Recepty

Paradajky konzervované v jablkovej šťave bez sterilizácie

Paradajky v jablkovej šťave - skvelá možnosť pre zimné prípravky. Paradajky sú nielen dobre zachované, ale tiež získajú pikantnú, výraznú chuť jabĺk.

Tajomstvo zberu paradajok v jablkovej šťave

Zelenina pre takéto konzervovanie je žiaduce zvoliť si rovnakú (strednú) veľkosť a rozmanitosť. Mali by byť elastické a šťavnaté.

Jablká vyhovujú všetkým: zelená, červená, žltá - na chuť. Pomocou odšťavovača môžete pripraviť konzervačné činidlo: vytlačte šťavu vyčistenú alebo s buničinou. V druhom prípade bude konečný výrobok podobný želé. Niektoré recepty ponúkajú možnosti s koncentrovaným nápojom. Táto náplň bude tekutá.

Šťava z jabĺk, na rozdiel od octu a cukru, dáva pikantný odtieň, tupú sladkosť a kyslú pachuť. Prírodná ovocná voda zachová celistvosť paradajok a chráni ich pred praskaním.

Tip! Banky, je žiaduce varenie (sterilizovať). Platí to najmä pre stagnujúce nádrže. Sterilizácia minimalizuje pravdepodobnosť výbuchu plechovky.

Je však povolené aj umývanie kontajnera teplou tečúcou vodou: baktérie spaľujú teplo, škodlivé mikroorganizmy. V obidvoch prípadoch by mala plavidlo sucho v prírodných podmienkach (musíte položiť pohár na uterák a otočiť ho). A až po úplnom ochladení môže byť zmes umiestnená vo vnútri nádrže.

Klasický recept na paradajky v jablkovej šťave na zimu

Zachovanie ovocia a zeleniny je neuveriteľne jednoduché. Stačí splniť požadovaný počet zložiek a dodržiavať technológiu receptu.