Kvety

Biele trvalky: foto

Myšlienka vytvorenia monochromatickej záhrady nie je nová. Nedávno získala popularitu, takže monochromatické záhrady vyzerajú veľmi originálne.

Použitie bielej farby v dizajne krajiny vám umožní vizuálne rozšíriť priestor. Rastliny s bielymi kvetmi priťahujú pozornosť na pozadí jasne zelených lístia, oživujúc záhradu v noci. Časť pozemku, určená na rekreáciu, môže byť zdobená trvalkami s bielymi kvetmi, vytvárajúc "Mesačnú záhradu". Toto romantické meno bolo dané do útulných zákoutí záhrady, v ktorých sa vysádzajú len rastliny s bielymi kvetmi. Fotografický príklad bielej záhrady:

img ">

Vytvorenie vašej bielej záhrady, pamätajte si niektoré nuansy:

  • Nie je potrebné vytvárať celú záhradu v bielej farbe. Bude to stačiť prideliť biele kvety pre rekreačnú oblasť, oblasť pri nádrži;
  • Používajte rastliny s originálnymi listami nezvyčajného tvaru alebo farby. Tieto kvety poskytnú zmysluplnú úplnosť kompozície a poskytnú originálnosť kvitnúcich trvaliek;
  • Nepestujte rastliny s bielymi kvetmi na pozadí jasných budov a konštrukcií, takže sa stratia;
  • Zvážte výšku kvetov pri výsadbe;
  • Použite ďalšie nástroje na dekoráciu: lucerny, sochy, kvetináče, lavičky, hojdačky. Biela záhrada je naplnená romantikou, mierou a je určená na odpočinok;
    img ">
  • Používajte trvalky na výzdobu bielej záhrady. Univerzálne trvalky ušetria vašu silu a zdroje, na rozdiel od ročných, ktoré vyžadujú materiálne a fyzické náklady ročne.

Zasadením trvaliek s bielymi kvetmi na vašom pozemku dáte svetlo, vzdušnosť a vizuálne rozširujete priestor.

Vytrvalé rastliny na vytvorenie bielej záhrady

Existuje veľa kvitnúcich trvaliek s bielymi kvetmi, okrasné rastliny s nezvyčajnými listami, v ktorých je prítomná biela farba, doplnia svoju krásu. Môžete dosiahnuť efekt nepretržitého kvitnutia, zdvíhanie rastlín, ktoré kvitnú v rôznych časoch v spoločnosti pre bielej záhrady.

Video pre inšpiráciu:

Jarné trvalky

Akonáhle sa sneh topí, jarné trvalky začínajú potešiť svojich majiteľov s dotyčnými kvetmi. Pozrite si fotky trvalých kvetov na jar:

narcis

Trieda "Jack Frost" sa líši v neobvyklom sfarbení listov. Listy sú veľké, v tvare srdca, ako by boli pokryté mrazom.

Rastlina dobre rastie vo vlhkých ílových pôdach. Nepotrebuje žiadnu starostlivosť. Rozmnožil sa rozdelením kefa, semien.

záver

Vytvorte na svojich stránkach bielu záhradu alebo aspoň jej časť. Biela rohová záhrada bude naplnená romantikou, priestrannosťou, svetlom. Biela farba dáva slávnosť. Kvetinové záhony, vyrobené v bielom, priťahujú pozornosť. Cesta, pozdĺž ktorých sú vysádzané biele trvalky, vykonávajú funkciu zvláštneho osvetlenia, sú jasne viditeľné v tme. Potešené a prekvapené vyhliadky susedov a priateľov sú zaručené.

Pozrite si video: Suspense: Beyond Reason (Septembra 2021).

Загрузка...