Recepty

Pikantný repkový šalát na zimu: 5 receptov

Zberaný pikantný repkový šalát na zimu umožní všetku zimu a jar takýto dar prírody ako repa, ktorá má jedinečné chemické zloženie pozostávajúce z veľkého množstva užitočných látok. To bude obzvlášť zaujímavé pre tých, ktorí majú záhradný pozemok, letnú chatu. Koniec koncov, je to skvelá príležitosť plne využiť plodiny pestované na mieste.

Tajomstvo varenie ostrých repných šalátov

Červená repa je užitočná zelenina, ktorá má slušnú chuť. Väčšina domácnosti pre domácu konzerváciu na zimu vyberá tento produkt, pretože ide dobre s kyslou, sladkou a korenistou dodatočnou zložkou. Pred začiatkom varenia je dôležité, aby ste rozhodli o receptore na repu, ktorý sa bude odvolávať na všetkých členov rodiny.

Tajomstvo varenia:

  1. Na šalát repy sa ukázalo naozaj chutné, musíte si vybrať hlavnú zložku - repa. Malo by byť charakterizované šťavnatosťou, sladkosťou, bohatou vínovou farbou. Iba taká zelenina bude vyrábať kvalitné jedlá.
  2. Pri varení sa neodporúča odstrániť koreň a vrcholy, je dobré, aby sa plodina vysypala a poslala ju na variť. Ak chcete ľahko odlúpnuť, je potrebné dať horúcu zeleninu do studenej vody.
  3. Pre rôzne chuť môžete pridať rôzne prísady, napríklad cesnak, mrkvu, horúcu papriku, ktoré sú ideálne kombinované s červenou repou.
  4. V procese konzervovania cukrovej repy na zimu by ste sa nemali obávať ťažkostí, pretože to môžete urobiť jednoduchým a jednoduchým.

Pikantný repkový šalát na zimu s cesnakom