Záhradníctvo

Ktoré odrody papriky rastú

Pepper sa považuje za jednu z najpopulárnejších zeleniny na pestovanie v domácich zemepisných šírkach. Existuje obrovské množstvo odrôd tejto kultúry. Z hľadiska chovu sa odrody s určitými vlastnosťami kombinujú do druhov odrôd. Takže v oddelenom odrodovom odbore môžu byť rozlíšené odrody papriky rastúce. Táto nezvyčajná poloha ovocia je pomerne zriedkavá. Opis najznámejších sladkých a ostrých odrôd s takýmto rastovým znakom je uvedený v článku.

Ostré odrody

Horúce papriky sú častejšie používané na varenie korenín, rovnako ako čerstvé, aby pikantná chuť na kulinárske jedlá. Mnohé z týchto odrôd sa pestujú nielen v lôžkach alebo v skleníkoch, ale aj doma. Zároveň sú vonkajšie vlastnosti papriky rastúce s kužeľom nahor vynikajúce, preto sa často pestujú na dekoratívne účely.

Aladdin

Vysoko výnosné papriky zlatožltej farby. Rozlišuje sladkosť a šťavnatosť. Hrúbka steny jeho ovocia dosahuje 1 cm. Tvar zeleniny je okrúhly, priemerná hmotnosť je 300 g. Papriky dozrievajú 120-130 dní odo dňa výsevu semien. Pri pestovaní odrody sa odporúča použiť metódu sadenice.

Výška krovov je malá - až do 50 cm. Rastlina má inú vlhkosť a teplo, takže je potrebné ju pestovať v slnečných oblastiach s pravidelným napájaním. V priaznivých podmienkach dosahuje výnos odrody 10 kg / m2.

Je to dôležité! Nadmerné množstvo dusíka v pôde vedie k zníženiu výnosu odrody Golden Bažant, preto sa neodporúča kŕmiť rastliny čerstvým hnojom.

záver

Niektoré odrody, kvôli zvláštnosti rastu ovocia, patria k okrasným rastlinám a plodina sa používa nielen na kulinárske účely, ale aj na zdobenie domáceho interiéru. Zároveň obsahuje papriky obrovské množstvo užitočných stopových prvkov a vitamínov a ich spotreba dáva osobám silu a zdravie.