť:

  • silná bolesť hlavy a závrat;
  • spomalenie pulzu a klesajúci krvný tlak (niekedy dokonca aj na kriticky nízke hodnoty);
  • modrá koža;
  • halucinácie, bludy (v dôsledku dlhodobej dehydratácie);
  • striedajúce sa obdobia inhibície a vzrušenia.

S primeranou liečbou poskytnutou včas obeť zvyčajne zotavuje za niekoľko dní. Riziko úmrtia je malé, ale existuje - predovšetkým pre dieťa alebo oslabený organizmus.

Je možné jesť falošné huby

Je možné jesť iba tie druhy, ktoré sú podmienene jedlé. Toto sa považuje za nežiaduce, ale prijateľné, pri zachovaní všetkých jemností varenia. Po prvé, sú dlhú dobu namočené vo vode, potom sú starostlivo varené.

Surové tieto huby nemožno konzumovať. Okrem toho, ak budete jesť falošné huby, ktoré sa považujú za podmienene jedlé, ale nesprávne uvarené, bude to pre zdravie nebezpečné.

Ako skontrolovať falošné huby pri varení

Medzi zberačmi húb existuje názor, že je možné počas pečenia rozlíšiť huby od falošných. Ak to chcete urobiť, odporúča sa dať do hrnca, kde sú varené huby, lúpané, nakrájané cibule alebo pažítka. Ak korene dostanú modrý alebo hnedý odtieň - potom sú jedovaté vzorky.

Ako inak môžete skontrolovať, či jedovaté huby alebo nie

Okrem vyššie uvedenej "ľudovej" metódy existuje niekoľko ďalších častých rád, ako určiť, či je jedovatá nečistota jedovatá alebo nie. Môžete často počuť návrhy:

  • nakrájajte surovú hubu a pretrepte ju na strieborné príbory, ak stmavne, v produkte sú toxické látky;
  • dať pochybný plást do surového kravského mlieka - jed bude spôsobiť, že sa rýchlo zmení na kyselinu.
Je to dôležité! Všetky tieto tipy sú klasifikované ako mýty a povesti. Pokúšame sa zistiť, ako sa huby líšia od falošných húb, mali by sa spoliehať výhradne na vedecké údaje. Neuverte pochybné a neoverené metódy a riskujete ich vlastné zdravie.

Existujú ešte "zvedavé" myšlienky, v skutočnosti sú to nebezpečné mylné predstavy:

  1. "Ak huba je konzumovaná larvami hmyzu, hovorí v prospech skutočnosti, že nie je jedovatá", nie je to pravda. To, čo nie je jedovaté pre hmyz, môže byť pre ľudí nebezpečné.
  2. "Ak si dlhšiu dobu pripravujete huby s pridaním octu a soli, môžete z nich" vyviesť jed ", nie je to pravda. Táto metóda je podmienene vhodná len pre niektoré druhy, v ovocných organizmoch, kde je málo toxínov, vo väčšine prípadov nič nedá.
  3. "Neutralizácia hubového jedu môže pomôcť alkoholu" nie je pravda. Naopak, pitie alkoholu pomôže toxínom šíriť sa oveľa rýchlejšie!

záver

Falošné huby sú väčšinou nepožívateľné a dokonca jedovaté "dvojčatá" obyčajných druhov, ktoré sa nachádzajú v hojnosti sezóny húb. Huby falošné a "normálne" pri bližšom vyšetrení majú niekoľko rozdielov v farbe a povrchovej štruktúre viečka, nohy, prítomnosť alebo neprítomnosť "sukne", farbu dosiek a zápachu. Vyberač húb by mal študovať tieto vlastnosti dobre a riadiť sa nimi, a nie pochybnými výzvami, ktoré boli počuť "medzi ľuďmi". Len v prípade, musíte spomenúť, ako rozpoznať otravu hubami, a byť schopný poskytnúť prvú pomoc.